ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/11294/20-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Король А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України Прокопенка С.О., про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України старший лейтенант поліції Прокопенко С.О., звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим із прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 42018000000002080 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 23.08.2018 за підозрою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 321-1, ч. 3 ст. 305, ч. 3 ст. 229, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 321-1 Кримінального кодексу України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 321-1, ч. 3 ст. 305, ч. 3 ст. 229, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255, Кримінального кодексу України, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 305 КК України, та за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 305, ч. 2 ст. 212, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 229, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 вступивши в змову з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншими невстановленими особами, які здійснювали доставку фальсифікованих лікарських засобів на територію України поза межами митного контролю.

Також, до злочинної схеми ОСОБА_1 залучив ОСОБА_2 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_14 та інших невстановлених на даний час слідством осіб, які здійснюють реалізацію фальсифікованих лікарських засобів на території міста Києва.

Розслідуванням встановлено, що зазначеними особами продовж 2015-2019 років здійснювалось виготовлення, фасування, в тому числі незаконно завезених на митну територію України ліків онкогрупи, протигепатитних та протитуберкульозних та їх продаж (реалізація) через мережу Інтернет в країни Європи, Азії, Північної Америки.

Безпосередня доставка замовникам в будь-яку країну світу фальсифікованих препаратів здійснювалась організаторами та активними учасниками злочинної організації, а також іншими залученими для роботи на злочинну організацію особами: як громадянами Україна , так і Індії, а також іншими особами.

Безпосередньо виготовлення, фасування, упаковка фальсифікованих лікарських препаратів здійснювалась у АДРЕСА_1 Києві АДРЕСА_2 адресою АДРЕСА_3 АДРЕСА_4 (за місцем проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ) та у офісному приміщенні СТ "ЗДОРОВА НАЦІЯ" (керівником якого є ОСОБА_15 ) у АДРЕСА_5 .

Крім цього, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_15 є співзасновником ТОВ Інноваційне диво та СП Здорова нація , ОСОБА_1 є співзасновником ТОВ "КОЛОРФІКС" , ОСОБА_6 є співзасновником ТОВ "БЛУСКАЙ ІНТЕРНЕШЕНАЛ" . Одним із напрямів здійснення господарської діяльності вказаними юридичними особами являється оптова торгівля фармацевтичним товарами.

Слідчий зазначає, що для встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до всіх оригіналів документів, які перебувають у власності Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації, розташованої за адресою м. Київ, пр-т Голосіївський 42, код ЄДРПОУ 37308812.

Слідчий Прокопенко С.О., в судове засідання не з`явився, від нього надійшла заява про розгляд клопотання без його участі. Клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав наведених судом вище.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання, матеріали, якими воно обґрунтовується, приходить до наступного висновку.

Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 42018000000002080 з приводу того, що приблизно у 2016 році на території міста Києва громадянами України ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 та ОСОБА_11 створено стійке ієрархічне об`єднання - злочинну організацію, в яку в продовж 2016-2019 років входили: громадяни України ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , громадянин Азербайджану ОСОБА_4 , громадяни Індії ОСОБА_6 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , та інші невстановлені слідством особи з метою фальсифікації та продажу збуту фальсифікованих лікарських препаратів, а також легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому мають обґрунтувати можливість використання, як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи обставини вчинення ймовірних злочинів, так як вони викладені в клопотанні слідчого, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає вимогам ст. ст. 93, 161, 162 КПК України, приходжу до висновку про обґрунтованість клопотання та наявність правових підстав для тимчасового доступу до документів реєстраційних справ вказаних в клопотанні юридичних осіб, які в інший спосіб отримати неможливо.

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 160, 162, 163, 164, 166, 309, 376, 562 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України Прокопенка С.О., про тимчасовий доступ до речей і документів, - задовольнити.

Надати прокурорам групи прокурорів Офісу Генерального прокурора Горожанкіну Дмитро Олексійович, Зимогляду Валерію Миколайовичу, слідчим групи слідчих ГСУ Національної поліції України Горохову Олександру Геннадійовичу, Прокопенку Сергію Олександровичу, Кузьмінському Віктору Олеговичу, тимчасовий доступ всіх оригіналів документів реєстраційних справ по наступним юридичним особам:

СТ "ЗДОРОВА НАЦІЯ" , розташоване за адресою м. Київ, Голосіївський район, пр-т Голосіївський, будинок 70, офіс 231, код ЄДРПОУ 40883471;

ТОВ "БЛУСКАЙ ІНТЕРНЕШЕНАЛ" , розташоване за адресою м. Київ, вул. Академіка Заболотного, будинок 48-а, код ЄДРПОУ 39864066;

ТОВ "КОЛОРФІКС" , розташоване за адресою м. Київ, вул. Вільямса, будинок 3/7, кв. 13, код ЄДРПОУ 39381805;

• ТОВ Інноваційне диво , розташоване за адресою м. Київ, вул. Васильківська, будинок 33, код ЄДРПОУ 42861201, які знаходяться у власності Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації, розташованої за адресою м. Київ, пр-т Голосіївський 42, код ЄДРПОУ 37308812, з можливістю їх огляду та вилучення належним чином завірених копій даних реєстраційних справ.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя К.Е.Константінова

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник № 1 знаходиться в матеріалах судового провадження.

Примірник № 2 наданий слідчому Прокопенку С.О.

Слідчий суддя - К.Е. Константінова

Дата ухвалення рішення 14.03.2020
Зареєстровано 27.03.2020
Оприлюднено 27.03.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону