ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"24" березня 2020 р. Справа № 922/2916/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Чернова В.О.
розглянувши справу
за заявою ТОВ "Кристал-2018", м. Харків
до ТОВ "Кристал-2018", м. Харків
про визнання банкрутом
за участю сторін: не з`явились,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 07.02.2020 суд зобов`язав ліквідатора в повному обсязі виконати вимоги ст.ст. 58-67 Кодексу України з процедур банкрутства від 21.10.2019 та ст.ст. 37-48,95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції після 19.01.13 (далі - Закон про банкрутство) та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури.
В судове засідання ліквідатор не з`явився, проте на виконання ухвали суду ліквідатор надав суду повний звіт ліквідатора про виконану ліквідаційну роботу по банкруту, ліквідаційний баланс і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури ТОВ "Кристал-2018". Також до суду надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності ліквідатора.
Крім того, до суду від кредитора надійшло клопотання про розгляд звіту ліквідатора без участі представника ТОВ "Авангард Преміум" разом з протоколом засідання комітету кредиторів від 21.01.2020, на якому було погоджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Згідно ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Судом встановлено, що всіх учасників даного судового засідання повідомлено про дату, час та місце розгляду справи належним чином, в зв`язку з чим суд розглядає звіт ліквідатора по суті.
За приписами ч. 1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарстких судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно ч. 3 наведеної статті судочинство у господарстких судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Розглянувши наданий суду повний звіт про роботу ліквідатора і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури по банкруту, суд встановив, що Постановою господарського суду Харківської області від 10.10.2019 суд визнав боржника ТОВ "Кристал-2018" банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено голову ліквідаційної комісії Караченцева Ю.Л., якого суд зобов`язав виконати всі дії, передбачені ст.ст. 37-48 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Господарським судом на офіційному веб-сайті ВГСУ було опубліковано повідомлення про визнання ТОВ "Кристал-2018" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (№ 63313 від 11.10.19).
Після публікації, у встановлений законом строк до суду та ліквідатора надійшла заява з вимогами до банкрута від ТОВ "Авангард Преміум" на загальну суму 120000,00 грн та 3842 грн судового збору. Інші вимоги до суду та ліквідатора не надходили. Ліквідатором складений реєстр вимог кредиторів з урахуванням даних бухгалтерського обліку на загальну суму 210 010,66 грн.
Відсутність інших вимог також підтверджується відповідями на запит ліквідатора з ХМЦЗ, ГУ ДПС у Харківській області, ГУ ПФУ у Харківській області.
З метою виявлення майна банкрута ліквідатором були направлені запити до відповідних установ, здійснено пошук на офіційних веб-сайтах установ. Відсутність майна ТОВ "Кристал-2018" підтверджується довідками (листами): Державної архібудінспекції України, Державіаслужби України, Головного управління Держпраці у Харківській області, Регіонального сервісного центру МВС України в Харківській області, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, ДФС України, Державної служби морського та річкового транспорту України, АТ "Укрзалізниця", ГУ Держгеокадастру у Харківській області, ГУ статистики у Харківській області, Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна ХМР, ДП "Укрпатент", Держслужби України з безпеки на транспорті, витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта.
На виконання приписів ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатором проведено інвентаризацію активів. За результатами проведення інвентаризації станом на 05.12.2019 ліквідатором активів не виявлено (наказ на проведення інвентаризації №1 від 05.12.19, описи та інвентаризаційні акти додано до матеріалів справи).
Документи ТОВ "Кристал-2018", які підлягають довгостроковому зберіганню, до архіву не передавались в зв`язку з їх відсутністю. Печатка ТОВ "Кристал-2018" знищена (акт надано до звіту ліквідатора 06.02.2020). Відкриті рахунки у банкрута відсутні (лист ГУ ДПС від 23.09.19).
У зв`язку з відсутністю коштів кредиторські вимоги першої та наступних черг реєстру вимог кредиторів не погашалися.
Ліквідатором складений реєстр непогашених вимог кредиторів на загальну суму 210 010,66 грн. Вищевказані вимоги ліквідатором не було задоволено та залишено неоплаченими у зв`язку з відсутністю майнових активів та грошових коштів у банкрута.
Згідно з п. 5 ст. 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що вимоги кредиторів не задоволені за недостатністю майна вважаються погашеними.
Ст. 12 ГПК України встановлені форми господарського судового процесу. Господарські суди розглядають справи про банкрутство з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закон про банкрутство).
Згідно ст. 46 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора або окремих його кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Як встановлено судом, ухвалу про час та місце слухання справи було направлено кредиторам згідно реєстру. На адресу суду жодних заперечень щодо звіту ліквідатора не надходило. На засіданні комітету кредиторів від 21.01.2020 (протокол №2) комітетом кредиторів затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, зобов`язано ліквідатора подати до господарського суду повний звіт ліквідатора.
Пункт 2 ст. 46 Закону про банкрутство передбачає, якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
Разом з тим, 18.10.2018 прийнятий новий Кодекс України з процедур банкрутства, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. Кодекс України з процедур банкрутства почав діяти з 21.10.2019.
Відповідно до ч. 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Таким чином, господарський суд при прийнятті рішення про затвердження звіту арбітражного керуючого після визнання боржника банкрутом та після набрання чинності Кодексу України з процедур банкрутства, повинен керуватися саме цими нормами.
Проте, згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
За цих обставин, суд доходить висновку про необхідність перевірки вжиття ліквідатором заходів для проведення ліквідаційної процедури по банкруту на підставі ст.ст. 37-48 Закону про банкрутство в редакції після 19.01.2013 року (за нормами якого боржник звернувся до господарського суду) та перевіряє наявність підстав для закриття провадження у справі про банкрутство за нормами нового Кодексу України з процедур банкрутства.
На підставі вищенаведеного, враховуючи, що ліквідатором проведені всі необхідні дії по ліквідації банкрута, ліквідатором представлений суду ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю на загальну суму 210,0 тис.грн, при таких обставинах суд вважає за необхідне затвердити ліквідаційний баланс, звіт ліквідатора та закрити провадження по справі.
Керуючись ст. 46, п. 6 ст. 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , п. 5 ч. 1, ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 202, 233-235 України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Затвердити наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс.
2. Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Кристал-2018", код 38822753, зареєстровано за місцезнаходженням: 61010, м. Харків, вулиця Гімназійна набережна, буд. 2, кв. 9/7.
3. Визнати вимоги кредиторів, що не задоволені за недостатністю майна, погашеними, а саме:
- ТОВ "Транссервіс Групп ЛТД", м. Херсон в сумі 39840,23 грн;
- ФОП Скороход І.О., м. Херсон в сумі 46328,40 грн;
- ТОВ "Авангард Преміум", м. Харків в сумі 123842,00 грн.
Визнати вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений строк або відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
4. Провадження у справі закрити.
5. Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
6. Ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, власнику майна, державному органу питань банкрутства, державному реєстратору, ДПІ.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її підписання суддею.
Ухвала підписана 25.03.2020.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2020 |
Оприлюднено | 30.03.2020 |
Номер документу | 88450472 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні