МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Дата документу 26.03.2020

Справа № 937/797/20

1-кс/937/1257/20

УХВАЛА

Іменем України

26 березня 2020 року м. Мелітополь

Слідчий суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Ковальова Ю.В., секретар судового засідання - Левандовська О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Мелітополі Дона О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Запорізької області Ковалевським М., по кримінальному провадженню № 620200800000000061 від 28.01.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, та додані до клопотання матеріали, -

встановила:

12 березня 2020 року до Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області надійшло клопотання слідчого Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Мелітополі Дона О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Запорізької області Ковалевським М., по кримінальному провадженню № 620200800000000061 від 28.01.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів та завірених належним чином копій документів, які перебувають у володінні посадових осіб ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Правди, б. 50, по взаємовідносинам з Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням, ЄДРПОУ 26614946 та іншими суб`єктами господарювання (у разі залучення до виконання робіт або надання послуг), щодо постачання товару: Дрова твердолистяної породи: бук, береза, ясен, граб, ільм, в`яз, акація, клен, дуб, модрина , а саме: завірених належним чином копій реєстраційних документів та ліцензій ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, документації конкурсних торгів, протоколів розкриття конкурсних пропозицій, протоколів відхилення конкурсних пропозицій, акцептів, звітів про результати проведення процедур конкурсних торгів; оригіналів усіх договорів на постачання товарів, укладених за результатами проведення тендерів, а також без проведення таких ( прямі договори) між ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням, ЄДРПОУ 26614946, та іншими суб`єктами господарювання (у разі залучення до виконання робіт або послуг), з усіма додатками та специфікаціями, накладними, податковими накладними, платіжними дорученнями, товарно-транспортними накладними, дефектними актами та іншими документами; п`ятнадцять оригіналів документів з вільними зразками підпису директора ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863 , за період максимально наближений до листопада 2019 року; п`ятнадцять оригіналів документів з вільними зразками почерку директора ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863 , за період максимально наближений до листопада 2019 року. Розглянути клопотання просить без виклику осіб, у володіння яких знаходяться вказані документи.

Клопотання обґрунтовано тим, що Слідчим управлінням Територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Мелітополі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 620200800000000061 від 28.01.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління, ЄДРПОУ 26614946 є органом військового управління, призначеним для забезпечення життєдіяльності і функціонування Збройних Сил України, в тому числі забезпечення в установленому законодавством України порядку раціонального управління фінансовими ресурсами, цільового використання бюджетних та інвестиційних коштів у сфері квартирно-експлуатаційного забезпечення, капітального будівництва (реконструкції) та ремонту об`єктів житлового, загальновійськового та іншого призначення, придбання житла та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил, їх функціонування, бойової та мобілізаційної готовності, боєздатності, підготовки до виконання покладених на них завдань, застосування шляхом постачання матеріальних ресурсів та майна. Діяльність Східного територіального квартирно-експлуатаційне управління розповсюджується на територію Запорізької та Дніпропетровської областей.

В ході проведеного аналізу було встановлено, що службові особи Східного територіального квартирно-експлуатаційне управління, ЄДРПОУ 26614946, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди, всупереч інтересам служби використовують адміністративний ресурс при розроблені тендерної документації для майбутніх відкритих торгів через систему Prozorro , в умовах якої прописують умови для майбутньої перемоги пов`язаних суб`єктів підприємницької діяльності. Також, службовими особами Східного територіального квартирно-експлуатаційне управління, здійснюється відхилення тендерних пропозицій непідконтрольних суб`єктів підприємницької діяльності, з метою подальшого укладання договорів на виконання робіт, придбання товарів та послуг за бюджетні кошти з підконтрольними суб`єктами підприємницької діяльності.

В подальшому, службовими особами Східного територіального квартирно-експлуатаційне управління, спільно з фізичними особами, які контролюють діяльність пов`язаних суб`єктів підприємницької діяльності, здійснюється розкрадання бюджетних коштів шляхом завищення фактичних об`ємів виконаних робіт та здійснення фіктивних постачань на адресу військових частин, які розташовані на території Запорізької області, товарів та послуг (деревини).

Проведеним аналізом встановлено перелік пов`язаних суб`єктів підприємницької діяльності, у змові з якими здійснюється розкрадання бюджетних коштів, серед яких ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Правди, б. 50.

Так, відповідно до договору № 73/2019/73 від 04.07.2019 замовник - Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління з однієї сторони та ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, з другої сторони уклали договір на закупівлю товарів: Дрова твердолистяної породи: бук, береза, ясен, граб, ільм, в`яз, акація, клен, дуб, модрина .

Дії зазначеної вище групи осіб кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 КК України.

Таким чином, у володінні службових осіб ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Правди, б. 50, знаходяться оригінали документів щодо постачання товарів: Дрова твердолистяної породи: бук, береза, ясен, граб, ільм, в`яз, акація, клен, дуб, модрина , які мають значення для встановлення істини по кримінальному провадженню та в подальшому будуть необхідні при проведенні судово-почеркознавчих експертиз, оскільки зазначені документи містять вільні зразки підписів і почерку службових осіб, а також при проведенні судово-будівельних та судово-економічних експертиз, оскільки мають фактичні данні щодо виконання обсягів робіт та оплати за вказані роботи.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення ори галів документів, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходяться оригінали документів, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Ураховуючи вищевикладене, у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів та завірених належним чином копій документів ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, по взаємовідносинам з Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням, ЄДРПОУ 26614946 , та іншими суб`єктами господарювання (у разі залучення до виконання робіт або послуг), з можливістю їх вилучення, а саме: реєстраційних документів, документації конкурсних торгів; договорів на постачання товару (надання послуг) укладених з Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням, ЄДРПОУ 26614946, та іншими суб`єктами господарювання, з усіма додатками та специфікаціями до них; актів прийому-передачі товару; накладними, податковими накладними, платіжними дорученнями, товарно-транспортними накладними.

Беручи до уваги, що зазначені документи необхідні для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а відомості в них можуть бути використані як докази, з метою швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування і судового розгляду кримінального провадження, тому слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.

У судове засідання слідчий не з`явився, до матеріалів клопотання додана його заява про розгляд клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів за його відсутності, на задоволенні клопотання наполягає.

З метою попередження розголошення таємниці досудового розслідування та унеможливлення проведення повного всебічного та неупередженого розслідування кримінального провадження, попередження зміни або знищення документів, до яких необхідний тимчасовий доступ, виклик у судове засідання представника ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" , не здійснювався.

На підставі ст. 107 КПК України фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснюється. Відповідно до вимог ст. 108 КПК України ведеться журнал судового засідання.

Дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, додатки до цього клопотання, слідчий суддя вважає що клопотання підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей та документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Досліджене слідчим суддею під час розгляду клопотання слідчого Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Мелітополі Дона О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Запорізької області Ковалевським М., по кримінальному провадженню № 620200800000000061 від 28.01.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів та завірених належним чином копій документів, які перебувають у володінні посадових осіб ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Правди, б. 50, по взаємовідносинам з Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням, ЄДРПОУ 26614946 та іншими суб`єктами господарювання (у разі залучення до виконання робіт або надання послуг), щодо постачання товару: Дрова твердолистяної породи: бук, береза, ясен, граб, ільм, в`яз, акація, клен, дуб, модрина , а саме: завірених належним чином копій реєстраційних документів та ліцензій ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, документації конкурсних торгів, протоколів розкриття конкурсних пропозицій, протоколів відхилення конкурсних пропозицій, акцептів, звітів про результати проведення процедур конкурсних торгів; оригіналів усіх договорів на постачання товарів, укладених за результатами проведення тендерів, а також без проведення таких ( прямі договори) між ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням, ЄДРПОУ 26614946, та іншими суб`єктами господарювання (у разі залучення до виконання робіт або послуг), з усіма додатками та специфікаціями, накладними, податковими накладними, платіжними дорученнями, товарно-транспортними накладними, дефектними актами та іншими документами, - свідчить про те, що вказані документи та інформація мають значення для встановлення істини по кримінальному провадженню, тому слідчий суддя вважає за необхідне його задовольнити.

Щодо надання дозволу на тимчасовий доступ до п`ятнадцяти оригіналів документів з вільними зразками підпису директора ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863 , за період максимально наближений до листопада 2019 року та п`ятнадцяти оригіналів документів з вільними зразками почерку директора ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863 , за період максимально наближений до листопада 2019 року, слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення, оскільки в цій частині клопотання є необґрунтованим, таким, що не відповідає нормам ст. 163 КПК України. Щодо твердження слідчого про необхідність витребування вказаних документів, що обумовлено проведенням в майбутньому судово-почеркознавчих експертиз, на думку судді, вказує на передчасність подання клопотання у вказаній частині.

Керуючись ст. ст. 107, 108, 160, 163, 164, 309 КПК України -

ухвалила:

Клопотання слідчого Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Мелітополі Дона О.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Запорізької області Ковалевським М., по кримінальному провадженню № 620200800000000061 від 28.01.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити частково.

Надати слідчим Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного буро розслідувань, розташованого у м. Мелітополі Дон Олексію Вікторовичу, Москаленко Наталії Юріївні, Черніченко Богдану Віталійовичу, Маханькову Денису Юрійовичу, Тибію Владиславу Валерійовичу, Лисаку Вадиму Олександровичу, Грицаку Ярославу Ярославовичу, Мілєву Валерію Леонідовичу, Торжинській Анастасії Олександрівні, Єрмакову Юрію Івановичу, Маржановському Роману Віталійовичу, Воронцову Андрію Володимировичу, Тетерятнику Богдану Сергійовичу, Степанюку Сергію Вікторовичу, Андрєєву Сергію Вікторовичу, Кургановій Софії Валеріївні, начальнику відділу оперативних розробок Територіального управління Державного буро розслідувань, розташованого у м. Мелітополі Шевченко Олександру Миколайовичу та оперативним співробітникам УСР в Дніпропетровській області ДСР НП України Лозовому Вадиму Віталійовичу, Мирошниченко Дмитру Миколайовичу, Діканову Віталію Івановичу, Рукавіцину Олександру Олександровичу, тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів та завірених належним чином копій документів, які перебувають у володінні посадових осіб ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Правди, б. 50, по взаємовідносинам з Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням, ЄДРПОУ 26614946 та іншими суб`єктами господарювання (у разі залучення до виконання робіт або надання послуг), щодо постачання товару: Дрова твердолистяної породи: бук, береза, ясен, граб, ільм, в`яз, акація, клен, дуб, модрина , а саме:

- завірених належним чином копій реєстраційних документів та ліцензій ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, документації конкурсних торгів, протоколів розкриття конкурсних пропозицій, протоколів відхилення конкурсних пропозицій, акцептів, звітів про результати проведення процедур конкурсних торгів;

- оригіналів усіх договорів на постачання товарів, укладених за результатами проведення тендерів, а також без проведення таких ( прямі договори) між ТОВ "ТОП ЕНЕРДЖИ ГРУП" ЄДРПОУ 40638863, Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням, ЄДРПОУ 26614946, та іншими суб`єктами господарювання (у разі залучення до виконання робіт або послуг), з усіма додатками та специфікаціями, накладними, податковими накладними, платіжними дорученнями, товарно-транспортними накладними, дефектними актами та іншими документами .

В решті клопотання - відмовити.

Ухвала підлягає виконанню одноразово.

Ухвала залишається в силі протягом тридцяти днів з дня її постановлення.

Перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, а за її відсутності - іншій присутній особі, повинна бути пред`явлена ухвала і надана її копія.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Ю.В. Ковальова

Зареєстровано 27.03.2020
Оприлюднено 30.03.2020
Дата набрання законної сили 26.03.2020

Судовий реєстр по справі 937/797/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 26.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне
Ухвала від 26.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне
Ухвала від 25.03.2020 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону