Справа №592/3759/20
Провадження №1-кс/592/1800/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2020 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянув клопотання слідчого другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про проведення обшуку у кримінальному провадженні № 32020200000000007, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.03.2020 р. за ознаками складу правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий своєклопотання мотивуєтим,що службовіособи ТОВ«Керуюча Компанія«Коменерго-Суми»(код36067295),у періодз 01.10.2016по 31.12.2019рр.,шляхом оформленнябезтоварних операційз підприємствами,що маютьознаки «фіктивності»,а саме:ТОВ «Сумиальтербуд»(код38397704),ТОВ «Білдингтрейд»(код40933394),ТОВ «Сумськабудівельна компанія«Новий Дім»(код38601745),ТОВ «Компос»(код42165345) та підконтрольними фізичними особами-підприємцями, а саме: ФОП ОСОБА_4 (рнокпп НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_5 (рнокпп НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_6 (рнокпп НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_7 (рнокпп НОМЕР_4 ) ухилилися від сплати податків в особливо великих розмірах на загальну суму 7870,79 тис. грн.
У ході проведення слідчих (розшукових) дій, гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає: АДРЕСА_1 ., повідомив про свою непричетність до фінансово-господарської діяльності ТОВ «Сумиальтербуд», ТОВ «Білдингтрейд», ТОВ «Сумська будівельна компанія «Новий дім».
Також встановлено, що на початку 2018 року, з метою уникнення відповідальності (у разі зміни керівництва, проведення інвентаризації, перевірки податковою службою тощо) службовими особами ТОВ «Керуюча компанія «Коменерго-Суми», товарно-матеріальні цінності, які нібито були отримані від зазначених суб`єктів та перебували на балансі підприємства, на загальну суму 8319,4 тис. грн., були передані шляхом розподілення на ТОВ «Компос» (код 42165345, стан: припинено, але не знято з обліку) актом прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей від 12.06.2018 року. Також ТОВ «Компос» було передано кредиторську та дебіторську заборгованість ТОВ «Керуюча компанія «Коменерго-Суми», при цьому директор та засновник ТОВ «Компос» гр. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешкає: АДРЕСА_2 , повідомила, що за винагороду надала свої документи для реєстрації юридичної особи в органах влади й інших установах, до фінансово-господарської діяльності даного підприємства не мала відношення, ніяких товарно-матеріальних цінностей не приймала.
За результатами проведених слідчих (розшукових) дій установлено, що місцем зберігання документів, чорнових записів, речей та предметів, які використовуються у своїй протиправній діяльності службовими особами ТОВ «Керуюча Компанія «Коменерго-Суми» (код 36067295) є нежитлові приміщення, які розташовані за адресою: м. Суми вул. Данила Галицького, буд. 27.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив надати дозвіл на обшук.
Слідчий суддя, вислухавши думку слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
За приписами ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Слідчим суддею встановлено, що 06.03.2020 р. у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 32020200000000007 зареєстровано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України, яке перебуває в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
У матеріалах клопотання відсутні докази на підтвердження наявності ухвали про тимчасовий доступ та обґрунтованих посилань на неможливість проведення такого заходу.
Крім того, слідчий просить надати дозвіл на обшук вищевказаного приміщення з метою виявлення та вилучення крім відповідних документів, а також комп`ютерну техніку, електронні версії бухгалтерських документів, системи відео спостереження, мобільні пристрої тощо.
Згідно ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту
Таким чином, нормами КПК України встановлений вичерпний перелік підстав для тимчасового вилучення комп`ютерної техніки, її частин, мобільних терміналів систем зв`язку, необхідність вилучення яких слідчий у судовому засіданні не довів та не підтвердив належними доказами.
З огляду на викладене слідчий суддя дійшов висновку про передчасність клопотання про проведення обшуку та необхідність відмови у задоволенні клопотання.
Керуючись ст. 234 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання слідчого другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про проведення обшуку у кримінальному провадженні № 32020200000000007, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.03.2020 р. за ознаками складу правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України відмовити.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88398009 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Алфьоров А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні