ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа № 761/5504/20

Провадження № 1-кс/761/3736/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2020 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

слідчого судді - Фролової І.В.,

при секретарі - Бордусенко Б.С.,

розглянувши в рамках досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № №32019100000000251 від 25.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДР 36865753), адреса: 04080, м.Київ, вул. Кирилівська, 102,-

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий з ОВС СВ РОВКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві старший лейтенант податкової міліції Дубина Д.В. звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором Басовим Д., згідно якого просить надати прокурору відділу прокуратури м. Києва Басову Денису Станіславовичу, старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві старшому лейтенанту податкової міліції Дубині Діані Володимирівні та членам слідчої групи у кримінальному провадженні №32019100000000251, а саме: старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві підполковнику податкової міліції Дунаєвському Максиму Олександровичу, старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві майоруподаткової міліції Канатнікову Владиславу Валерійовичу, старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві капітану податкової міліції Перепелиці Андрію Сергійовичу, старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві капітану податкової міліції Пігуну Дмитру Андрійовичу, слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві старшому лейтенанту податкової міліції Рязанову Дмитру Ігоровичу, старшому слідчому СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві лейтенанту податкової міліції Гулану Владиславу Миколайовичу, або/та за їх письмовим дорученням в порядку ст. 41 КПК України ОУ ГУ ДФС у м. Києві,дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДР 36865753), адреса: 04080, м.Київ, вул. Кирилівська, 102, а саме до документів щодо отримання ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ (код ЄДРПОУ 38814501) та його службовими особами електронних цифрових підписів за період 2016-2019 років.

Клопотання мотивує тим, що Слідчим відділом РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м.Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019100000000251 від 25.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ (код ЄДРПОУ 38814501) перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, в період з 2016 по 2018 рік перевищили обсяг доходів для платників податку третьої групи (юридичної особи), а саме отримали грошові кошти при фінансово-господарських взаємовідносинах з ДУ Ізмаїльський слідчий ізолятор 22 (код ЄДРПОУ 8564179), ДУ Миколаївська виправна колонія №50 (код ЄДРПОУ 14316971), ДУ Одеський слідчий ізолятор 21 (код ЄДРПОУ 8564162), ДУ Львівська виправна колонія №48 (код ЄДРПОУ 8681175), ДУ Дрогобицька виправна колонія №40 (код ЄДРПОУ 8563918) на загальну суму 31 801 025,89 грн., які в подальшому перерахували на підконтрольніФОП: ФОП ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_2 (код НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_3 (код НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 (код НОМЕР_4 ), у зв`язку з чим в порушення п.293.8 ст.293, п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI не задекларували та несплати податок на прибуток підприємства за 2017-2018 рік на суму 4 514 852,00 грн., що є особливо великим розміром.

Так встановлено, що ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ перебуваючи на спрощеній системі оподаткування отримано дохід в розмірі 12 936 260 грн. у 2017 році та дохід в розмірі 12 146 251 грн. у 2018 році. При цьому, ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ будучи платником єдиного податку третьої групи (юридичні особи) перевищено дохід у розмірі 5 000 000 грн. протягом календарного року та не перейдено на загальну систему оподаткування.

Враховуючи вищевикладене, посадові особи ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ будучи платником податку третьої групи (юридичні особи), перевищивши визначений законодавством дохід, не перейшли на загальну систему оподаткування та не сплатили при цьому встановлені законодавством податки.

Також встановлено, що ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ за адресою місця реєстрації: АДРЕСА_1 , не знаходиться, перебуває на податковому обліку ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві. Основний вид діяльності - постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря. На посаді директора ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ перебуває ОСОБА_5 .

Також встановлено відсутність у фізичних осіб-підприємців: ФОП ОСОБА_1 , ФОП ОСОБА_2 , ФОП ОСОБА_3 , ОСОБА_4 необхідних умов для повноцінного здійснення господарської діяльності в частині купівлі, зберігання, продажу та відвантаження товарно - матеріальних цінностей та надання послуг чи виконання робіт в силу відсутності необхідного персоналу, транспортних засобів, приміщень та інших матеріальних ресурсів.

Внаслідок вищезазначеної діяльності, податки не нараховувались та не сплачувались, а кошти, які в рахунок сплати податків підлягають спрямуванню до Державного бюджету, в дійсності незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України.

За результатами проведеного аналізу та огляду відомостей, що міститься в базі даних ІТС Податковий Блок встановлено, що ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ здійснювало реєстрацію податкової звітності, яка надсилалася до ГУ ДФС у м. Києві засобами електронного зв`язку з електронної пошти (E-mail) zonapower@ukr.net та buhgalter-autsorsing@ukr.net, з накладенням електронної печатки ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ (код ЄДРПОУ 38814501) та електронного підпису директора ОСОБА_5 .

Надалі, в ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ отримує електронні довірчі послуги (далі - ЕДП) в Акредитованому центрі сертифікації ключів ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА - далі АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДР 36865753), адреса: 04080, м.Київ, вул. Кирилівська, 102, який: надає у користування засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки, допомогу при генерації відкритих та особистих ключів, обслуговує кваліфіковані сертифікати відкритих ключів (формування, розповсюдження, зберігання, скасування, блокування та поновлення), надає інформацію щодо чинних, скасованих і блокованих кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, надає кваліфіковані електронні довірчі послуги з формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу, консультаційні та інші послуги.

Таким чином, з метою отримання документів, які свідчать про вчинення злочину та місять сліди його вчинення, у кримінальну провадженні виникла необхідність у вилученні в АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДР 36865753) оригіналів документів, що необхідні для отримання ЕДП юридичною особою ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ та на підставі яких у 2016-2019 роках видавалися електронні цифрові ключі (електронні підписи та печатки).

Таким чином, є підстави вважати, що документи подані службовими особами ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ до АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДР 36865753) для отримання електронного цифрового підпису можуть містити докази вчинення кримінального правопорушення.

Оригінали зазначених документів, необхідно вилучити, оскільки таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів, так як у інший спосіб отримати документи та відомості неможливо, також для подальшого досудового розслідування кримінального провадження оригінали зазначених документів потрібно вилучити з метою проведення почеркознавчої експертизи.

Вищевказані документи є процесуальними джерелами фактичних даних (доказів), на підставі яких можуть бути встановлені факти та обставини, що мають значення для даного кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та забезпечення можливості подальшого проведення почеркознавчої експертиз, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів та надати можливість їх вилучити.

Слідчий на судове засідання не з`явився, проте подав суду заяву про розгляд справи без його участі, клопотання про тимчасовий доступ підтримав в повному обсязі, просив задовольнити з підстав викладених в ньому.

Особа, у володінні якиї знаходяться такі документи (представник АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА ) у судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином.

Дослідивши доводи клопотання й додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення, виходячи із наступного.

Так, згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

При цьому, за змістом ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА ; що вказані документи самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; що обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо довести іншим шляхом, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

За таких обставин, керуючись вимогами ст. 132, 159, 163 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчий з ОВС СВ РОВКП слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві старшого лейтенанта податкової міліції Дубини Д.В., внесеного до ЄРДР за № №32019100000000251 від 25.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДР 36865753), адреса: 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 102 - задовольнити у повному обсязі.

Надати прокурору відділу прокуратури м. Києва Басову Денису Станіславовичу, старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві старшому лейтенанту податкової міліції Дубині Діані Володимирівні та членам слідчої групи у кримінальному провадженні №32019100000000251, а саме: старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві підполковнику податкової міліції Дунаєвському Максиму Олександровичу, старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві майоруподаткової міліції Канатнікову Владиславу Валерійовичу, старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві капітану податкової міліції Перепелиці Андрію Сергійовичу, старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві капітану податкової міліції Пігуну Дмитру Андрійовичу, слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві старшому лейтенанту податкової міліції Рязанову Дмитру Ігоровичу, старшому слідчому СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві лейтенанту податкової міліції Гулану Владиславу Миколайовичу, або/та за їх письмовим дорученням в порядку ст. 41 КПК України ОУ ГУ ДФС у м. Києві,дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА (код ЄДР 36865753), адреса: 04080, м.Київ, вул. Кирилівська, 102, а саме до документів щодо отримання ТОВ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ (код ЄДРПОУ 38814501) та його службовими особами електронних цифрових підписів за період 2016-2019 років.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

Роз`яснити посадовим особам АЦСК ТОВ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ УКРАЇНА , що у відповідності до ч.1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає, між тим, відповідно до ст. 309 КПК України, може бути оскаржена протягом 5 днів з моменту її отримання в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

Слідчий суддя

Зареєстровано 25.03.2020
Оприлюднено 25.03.2020
Дата набрання законної сили 13.03.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону