Герб України

Ухвала від 11.03.2020 по справі 500/257/20

Чортківський районний суд тернопільської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

Справа № 500/257/20

11 березня 2020 рокум.Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді : Шульгача М.П.

при секретарі : Музиці О. М.

за участю:

представника позивача: Алексенко С. Л.,

представника відповідача: Фаринюк Т. В.,

представника третьої особи філії Тернопільський державний обласний навчально-курсовий комбінат УДП Укрінтеравтосервіс : Ранецького С. Є.,

представника третіх осіб фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 , ОСОБА_2 : Чудопалов Ю. Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Борщівське автотранспортне підприємство 16138" до Конкурсного комітету з організації та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування Борщівської районної державної адміністрації, третя особа: філія Тернопільський державний обласний навчально-курсовий комбінат УДП Укрінтеравтосервіс , фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасувати рішення, суд,

ВСТАНОВИВ:

17 січня 2020 року Товариства з обмеженою відповідальністю "Борщівське автотранспортне підприємство 16138" звернулося до суду з адміністративним позовом до Конкурсного комітету з організації та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування Борщівської районної державної адміністрації, третя особа: філія Тернопільський державний обласний навчально-курсовий комбінат УДП Укрінтеравтосервіс , фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасувати рішення, а саме просить:

1.Визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету з організації та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування від 09.02.2019 року по об`єкту конкурсу №8 та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування, зазначене в протоколі №1 від 08 лютого 2019 року, в частині визначення ТОВ Борщівське автотранспортне підприємство 16138 переможцем конкурсу на об`єкті конкурсу №8 на маршрутах №2-5/1 Борщів-Нірва (ч/з Іванків), №2-5/2 Борщів-Нірва, Гермаківка.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету з організації та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування від 09.02.2019року по об`єкту конкурсу №22 та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування, зазначене в протоколі №1 від 08 лютого 2019 року, в частині визначення ТОВ Борщівське автотранспортне підприємство 16138 переможцем конкурсу на об`єкті конкурсу №22 на маршруті №2-17 Борщів-Пищатинці, Борщів-Стрілківці, Борщів-Королівка, Борщів-Шупарка.

В судовому засіданні представник відповідача та представник третіх сторін заявили клопотання про залишення даної справи без розгляду у зв`язку із тим, що позивач пропустив шестимісячний термін звернення до суду який визначений ст. 122 КАС України.

Представник позивача проти даного клопотання заперечив посилаючись на те, що даний термін був пропущений з поважних причин так як йому з Борщівської РДА не надсилали документи, про порушення допущені під час проведення конкурсу, хоча не заперечує, що позивачу було відомо про результати конкурсу в день його проведення.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 122 КАС України - позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Також згідно ч. 3 ст. 123 КАС України - якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

В судовому засіданні встановлено, що 08 лютого 2019 року був проведений конкурс на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування №2-5/1 Борщів-Нірва (ч/з Іванків), №2-5/2 Борщів-Нірва, Гермаківка, та №2-17 Борщів-Пищатинці, Борщів-Стрілківці, Борщів-Королівка, Борщів-Шупарка в якому позивач ТОВ Борщівське автотранспортне підприємство 16138 приймало участь. Рішенням конкурсного комітету переможцем конкурсу по даних маршрутах визнано фізичних особі-підприємців Кучіру Павла Богданович та ОСОБА_2 . Дане рішення було оголошено всім учасникам конкурсу в тому числі позивачу, а 09 лютого 2019 року дане рішення було виставлено на веб-сайті Борщівської РДА.

Таким чином позивачу 08 лютого 2019 року було відомо про рішення конкурсного комітету, тобто з 08.02.2019р. починається шестимісячний термін передбачений ст. 122 КАС України для звернення до суду.

Причини наведені представником позивача поважності пропуску даного строку і його поновлення не є поважними і даний строк не можу бути поновлений.

Відповідно до ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду з підстав, визначених частинами 3 та 4 ст. 123 КАС України.

Суд вважає, що клопотання слід задовольнити та позовну заяву залишити без розгляду.

Керуючись статтями 122,123, 240, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю Борщівське автотранспортне підприємство 16138 до Конкурсного комітету з організації та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування Борщівської районної державної адміністрації, третя особа: філія Тернопільський державний обласний навчально-курсовий комбінат УДП Укрінтеравтосервіс , фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасувати рішення - залишити без розгляду.

Повернути з Державного бюджету України в користь Товариства з обмеженою відповідальністю Борщівське автотранспортне підприємство 16138 сплачений судовий збір 4204,00 грн.

Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому ст..256 КАС України і може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.295 КАС України.

Суддя Шульгач М.П.

Копія вірна

Суддя Шульгач М.П.

СудЧортківський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення11.03.2020
Оприлюднено26.03.2020
Номер документу88428080
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —500/257/20

Ухвала від 11.03.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Шульгач Микола Петрович

Ухвала від 11.03.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Шульгач Микола Петрович

Ухвала від 22.01.2020

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Шульгач Микола Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні