Ухвала
від 25.03.2020 по справі 740/1251/20
НІЖИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 740/1251/20

Провадження № 2-о/740/66/20

У х в а л а

про залишення заяви без руху

25 березня 2020 року м.Ніжин

Суддя Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області Ковальова Т.Г., ознайомившись із заявою заступника керівника Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області Марушко І. в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, заінтересована особа - Талалаївська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області, про встановлення факту припинення права постійного користування земельною ділянкою,

встановила:

Заступник керівника Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області Марушко І. звернувся до суду із заявою в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, в якій просить встановити факт припинення права постійного користування ОСОБА_1 земельними ділянками загальною площею 24,9 га на території Талалаївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, наданими для ведення селянського (фермерського) господарства на підставі державного акту на право постійного користування без номеру та серії.

Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 175, 177 вказаного Кодексу.

Згідно п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 №5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту.

Відповідно до ст.318 ЦПК України у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.

У п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення судам роз`яснено, що для визначення юридичного характеру факту потрібно з`ясувати мету, для якої необхідне його встановлення.

У судовому порядку можуть бути встановлені факти, що мають юридичне знчення, тобто такі, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення. При цьому, визначення юридичного характеру факту охоплюється метою його встановлення, тобто наміром реалізації в майбутньому можливостей, пов`язаних з виникненням, зміною або припиненням прав та обов`язків для визначеного кола осіб (заявника та заінтересованих осіб).

Як вбачається з матеріалів заяви, заявник просить встановити факт припинення права постійного користування земельною ділянкою ОСОБА_1 , - померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 особою, що суперечить вимогам ч.4 ст.25 ЦК України, якою передбачено, що цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті , тому встановлення судом факту фактичного припинення права постійного користування земельними ділянками померлим 8 років тому ОСОБА_1 на підставі невідомого державного акту на право постійного користування без номеру та серії, не є в розумінні ст.315 ЦПК України фактом, що має юридичне значення, тобто таким, від якого залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб і який підлягає встановленню в судовому порядку.

При цьому слід врахувати, що факт того, що померла особа фактично припинила фактичне постійне користування земельними ділянками, ніким не оспорюється і ця обставина про неможливість неприпинення права постійного користування після смерті особи є загальновідомою і не підлягає доказуванню, встановлена ст.25 ЦК України.

Посилання заявника на неможливість законного розпорядження земельними ділянками та використання їх за призначенням не обґрунтовується доказами і спростовується зазначенням заявника у заяві того факту, що згідно інформаційної довідки Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об*єктів нерухомого майна вбачається, що земельні ділянки площею 23,9 га з кадастровим номером 7423388900:08:001:0039 та площею 1 га з кадастровим номером 7423388900:08:001:0040, розташовані на території Талалаївської сільської ради Ніжинського району, відносяться до земель сільськогосподарського призначення та є державною власністю.

Тобто, огрунтовуючи подану заяву наведеними у ній обставинами, заявник всупереч вимогам ст.318 ЦПК України не конкретизує, який саме факт він просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт та докази, що підтверджують факт, що унеможливлює вирішення питання про відкриття провадження у справі та подальший розгляд справи та ухвалення законного та обґрунтованого рішення.

За таких обставин, заяву відповідно до ст.185 ЦПК України необхідно залишити без руху, про що повідомити заявника і надати строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.

Керуючись ст. 175, 185, 318 ЦПК України, суддя

постановила:

Заяву заступника керівника Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області Марушко І. в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, заінтересована особа - Талалаївська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області, про встановлення факту припинення права постійного користування ОСОБА_1 земельними ділянками загальною площею 24,9 га на території Талалаївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, наданими для ведення селянського (фермерського) господарства на підставі державного акту на право постійного користування без номеру та серії залишити без руху, про що повідомити заявника і надати строк для усунення викладених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання цієї ухвали.

У разі усунення недоліків у встановлений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявниці.

Ухвала негайно набирає законної сили і не може бути оскаржена у апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Суддя Т.Г. Ковальова

СудНіжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення25.03.2020
Оприлюднено26.03.2020
Номер документу88422615
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —740/1251/20

Рішення від 15.05.2020

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Ковальова Т. Г.

Ухвала від 02.04.2020

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Ковальова Т. Г.

Ухвала від 25.03.2020

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Ковальова Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні