ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" березня 2020 р. Справа № 911/3061/19
Господарський суд Київської області у складі судді Бацуци В. М.
при секретарі судового засідання Белишевій А. В.
за участю представників учасників справи:
від позивача: Гончар М. С. (адвокат - довіреність № 235 від 05.07.2019 р.);
від відповідача: не з'явились;
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Київська обласна енергопостачальна компанія", м. Вишневе, Києво-Святошинський район, Київська область
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс-2000", м. Вишгород, Київська область
про стягнення 408 626, 93 грн
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" звернулось в господарський суд Київської області із позовом до ТОВ "Аверс-2000" про стягнення 352 607, 90 грн заборгованості за спожиту електричну енергію, 46 345, 34 грн пені, 4 496, 30 грн 3 % річних, 5 177, 39 грн інфляційних збитків.
Позовні вимоги обґрунтовані позивачем невиконанням відповідачем свого обов'язку щодо оплати спожитої електричної енергії згідно договору № 420015647 від 01.01.2019 р. про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, укладеним між ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" та ТОВ "Аверс-2000".
Ухвалою господарського суду Київської області від 16.12.2019 р. відкрито провадження у справі № 911/3061/19 за позовом ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" до ТОВ "Аверс-2000" про стягнення 408 626, 93 грн, визначено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження і призначено її розгляд у підготовчому засіданні із викликом та за участю представників учасників справи на 15.01.2020 р.
15.01.2020 р. за наслідками підготовчого засідання судом винесено ухвалу, якою відкладено його проведення на 05.02.2020 р.
05.02.2020 р. за наслідками підготовчого засідання судом винесено ухвалу, якою відкладено його проведення на 19.02.2020 р.
Ухвалою господарського суду Київської області від 19.02.2020 р. закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті із викликом та за участю представників учасників справи на 04.03.2020 р.
04.03.2020 р. у судовому засіданні представник позивача надав усні пояснення щодо своїх позовних вимог, позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча про судове засідання був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки у судове засідання суд не повідомив, відзив на позовну заяву та інші заяви по суті спору не надав. Обов'язок по повідомленню відповідача про час та місце судового засідання судом виконано, так як усі процесуальні документи по справі направлені відповідачу за його адресою реєстрації місцезнаходження: 07300, вул. Грушевського, буд. 6, кв. 84, м. Вишгород, Київська область, та за всіма іншими адресами, що вказані у позовній заяві і містяться у матеріалах справи. Про зміну адреси місцезнаходження відповідач позивача і суд не повідомляв.
Відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
За наслідками судового засідання судом оголошено вступну і резолютивну частини рішення у даній справі.
Заслухавши пояснення представників учасників справи, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
01.01.2019 р. між позивачем та відповідачем було укладено договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420015647 без викладення його в паперовій форм у редакції, що діє з 01.01.2019 р. та яка розміщена на офіційному веб-сайті ТОВ "Київська обласна енергопостачальна компанія" за посиланням: http://kоес.соm.uа/раgе?rооt=18&іd=20, що підтверджується діями відповідача, які спрямовані на укладення договору та виконання його умов, зокрема, фактичне споживання електричної енергії.
Відповідно до п. 1.1. Договору цей Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (далі - Договір) є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії виключно побутовим та малим непобутовим споживачам (далі - Споживач) постачальником універсальних послуг (далі - Постачальник) та укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання Споживача до цього Договору, згідно із заявою-приєднання, яка є Додатком №1 до цього Договору.
Згідно з п. 2.1. Договору Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Відповідно до п. 2.3 Договору, обсяг проданої споживачу електроенергії визначається ОСР та для споживачів, які не є побутовими (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), підтверджується шляхом підписання сторонами до 10 числа місяця наступного за розрахунковим відповідного акта купівлі-продажу електричної енергії/акта приймання-передачі електричної енергії.
Згідно з п. 3.4. Договору датою початку постачання електричної енергії Споживачу є дата зазначена в заяві-приєднанні.
Пунктом 5.1. Договору встановлено, що Споживач розраховується з Постачальником за спожиту електричну енергію за цінами (тарифами), що визначаються відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, згідно з обраною Споживачем комерційною пропозицією, яка є Додатком №3 до цього Договору.
Відповідно до п. 5.3. Договору ціна на електричну енергію визначається Постачальником у разі дотримання умов надання універсальних послуг, визначених у пункті 3.1 глави 3 цього Договору та у відповідності до методики (порядку) розрахунку ціни на електричну енергію, затвердженої Регулятором.
Пунктом 5.7. Договору визначено, що ціна (тариф) на електричну енергію має зазначатися Постачальником у рахунках на оплату спожитої електричної енергії за цим Договором, у тому числі у разі її зміни. У випадках застосування до Споживача диференційованих цін (тарифів) на електричну енергію суми, вказані в рахунках, можуть відображати середню ціну, обчислену на базі різних диференційованих цін (тарифів).
Розрахунковим періодом за Договором є календарний місяць (п. 5.8. Договору).
Пунктом 5.9 Договору встановлено, що розрахунки Споживача за цим Договором здійснюються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника. При цьому, Споживач не обмежується у праві здійснювати оплату за цим Договором через банківську платіжну систему, он-лайн переказ, поштовий переказ та в інший не заборонений законодавством спосіб. Оплата вартості електричної енергії вважається здійсненою після того, як на спецрахунок постачальника надійшла вся сума коштів. Спецрахунок Постачальника зазначається у платіжних документах Постачальника, у тому числі у разі його зміни.
Відповідно до п. 5.10 Договору оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена Споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання Споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої Споживачем. Всі платіжні документи, що виставляються Постачальником Споживачу, мають містити чітку інформацію про суму платежу, порядок та строки оплати, що погоджені Сторонами цього Договору, а також інформацію щодо адреси, телефонів, офіційних веб-сайтів для отримання інформації про подання звернень, скарг та претензій щодо комерційної якості постачання електричної енергії та надання повідомлень про загрозу електробезпеки.
Відповідно до п. 5.13 Договору Споживач здійснює оплату за послугу з розподілу (передачі) електричної енергії через Постачальника, із зазначенням обраного способу оплати в комерційній пропозиції. При виставленні рахунку за спожиту електричну енергію Споживачу Постачальник зобов`язаний окремо вказувати нарахування за послугу з розподілу електричної енергії.
У пункті 13.1. Договору сторони погодили, що цей Договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами та укладається на строк, зазначений в комерційній пропозиції, яка є Додатком №3 до цього Договору. Термін дії даного Договору не може бути більшим за термін дії Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, що укладений споживачем з оператором системи розподілу. Умови цього Договору починають виконуватись з дати початку постачання електричної енергії, зазначеної споживачем у заяві-приєднанні.
Умовами Комерційної пропозиції (Додаток №3 до Договору) визначено наступне.
Початок постачання встановлюється з дати приєднання Споживача до умов Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг у порядку, встановленому заявою-приєднання, але не раніше 01.01.2019 року. Термін постачання визначено до 31.12.2019 року. Постачання вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо за 30 днів до закінчення вказаного терміну постачання жодною із сторін не буде письмово заявлено про припинення постачання, або про перегляд умов комерційної пропозиції. Термін постачання електричної енергії не може перевищувати термін, протягом якого постачальник має право бути постачальником універсальних послуг.
Попередня оплата становить 100% вартості договірного обсягу споживання електричної енергії на розрахунковий період повинна бути оплачена до дати початку розрахункового періоду; остаточний розрахунок проводиться за фактично відпущену електричну енергію. Обсяги попередньої оплати визначаються шляхом множення відповідного договірного обсягу постачання електричної енергії на ціну, зазначену згідно умов даної комерційної пропозиції та підлягають оплаті незалежно від отримання рахунку постачальника.
Договірні величини (обсяги) споживання електричної енергії на розрахунковий період встановлюються на основі фактичних значень обсягу спожитої електричної енергії за відповідний розрахунковий період попереднього року.
Рахунок на попередню оплату надається постачальником споживачу до дати початку відповідного розрахункового періоду. Рахунок за фактично спожиту електричну енергію (остаточний розрахунок) подається постачальником споживачу не пізніше п`ятого робочого дня з дати завершення розрахункового періоду. Надані постачальником рахунки підлягають оплаті споживачем протягом п`яти робочих днів з дати отримання.
На виконання умов договору позивачем протягом січня - вересня 2019 р. було надано відповідачу послуги з постачання електричної енергії на загальну суму 355 952, 94 грн, що підтверджується актом № А-8547878028 від 31.01.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за січень 2019 року на суму 3 345, 04 грн, актом № А-8744186001 від 28.02.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за лютий 2019 року на суму 183 307, 84 грн, актом № А-8794471212 від 31.03.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за березень 2019 року на суму 10 369, 61 грн, актом № А-8845192197 від 30.04.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за квітень 2019 року на суму 33 585, 70 грн, актом № А-8699488329 від 31.05.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за травень 2019 року на суму 32 578, 13 грн, актом № А-8945139924 від 30.06.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за червень 2019 року на суму 33 249, 84 грн, актом № А-6730044341 від 31.07.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за липень 2019 року на суму 27 733, 56 грн, актом № А-8996844687 від 31.08.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за серпень 2019 року на суму 26 027, 64 грн, актом № А-6532269658 від 30.09.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за вересень 2019 р. на суму 5 755, 58 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8547878028 за січень 2019 р. від 23.01.2019 р. на суму 3 345, 04 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8744186001 за лютий 2019 р. від 21.02.2019 р. на суму 183 307, 84 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8794471212 за березень 2019 р. від 31.03.2019 р. на суму 10 369, 61 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8845192197 за квітень 2019 р. від 30.04.2019 р. на суму 33 585, 70 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8699488329 за травень 2019 р. від 31.05.2019 р. на суму 32 578, 13 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8945139924 за червень 2019 р. від 30.06.2019 р. на суму 33 249, 84 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 6730044341 за липень 2019 р. від 31.07.2019 р. на суму 27 733, 56 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію за серпень 2019 р. від 31.08.2019 р. на суму 26 027, 64 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 6532269658 за вересень 2019 р. від 30.09.2019 р. на суму 5 755, 58 грн, наявним у матеріалах справи.
За період дії договору та на його виконання відповідачем було лише частково виконано свій обовязок по оплаті отриманих послуг з постачання електричної енергії та перераховану позивачу грошові кошти у розмірі 3 345, 04 грн, що підтверджується платіжним дорученням № @2PL019796 від 25.01.2019 р. на суму 3 345, 04 грн, наявним в матеріалах справи.
У липні 2019 р. позивач звернувся до відповідача із претензією вих. № 11/10-178 від 29.07.2019 р., у якій він вимагав сплатити існуючу заборгованість у розмірі 315 930, 75 грн за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420015647 від 01.01.2019 р.
У жовтні 2019 р. позивач звернувся до ПрАТ "Київобленерго" з листом вих. № 2093 від 29.10.2019 р. про надання інформації про фактичний обсяг розподіленої електричної енергії за період з 01.01.2019 р. по 31.10.2019 р. споживачам, в тому числі відповідачу.
У відповідь на вищезазначений лист позивача, ПрАТ "Київобленерго" у своєму листі вих. № 03/100/250/9968 від 28.11.2019 р. надало відомості щодо обсягу розподіленої електричної енергії для потреб відповідача за період з січня по грудень 2019 р. - всього 130 061 кВт/год.
У листопаді 2019 р. позивач звернувся до відповідача з листом вих. № 2116 від 01.11.2019 р., яким повідомив відповідача про відсутність повної оплати за надані позивачем послуги, у зв'язку з чим позивачем будуть надіслані копії рахунків-фактур за спожиту електричну енергію за період з січня по жовтень 2019 р., хоча останні отримувалися відповідачем у структурному підрозділі позивача. Факт направлення зазначеного листа відповідачу підтверджується фіскальним чеком № 0068292 0061546 від 04.11.2019 р. та відповідним описом вкладення у цінний лист, наявними у матеріалах справи.
Регулювання відносин, що виникають у звязку із купівлею-продажем електричної енергії здійснюється Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про ринок електричної енергії", Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 312 від 14.03.2018 р. "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії", іншими нормативно-правовими актами і безпосередньо договором, у разі його підписання.
Статтею 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Статтею 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ст. 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобовязується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.
Частиною 1 ст. 692 цього ж кодексу передбачено, що покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України закріплено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно з ст. 610 цього ж кодексу порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
У встановлений договором строк і станом на час розгляду справи відповідач обов'язок щодо оплати спожитої електричної енергії у повному обсязі не виконав і його основна заборгованість перед позивачем складає 352 607, 90 грн, що підтверджується договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420015647 від 01.01.2019 р., актом № А-8547878028 від 31.01.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за січень 2019 року на суму 3 345, 04 грн, актом № А-8744186001 від 28.02.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за лютий 2019 року на суму 183 307, 84 грн, актом № А-8794471212 від 31.03.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за березень 2019 року на суму 10 369, 61 грн, актом № А-8845192197 від 30.04.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за квітень 2019 року на суму 33 585, 70 грн, актом № А-8699488329 від 31.05.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за травень 2019 року на суму 32 578, 13 грн, актом № А-8945139924 від 30.06.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за червень 2019 року на суму 33 249, 84 грн, актом № А-6730044341 від 31.07.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за липень 2019 року на суму 27 733, 56 грн, актом № А-8996844687 від 31.08.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за серпень 2019 року на суму 26 027, 64 грн, актом № А-6532269658 від 30.09.2019 р. прийняття-передавання електричної енергії за вересень 2019 р. на суму 5 755, 58 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8547878028 за січень 2019 р. від 23.01.2019 р. на суму 3 345, 04 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8744186001 за лютий 2019 р. від 21.02.2019 р. на суму 183 307, 84 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8794471212 за березень 2019 р. від 31.03.2019 р. на суму 10 369, 61 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8845192197 за квітень 2019 р. від 30.04.2019 р. на суму 33 585, 70 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8699488329 за травень 2019 р. від 31.05.2019 р. на суму 32 578, 13 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 8945139924 за червень 2019 р. від 30.06.2019 р. на суму 33 249, 84 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 6730044341 за липень 2019 р. від 31.07.2019 р. на суму 27 733, 56 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію за серпень 2019 р. від 31.08.2019 р. на суму 26 027, 64 грн, рахунком-фактурою за спожиту електричну енергію № 6532269658 за вересень 2019 р. від 30.09.2019 р. на суму 5 755, 58 грн, платіжним дорученням № @2PL019796 від 25.01.2019 р. на суму 3 345, 04 грн, претензією вих. № 11/10-178 від 29.07.2019 р., листом ПрАТ "Київобленерго" вих. № 03/100/250/9968 від 28.11.2019 р., листом позивача вих. № 2116 від 01.11.2019 р., наявними у матеріалах справи.
Відповідно до приписів ч. 3 ст. 13 та ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У процесі розгляду справи, відповідачем не було надано суду жодних належних та допустимих доказів, що б підтверджували належне виконання ним свого обов'язку по оплаті спожитої електричної енергії у повному обсязі за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420015647 від 01.01.2019 р.
Отже, вимоги позивача про стягнення із відповідача основної заборгованості у розмірі 352 607, 90 грн за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420015647 від 01.01.2019 р. є законними і обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Крім того, позивач просить стягнути із відповідача пеню, передбачену договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420015647 від 01.01.2019 р., за періоди прострочення відповідачем виконання обов'язку по оплаті електричної енергії з 01.03.2019 р. по 30.09.2019 р. всього на загальну суму 46 345, 34 грн у відповідності до виконаного ним розрахунку.
Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до п. 3) ч. 1 ст. 611 цього ж кодексу у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки.
Частиною 1 ст. 549 цього ж кодексу передбачено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Частиною 3 цієї ж статті встановлено, що пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до ч. 4 ст. 231 цього ж кодексу у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
Згідно ч. 6 ст. 232 цього ж кодексу нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Пунктом 5.11. Договору передбачено, що якщо Споживач не здійснив оплату за цим Договором в строки, передбачені комерційною пропозицією, або не допустив уповноважених представників Постачальника до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території Споживача, Постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання електричної енергії Споживачу у порядку, визначеному ПРРЕЕ (з урахуванням особливостей, встановлених для вразливих споживачів).
У разі порушення Споживачем строків оплати Постачальник має право вимагати сплату пені.
Пеня нараховується за кожен день прострочення оплати за цим Договором
Відповідно до положень Комерційної пропозиції "Універсал" (Додаток № 3 до Договору), пеня та/або штраф встановлений у розмір подвійної облікової ставки Національного банку України (НБУ). Споживач також зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції та трьох процентів річних за весь час прострочення.
Розрахунок пені від суми основної заборгованості, виконаний позивачем, є обґрунтованим та вірним, а тому суд дійшов висновку про задоволення вимог позивача в частині стягнення із відповідача пені від суми основної заборгованості за договором у вищевказані періоди у розмірі 46 345, 34 грн.
Крім того, позивач просить стягнути із відповідача 5 177, 39 грн інфляційних збитків та 4 496, 30 грн 3% річних за періоди прострочення відповідачем виконання обовязку по оплаті електричної енергії з 01.03.2019 р. по 31.05.2019 р. та з 01.03.2019 р. по 30.09.2019 р. відповідно, у відповідності до виконаного ним розрахунку.
Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Частиною 2 ст. 625 цього ж кодексу передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Розрахунок інфляційних збитків від суми основної заборгованості, виконаний позивачем, є обґрунтованим та вірним, тому суд приходить до висновку про задоволення вимог позивача в частині стягнення із відповідача інфляційних збитків від суми основної заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420015647 від 01.01.2019 р. у вищевказані періоди у розмірі 5 177, 39 грн.
Розрахунок 3% річних від суми основної заборгованості, виконаний позивачем, є обґрунтованим та вірним, тому суд приходить до висновку про задоволення вимог позивача в частині стягнення із відповідача 3% річних від суми основної заборгованості за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420015647 від 01.01.2019 р. у вищевказані періоди у розмірі 4 496, 30 грн.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, обставини справи, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 123, 129, 233, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс-2000" (07300, Київська область, Вишгородський район, місто Вишгород, вулиця Грушевського, будинок 6, квартира 84; ідентифікаційний код 30607708) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Київська обласна енергопостачальна компанія" (08132, Київська область, Києво-Святошинський район, місто Вишневе, вулиця Київська, будинок 8 В; ідентифікаційний код 42094646) 352 607 (триста п'ятдесят дві тисячі шістсот сім) грн 90 (дев'яносто) коп. основної заборгованості, 46 345 (сорок шість тисяч триста сорок п'ять) грн 34 (тридцять чотири) коп. пені, 5 177 (п'ять тисяч сто сімдесят сім) грн 39 (тридцять дев'ять) коп. інфляційних збитків, 4 496 (чотири тисячі чотириста дев'яносто шість) грн 30 (тридцять) коп. 3% річних та судові витрати 6 129 (шість тисяч сто двадцять дев'ять) грн 40 (сорок) коп. судового збору.
3. Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його апеляційне оскарження, а у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржено протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області.
Суддя В.М.Бацуца
Повний текст рішення складено і підписано
23 березня 2020 р.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2020 |
Оприлюднено | 25.03.2020 |
Номер документу | 88384887 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Бацуца В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні