Ухвала
від 27.03.2020 по справі 922/886/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"27" березня 2020 р. м ХарківСправа № 922/886/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.

розглянувши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Н" (м. Харків) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпроектмонтаж" (м. Харків) про стягнення 83958,68 грн. ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс-Н" (позивач) надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпроектмонтаж", м. Харків (відповідач), в якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпроектмонтаж" основний борг в розмірі 79000,00 грн., суму штрафних санкцій в розмірі 4958,68 грн. (3 % річних, пеня). Також позивач просить стягнути з відповідача 2102,00 грн витрат на судовий збір та 15000,00 грн. витрат на правничу допомогу.

Дослідивши вищезазначені матеріали позовної заяви, суд дійшов до висновку про залишення їх без руху, оскільки вони подані без додержання вимог ст. 91, п. 3 ч. 3 ст. 162, ст. 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), про що суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до «Правил надання послуг поштового зв`язку» , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Згідно з пунктами 59, 61 «Правил надання послуг поштового зв`язку» , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

Звертаючись з даним позовом до суду, позивачем до позовної заяви в якості доказів, які підтверджують надіслання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів подано касовий чек Укрпошти від 24.03.2020, який свідчить про надання по послуг відділенням поштового зв`язку.

З урахуванням наведеного, позивачем не подано належних доказів, які підтверджують надіслання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Також, вимогами пункту 2 ч.1 ст. 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з вимогами частини другої статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Докази сплати судового збору подаються до господарського суду тільки в оригінал. Копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Натомість у даному разі, позивачем у якості доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі подано копію платіжного доручення № 1792 від 18.03.2020 на суму 2102,00 грн.

Таким чином, позивачем не долучено до позовних матеріалів доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі та порядку.

Також, дана позовна заява від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Н" підписана адвокатом Ліпчанським В.В., на підтвердження повноважень якого надано ордер серії АХ № 1011392 від 24.03.2020.

Згідно із частиною 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката (частина 2 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність").

Разом з тим, згідно з Положенням про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженим рішенням Ради адвокатів України №41 від 12.04.2019, ордер на надання правової допомоги - письмовий документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги у випадках і порядку, встановлених Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI Про адвокатуру та адвокатську діяльність та іншими законами України.

В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. Ордер встановленої цим Положенням форми є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. (п.п. 3, 4, 11 Положення).

При цьому, пунктом 12 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги закріплено, що ордер містить такі реквізити, як зазначення назви органу, у якому надається правова допомога адвокатом.

Водночас як встановлено судом, ордер серії АХ № 1011392 від 24.03.2020 не містить всіх обов`язкових реквізитів, передбачених Положенням про ордер на надання правничої (правової) допомоги, а саме, не містить назви органу, у якому надається правова допомога адвокатом, а тому не може бути належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта, у зв`язку з чим не приймається судом, як належний та допустимий доказ на підтвердження наявності в адвоката Ліпчанського В.В. повноважень на представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Н" в Господарському суді Харківської області. Відповідного Договору про надання правової допомоги до позовної заяви позивачем також не подано.

Окрім цього, подані позивачем докази до позовної заяви не відповідають вимогам статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення) та приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).

У даному випадку документи, які додані до позовної заяви, не містять: зазначення дати такого засвідчення, слів: "Згідно з оригіналом", назви посади особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища.

Також, позовну заяву подано без додержання процесуальних вимог п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, оскільки позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява на підставі ст. 174 ГПК України підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Н".

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Альянс-Н" строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області:

- документів, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладення в оригіналі);

- оригіналу доказів сплати судового збору;

- ордеру, оформленого у відповідності до вимог Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги із зазначенням назви конкретного органу, у якому надається правова допомога адвокатом;

- договору про надання правової допомоги;

- належним чином засвідчених копій всіх доданих до позову документів, з додержанням вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, а у разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог;

- обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються.

3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 27.03.2020.

Суддя В.І. Ольшанченко

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення27.03.2020
Оприлюднено30.03.2020
Номер документу88450496
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/886/20

Рішення від 29.07.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 20.07.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 06.07.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 22.06.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 21.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 05.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 27.03.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні