Справа № 274/6418/19
Провадження № 2/0274/613/20
У Х В А Л А
"23" березня 2020 р. м. Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючого судді Хуторної І.Ю.,
за участі секретаря судових засідань Поступайло Х.О.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Гардишівської сільської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_2 , про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить визнати за нею в порядку спадкування за законом право власності на житловий будинок та земельну ділянку по АДРЕСА_1 .
У підготовче засідання сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце слухання справи, не з`явились.
Позивачка на адресу суду спрямувала заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача - сільський голова Гардишівської сільської ради - Мазур О.М. на адресу суду спрямував заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає.
Від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_2 , на адресу суду надійшла заява про розгляд справи у її відсутності, проти позову не заперечує.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, оскільки в судове засідання не з`явилися всі учасники справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статті 175 ЦПК України.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Пунктом 9 ч. 1ст. 176 ЦПК України встановлено, що у позовах про право власності на майно або його витребування, ціна позову визначається вартістю майна.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір справляється у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн, в редакції на час пред`явлення позову) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (9605 грн, в редакції на час пред`явлення позову)
Так, позивачкою визначено ціну позову 1240,15 грн, виходячи з вартості будинку, право власності на який вона просить визнати - 124014 грн.
До позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору від 07.10.2019 на суму 1240,15 грн.
Проте, позивачкою не визначено вартості земельної ділянки, право власності на яку вона просить визнати за нею та відповідно за цією позовною вимогою судовий збір ОСОБА_1 не сплачено.
Виходячи з цього, ОСОБА_1 необхідно надати документальне підтвердження дійсної вартості нерухомого майна - земельної ділянки, на яку вона просить визнати право власності, на момент пред`явлення позову до суду, згідно до якої і буде визначатися ціна позову.
У разі належного підтвердження ціни позову, позивачці необхідно сплатити різницю судового збору, з врахуванням вже сплаченої суми.
Крім того, згідно з ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивачкою не долучено доказів того кому належнить на праві власності земельна ділянка по АДРЕСА_1 (витяг з державного земельного кадастру, державний акт на землю, тощо).
Крім того, позивачка не долучила до позовної заяви відомостей із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - житловий будинок по АДРЕСА_1 , актуальних на день смерті спадкодався - ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позивачкою надано лише відомості про реєстрацію права власності на цей житловий будинок станом на 31.12.2012 ( довідка БТІ від 16.09.2019).
Відповідно до п. 8 ч.1 ст.256 ЦПК України, позов залишається без розгляду, якщо провадження у справі відкрито за заявою, за якою не було сплачено судовий збір та позивач не усунув цих недоліків у строк встановлений судом.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 198 ЦПК України підготовче засідання у справі слід відкласти.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 198, 256, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Гардишівської сільської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_2 , про визнання права власності на спадкове майно.
Надати позивачці строк 25 днів, з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, про які зазначено в ухвалі.
Роз`яснити позивачці, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява буде залишена без розгляду.
Підготовче засідання у справі за позовом ОСОБА_1 до Гардишівської сільської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_2 , про визнання права власності на спадкове майно, відкласти на 11-00 год 23.04.2020.
Копію ухвали надіслати позивачці.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.Ю. Хуторна
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2020 |
Оприлюднено | 25.03.2020 |
Номер документу | 88381885 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Хуторна І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні