Справа № 169/138/19
Провадження № 2/169/139/20
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2020 року смт Турійськ
Турійський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Хвіц Г.Й.
за участю секретаря Мисюка П.З.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі судового засідання справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що вони з 12 вересня 2014 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, який було укладено у Новодвірській сільській раді Турійського району Волинської області. Від цього шлюбу у них є неповнолітня дочка: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Однак, спільне життя з ОСОБА_2 у неї не склалося через відсутність взаєморозуміння між ними, різні погляди на сімейні відносини, сімейні обов`язки та виховання дитини, у зв`язку з чим вони з 2016 року не підтримують подружні стосунки та не проживають разом. Крім того, вона має намір створити нову сім`ю з іншим чоловіком, а тому дійшла висновку, що оскільки їхній шлюб існує тільки формально і його збереження суперечить її інтересам, то просила цей шлюб розірвати.
Ухвалою судді позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.
Позивач ОСОБА_1 у підготовче засідання не з`явилася, однак, подала адресовану суду заяву про те, що вона повністю підтримує свій позов з підстав, викладених у позовній заяві, на примирення з відповідачем не згідна і просила справу розглядати за її відсутності.
Відповідач ОСОБА_2 у підготовче засідання не з`явився, однак, подав до суду заяву, в якій вказав, що позовні вимоги позивача визнає та згідний на розірвання шлюбу, просив справу розглядати за його відсутності.
Враховуючи, що в судове засідання не з`явилися всі учасники справи, то фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до частини другої статті 247 ЦПК України не здійснювалося.
Згідно із частинами першою, четвертою статті 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до частини четвертої статті 200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Суд, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Як вбачається зі свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданих 12 вересня 2014 року та 29 вересня 2014 року Новодвірською сільською радою Турійського району Волинської області, відповідно, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дійсно перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого у них є неповнолітня дочка: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 8, 9).
Відповідно до статті 112 СК України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно із частиною першою статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до частини першої статті 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Як встановлено судом, в цьому випадку сім`я розпалась остаточно, оскільки сторони тривалий час не підтримують подружні стосунки та не проживають разом, шлюб існує формально, його збереження суперечить інтересам позивача, яка має намір створити нову сім`ю з іншим чоловіком, та наполягає на розірванні шлюбу,неприязні взаємини, що склалися між сторонами, перешкоджають належному вихованню дитини, а тому шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід розірвати, так як для цього є законні підстави.
Згідно зі статтею 141 ЦПК України судові витрати слід покласти на відповідача. Однак, відповідно до статті 142 ЦПК України у зв`язку з визнанням позову відповідачем до початку розгляду справи по суті, 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, позивачу слід повернути з державного бюджету.
Керуючись статтями 110, 112 СК України, статтями 12, 13, 81, 89, 141, 142, 206, 263 - 265 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований 12 вересня 2014 року у Новодвірській сільській раді Турійського району Волинської області, актовий запис № 4.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок судового збору.
Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок судового збору, сплаченого нею згідно квитанції ТВБВ 10002/0131 Волинського ОУ АТ "Ощадбанк" № 45 від 31 січня 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Ім`я позивача - ОСОБА_1 , жителька: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_4 , виданий Турійським РС УДМС України у Волинській області 30 жовтня 2014 року.
Ім`я відповідача - ОСОБА_2 , житель: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий, паспорт громадянина України серії НОМЕР_5 , виданий Тячівським РВ УМВС України в Закарпатській області 15 липня 2001 року.
Повне рішення складено 24 березня 2020 року.
Головуючий
Суд | Турійський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2020 |
Оприлюднено | 25.03.2020 |
Номер документу | 88381454 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Турійський районний суд Волинської області
Хвіц Г. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні