621/498/20
2/621/439/20
РІШЕННЯ
іменем України
26 березня 2020 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
головуючий - суддя Овдієнко В. В.
секретар судового засідання - Запорожець М. Б.,
позивач - ОСОБА_1 ,
відповідач - територіальна громада Соколівської сільської ради Зміївського району Харківської області, представник відповідача - Мураєв Г. К.
розглянувши за відсутності сторін в порядку загального позовного провадження у підготовчому провадженні в залі суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 до територіальної громади Соколівської сільської ради Зміївського району Харківської області про визнання права власності на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом,
у с т а н о в и в:
25.02.2020 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до територіальної громади Соколівської сільської ради Зміївського району Харківської області з вимогою визнати за ним право на земельну частку (пай) розміром 7,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП "Дружба" Зміївського району Харківської області, в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
На обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , його батьками були ОСОБА_3 та ОСОБА_2 .
Крім того, у нього був ще рідний брат ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у якого було два сина: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
ІНФОРМАЦІЯ_6 помер ОСОБА_5 .
На день смерті ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_5 був зареєстрований та проживав за адресою: АДРЕСА_1 . Разом з ОСОБА_5 на день його смерті були зареєстровані та проживали його рідний брат ОСОБА_6 та баба - ОСОБА_2 .
На час смерті ОСОБА_5 відкрилася спадщина, яка складалася з права на земельну частку (пай) розміром 7,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП "Дружба" Зміївського району Харківської області.
Після смерті ОСОБА_5 спадщину прийняли його рідний брат - ОСОБА_6 та баба - ОСОБА_2 як спадкоємці 2-ї черги за законом.
ІНФОРМАЦІЯ_7 помер його племінник ОСОБА_6 , а ІНФОРМАЦІЯ_8 померла його мати ОСОБА_2 .
На день смерті ІНФОРМАЦІЯ_8 його мати ОСОБА_2 була зареєстрована та проживала за адресою: АДРЕСА_1 . Разом з матір`ю на день її смерті були зареєстровані та проживали він та його сім`я.
На час смерті його матері ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка складається з права на земельну частку (пай) розміром 7,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землі, що перебуває у колективній власності КСП "Дружба" Зміївського району Харківської області, яку померла фактично прийняла, але юридично не оформила після смерті своїх онуків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Право на земельну частку (пай) розміром 7,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землі, яка перебувала у колективній власності КСП "Дружба" Зміївського району Харківської області належало померлому ОСОБА_5 на підставі виготовленого сертифікату серії ХР № 0245711, реєстраційний № 311.
На цей час зазначений сертифікат на земельну частку (пай) серії ХР № 0245711, реєстраційний № 311 втрачено.
Листом приватного нотаріуса Зміївського районного нотаріального округу Харківської області Кожушної Л. М. за № 108/02-14 від 24.02.2020 року йому було відмовлено у видачі свідоцтва на право на земельну частку (пай) з тих підстав, що в нього відсутній документ, що посвідчує право померлого ОСОБА_5 на земельну частку (пай ), а саме сертифікат.
Отже, його племіннику ОСОБА_5 за життя належало право на земельну частку (пай) розміром 7,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП "Дружба" Зміївського району Харківської області. Після смерті ОСОБА_5 та ОСОБА_6 їхня баба з боку батька, а його мати ОСОБА_2 фактично прийняла спадщину на право на (пай), але юридично не оформила свої спадкові права. Він є спадкоємцем першої черги після смерті матері ОСОБА_2 , спадщину прийняв, оскільки проживав разом з нею на момент відкриття спадщини.
Однак, у зв`язку з тим, що відсутній документ, який посвідчує право на земельну частку (пай), тобто сертифікат ХР № 0245711, реєстраційний № НОМЕР_1 , він позбавлений можливості оформити свої спадкові права через нотаріальну контору, а тому це право потребує визнання за судовим рішенням.
Ухвалою судді Зміївського районного суду Харківської області від 28.02.2020 провадження у зазначеній справі відкрито та призначено підготовче засідання на 26.03.2020.
25.03.2020 представник відповідача ОСОБА_7 , із застосуванням засобів електронного зв`язку, подав заяву про визнання позову та про розгляд справи за відсутності представника територіальної громади Соколівської сільської ради Зміївського району Харківської області.
25.03.2020 позивач ОСОБА_1 , із застосуванням засобів телефонного зв`язку, подав заяву, в якій просив розглянути справу та ухвалити рішення по суті позову у підготовчому провадженні за його відсутності, підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Належним чином повідомленні учасники справи на підготовче засідання не з`явилися.
Зважаючи на те, що всі учасники справи на судове засідання не з`явилися, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши письмові докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного:
Частинами 1, 3 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Відповідно до ст. ст. 76-81 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Статтею 206 ЦПК України передбачено, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.
У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Спірним є право у порядку спадкування за законом на земельну частку (пай) розміром 7,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП "Дружба" Зміївського району Харківської області, що належало ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_6 , на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серія ХР № 0245711, реєстраційний № 311, та було успадковане ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 , довідки про народження № НОМЕР_3 , копії яких додано до позову, батьками позивача ОСОБА_1 та його рідного брата ОСОБА_4 були ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а. с. 8, 9).
За відомостями Витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до ст. ст. 126, 133, 135 СК України вбачається, що ОСОБА_4 (брат позивача) мав двох синів: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а. с. 10, 11).
Згідно Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, копії свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , помер ІНФОРМАЦІЯ_7 (а. с. 12-13).
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_8 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_5 (копія на а. с. 14).
З довідки № 52 від 13.02.2020 Соколівської сільської ради Зміївського району Харківської області про останнє місце проживання померлого вбачається, що померлий ОСОБА_5 був зареєстрований станом на АДРЕСА_2 АДРЕСА_1 , разом з померлим були зареєстровані: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_12 (а. с. 17).
З довідки Соколівської сільської ради Зміївського району Харківської області про останнє місце проживання померлого № 71 від 20.02.2020 вбачається, що померла ОСОБА_2 була зареєстрована станом на АДРЕСА_3 АДРЕСА_1 , разом з померлою були зареєстровані: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_12 (а. с. 16).
За інформацією, що надана відділом у Зміївському районі ГУ ДЗК Харківської області у листі № 49/111-20 від 11.02.2020, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_6 було виготовлено сертифікат на право на земельну частку (пай) серія ХР № 0245711, реєстраційний № НОМЕР_1 , оскільки він був внесений до списку членів КСП "Дружба", що є додатком № 1 до Державного акту на право колективної власності на землю КСП "Дружба" серія ХР-12-00-000392. Розмір земельної ділянки згідно сертифікату складає 7,25 га умовних кадастрових, вартість станом на 29.12.1998 - 35 559 грн 00 коп. Інформація про виготовлені та видані ОСОБА_5 державні акти на право власності на будь-які земельні ділянки у відділі відсутня. Також майже 10 років дублікати сертифікатів не виготовляються не тільки спадкоємцям, а навіть власникам (а. с. 15).
З листа Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області № 232/01-16 від 12.03.2020 вбачається, що після померлих ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_6 , з заявами про прийняття або відмову від спадщини, у встановлений законом шестимісячний строк до нотаріальної контори ніхто із спадкоємців не звертався (а. с. 24).
Згідно листів приватного нотаріуса Зміївського районного нотаріального округу Харківської області Кожушної Л. М. № 108/02-14 від 24.02.2020 на адресу ОСОБА_1 та № 141/01-16 від 26.03.2020 на адресу суду, вбачається, що позивача повідомлено про неможливість видати йому свідоцтво про право на спадщину на право на земельну частку та запропоновано звернутися до суду.
Після померлої ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка на день смерті мешкала за адресою: АДРЕСА_1 : 30.08.2017 надійшла заява від сина спадкодавця, ОСОБА_1 , про фактичне прийняття спадщини та з проханням видати свідоцтво про право на спадщину після подання всіх необхідних документів, заява зареєстрована в книзі обліку і реєстрації спадкових справ за № 265, та на підставі неї заведена спадкова справа № 116/2017, номер у спадковому реєстрі - 61147323; 30.08.2017 надійшла заява від сина спадкодавця, ОСОБА_1 , про те, що він спадщину не прийняв та на неї не претендує, яка зареєстрована в книзі обліку і реєстрації спадкових справ за № 266 та долучена до матеріалів вказаної спадкової справи; 30.08.2017 надійшла заява від дочки спадкодавця, ОСОБА_11 , про те, що вона спадщину не прийняла та на неї не претендує, яка зареєстрована в книзі обліку і реєстрації спадкових справ за № 267 та долучена до матеріалів вказаної спадкової справи. Інших заяв про прийняття спадщини або відмову від спадщини до нотаріальної контори не надходило. Згідно довідки, наданої Соколівською сільською радою Зміївського району Харківської області 30.08.2017 за № 636, інших спадкоємців, що прийняли спадщині відповідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України (проживали та були зареєстровані разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини) крім ОСОБА_1 , немає. Таким чином єдиним спадкоємцем, що прийняв спадщину після ОСОБА_2 є її син, ОСОБА_1
19.09.2017за р. № 2020 нею було видане свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку площею 6,3243 га, кадастровий номер 6321785000:01:000:0006, що розташована на території Соколівської сільської ради Зміївського району Харківської області; цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на ім`я ОСОБА_1 . Також 04.02.2020 за р. № 225 на ім`я ОСОБА_1 нею було видане свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку площею 6,8666 га, кадастровий номер 6321785000:01:000:0007, що розташована на території Соколівської сільської ради Зміївського району Харківської області; цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала ОСОБА_6 , онуку спадкодавця, який помер ІНФОРМАЦІЯ_7 , спадкоємцем якого була його баба, ОСОБА_2 , яка прийняла спадщину, але не оформила своїх спадкових прав. Факт прийняття ОСОБА_2 спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_6 підтверджується довідкою, наданою Соколівською сільською радою Зміївського району Харківської області за № 473 від 09.07.2019. Інших спадкоємців ОСОБА_6 немає, спадкова справа після нього не заводилась. Заяв про прийняття спадщини або про видачу свідоцтва після померлого ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_5 до неї не надходило, спадкова справа нею не заводилась (а. с. 18, 29).
Статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об`єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону.
Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Згідно ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Закону України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції" закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном на власний розсуд, учиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ст. ст. 317, 319, 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним, власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном, власник володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Відповідно до ч. 1 ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
У відповідністю зі ст. 1217 Цивільного кодексу України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
У відповідністю зі ст. 1223 Цивільного кодексу України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Статтями 1261, 1262 ЦК України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 Цивільного кодексу України, незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 1296 Цивільного кодексу України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Згідно з ч. 1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Відповідно до п. 4.15, 4.18 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 296/5 від 22.02.2012, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна. За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз`яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.
Таким чином, свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Прийнявши спадщину після смерті своєї матері, з якою він проживав разом на момент відкриття спадщини, позивач отримав свідоцтва про право на спадщину на майно, щодо якого були наявні правовстановлюючі документи, але не має можливості одержати свідоцтво про право на спадщину на право на земельну частку (пай), оскільки за життя його мати ОСОБА_2 прийнявши спадщину не оформила свого права на земельну частку (пай) після померлих онуківОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Крім того, оригінал сертифікату на земельну частку був втрачений.
Отже, позивачем надано належні, допустимі та достовірні докази, якими підтверджується, що він є єдиним спадкоємцем за законом, що прийняв спадщину своєї матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_8 , спірна земельна частка (пай), входить до складу спадщини, на яку він не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину.
Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
За таких обставин, позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки позивач не вимагав відшкодування судових витрат, з урахуванням характеру спірних правовідносин та дотримуючись принципу диспозитивності цивільного судочинства, суд дійшов висновку про відсутність підстав для вирішення питання щодо розподілу судових витрат між сторонами відповідно до ст. 141, 142 ЦПК України.
Керуючись статтями 12, 13, 76-82, 89, 141, 142, 200, 206, 211, 223, 247, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
в и р і ш и в:
Позовну заяву задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай) розміром 7,25 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП "Дружба" Зміївського району Харківської області, що належало ОСОБА_5 на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серія ХР № 0245711, реєстраційний № 311.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не буде подано.
Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_6 .
Відповідач - територіальна громада Соколівської сільської ради Зміївського району Харківської області, місцезнаходження за адресою: 63420, Харківська область, Зміївський район, с. Соколово, вул. Отакара Яроша, буд. № 68, код ЄДРПОУ: 04397572.
Повне рішення складене 26.03.2020.
Головуючий: В. В. Овдієнко
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2020 |
Оприлюднено | 27.03.2020 |
Номер документу | 88442030 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Овдієнко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні