Справа № 627/236/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про залишення позовної заяви без руху
24 березня 2020 року смт. Краснокутськ
Суддя Краснокутського районного суду Харківської області Вовк Л.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Краснокутської селищної ради Краснокутського району Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,
у с т а н о в и в :
У березні 2020 року позивач звернувся до суду з позовом до Краснокутської селищної ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 .. Після її смерті відкрилася спадщина на майно, до складу якого входить земельна ділянка площею 4,8489 га, кадастровий номер 6323500000:04:000:0076, та земельна ділянка площею 0,2079 га, кадастровий номер 6323500000:06:000:0433. Позивач, будучи єдиним спадкоємцем після смерті тітки, має намір оформити спадкові права, однак, зробити це у нотаріальному порядку не може, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на нерухомість. Просив поновити йому строк для звернення із позовною заявою до суду, встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_2 і визнати за ним право приватної власності на вказані земельні ділянки.
Суддею встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам діючого цивільного процесуального законодавства України, а саме: ст.ст. 175 ЦПК України, згідно якої позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
У порушення вказаних норм позивач не зазначив у позовній заяві ціну позову та не надав грошову оцінку спірної нерухомості, що позбавляє суд можливості перевірити повноту сплати судового збору за звернення до суду з даним позовом.
Також, матеріали позовної заяви не містять відомості про вжиття позивачем заходів досудового врегулювання спору, зокрема, відсутня постанова нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, не зрозуміло, які у позивача є перешкоди оформити спадщину у нотаріальному порядку.
Крім того, відповідно до положень статті 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Зазначений порядок засвідчення копій документів відповідає пунктам 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55).
За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів Згідно з оригіналом ; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Незважаючи на це, жодна із копій додатків не засвідчена у встановленому частиною п`ятою статті 95 ЦПК України порядку.
Також, оскільки позивач просить суд поновити пропущений строк звернення до суду, до позову повинні бути долучені належні та допустимі докази поважності причин пропуску такого строку. Такі причини мають бути об`єктивно непереборними, незалежними від волевиявлення сторони та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для вчинення процесуальної дії.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Краснокутської селищної ради Краснокутського району Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу 5-денний термін для усунення вказаних у мотивувальній частині ухвали недоліків, який рахувати з дня отримання ним ухвали.
У разі невиконання ухвали судді в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Л. В. Вовк
Суд | Краснокутський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2020 |
Оприлюднено | 25.03.2020 |
Номер документу | 88395193 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краснокутський районний суд Харківської області
Вовк Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні