Справа № 158/387/20
Провадження № 2/0158/338/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2020 року Ківерцівський районний суд Волинської області
в складі: головуючого судді - Поліщук С.В.
за участю секретаря - Груби М.Є.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м. Ківерці в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Журавичівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Журавичівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина, до складу якої увійшов житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 .
Вона є спадкоємцем майна померлого за заповітом. При зверненні в нотаріальну контору для оформлення спадщини їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину через відсутність оригіналів правовстановлюючих документів на спадкове майно на ім`я спадкодавця. Тому просить в судовому порядку визнати за нею право власності на вищевказане майно в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_2 .
Ухвалою суду від 27.02.2020 року відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
Позивач ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явилася. До суду подала заяву про підтримання позову та розгляд справи у її відсутності.
Представник відповідача Журавичівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області в підготовче засідання не з`явився. До суду надійшла заява про визнання позову та розгляд справи у відсутності їх представника.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. У зв`язку з цим, на підставі ст. 247 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без фіксування судового процесу.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 27.12.1996 року (а.с.5).
Згідно витягу з погосподарської книги № 5 за 1996-2000 рік Журавичівської сільської ради Ківерцівського району Волинської області житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 , 1949 року побудови, належить ОСОБА_3 (а.с.6).
Як вбачається з заповіту, посвідченого 20.12.1992 року Прилуцькою сільською радою Ківерцівського району Волинської області за реєстровим № 68, ОСОБА_2 розпорядився належним йому майном на користь дочки ОСОБА_1 . Заповіт не змінено та не скасовано (а.с.8).
На момент відкриття спадщини діяв Цивільний Кодекс України в редакції 1963 року, оскільки часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця, тому при вирішенні даного позову слід застосовувати норми даного Кодексу.
Статтею 549 ЦК України (в редакції 1963 року) визначено, що спадкоємець, який фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, визнається таким, що прийняв спадщину.
Відповідно до ст. 527 ЦК України (в редакції 1963 року) спадкоємцями можуть бути особи, що були живими на момент смерті спадкодавця, а також діти померлого, зачаті при його житті і народженні після його смерті.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 524 ЦК України (в редакції 1963 року), спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. Спадкоємство за законом має місце, коли і оскільки воно не змінено заповітом.
В силу ст. 534 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) кожний громадянин може залишити за заповітом усе своє майно або частину його (не виключаючи предметів звичайної домашньої обстановки і вжитку) одній або кільком особам як тим, що входять, так і тим, що не входять до кола спадкоємців за законом, а також державі або окремим державним, кооперативним та іншим громадським організаціям.
Постановою № 140/02-31 від 11.021.2020 року державний нотаріус Ківерцівської державної нотаріальної контори Волинської області відмовив ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом через відсутність у спадкодавця оригіналу правовстановлюючого документу на нерухоме майно.
Згідно повідомлення Ківерцівської державної нотаріальної контори № 341/01-16 від 16.03.2020 року, після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , заведена спадкова справа № 66/2008. 04.02.2008 року та 11.02.2020 року із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтв про право на спадщину за заповітом звернулася дочка спадкодавця ОСОБА_1 . Інших спадкоємців не встановлено.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, особи вправі набути право власності на підставах, що не заборонені законом і згідно зі ст. 392 ЦК України, можуть звертатись до суду з позовом про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує його право власності.
Враховуючи, що право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації і виникає з моменту державної реєстрації, відсутність належно оформлених правовстановлюючих документів на нерухоме майно у померлого спадкодавця унеможливлює спадкоємцеві - позивачу по справі оформити свідоцтво про право на спадщину, суд дійшов висновку про визнання за позивачем ОСОБА_1 права власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті батька - ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Керуючись ст. ст. 12, 81, 141, 200, 263-265 ЦПК України, ст. 182, 328, 392 ЦК України, ст. ст. 524, 534, 549 ЦК УРСР (в редакції 1963 року), суд -
у х в а л и в:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті батька - ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до п. 15.5 розділу 15 XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України рішення суду може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
На виконання п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України суд зазначає повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач - ОСОБА_1 , жителька АДРЕСА_2 , ІПН - НОМЕР_2 .
Відповідач - Журавичівська сільська рада Ківерцівського району Волинської області, місце знаходження: с. Журавичі Ківерцівського району Волинської області, код ЄДРПОУ - 04333738.
Суддя Ківерцівського районного суду С.В. Поліщук
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2020 |
Оприлюднено | 27.03.2020 |
Номер документу | 88432430 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Поліщук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні