КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ

Справа №552/1398/20

Провадження № 1-кс/552/672/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.03.2020 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави Турченко Т.В., за участі секретаря судового засідання -Силки І.О., слідчого- Сахна О.М.., розглянувши клопотання заступника начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області Сахна О.М. про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В:

Заступник начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Полтавській області підполковник податкової міліції Сахно О.М. звернувся до слідчого судді Київського районного суду м. Полтави з клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Полтавського ГРУ АТ КБ Приватбанк , м. Полтава, МФО 331401, юридична адреса: 36000, м. Полтава, вул. Соборності, 70-А, або м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 30.

Клопотання обґрунтувував тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42020170000000037 від 30.01.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України, за фактом ухилення від сплати податків службовими особами підприємства ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" в значних розмірах.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до прокуратури області 30.01.2020 року від ОУ ГУ ДФС у Полтавській області надійшло повідомлення про те, що службові особи ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" протягом 2017 - 2019 років неправомірно сформували суму податкового кредиту по взаємовідносинам з ТОВ "ДІЛАЙС КОРПОРЕЙТ" , ТОВ Укрметфінанс , ТОВ Кйю консалт , ТОВ "ФІРМА "КАРТАЛ" , ТОВ "БРЕДБЕРН" , ТОВ "СТРЕЧ МЕГА" , ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФОРТЕЦЯ" , які мають ознаки фіктивності, чим призвели до фактичного ненадходження до бюджету 3 242 000 грн.

Згідно з висновками акту документальної перевірки по ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" від 09.12.2019 року за №1553/16-31-05-04-14/41798946, про результати документальної планової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства за період з 11.12.2017 по 30.09.2019, в т.ч. встановлено заниження щодо сплати податку на додану вартість до бюджету на загальну суму 3 242 830 грн. за перевіряємий період.

Також встановлено, що завищення податкового кредиту з ПДВ виникло внаслідок відображення службовими особами ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" по документах податкового та бухгалтерського обліків наявності операцій з наступними підприємствами: ТОВ "ФІРМА "КАРТАЛ" (код 42079958), ТОВ КЙЮ-Консалт (код 41553058), ТОВ "УКРМЕТ ФІНАНС" (код 41553372), ТОВ "ДІЛАЙС КОРПОРЕЙТ" (код 41578109), ТОВ "БРЕДБЕРН" (код 41719052), ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФОРТЕЦЯ" (код 39888328), ТОВ "СТРЕЧ МЕГА" (код 42945511), ТОВ Хамсинг (код 40114780), ТОВ "ФЛЕКС ГРУП" (код 42540927).

У ході досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення виникла необхідність в отриманні усіх оригіналів документів, які підтверджують здійснення перерахування та отримання коштів на розрахункові рахунки підприємства ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" , що дасть можливість встановити повний об`єм перерахованих (зарахованих) коштів на розрахункові рахунки, підстави перерахування та отримання коштів, на які цілі здійснено подальше використання коштів, що не можливо встановити іншим способом, враховуючи те, що вказані відомості являються банківською таємницею і їх отримання та вилучення можливе лише на підставі ухвали суду, а також відсутністю таких даних у матеріалах кримінального провадження.

Також, існує необхідність у вилученні вищевказаних документів, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, адже слідство матиме можливість проведення аналізу фінансово-господарської діяльності між підприємствами (в тому числі, що стосуються проведення взаємовідносин з ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" з моменту відкриття рахунків по дату винесення ухвали слідчим суддею), встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та причетних до їх вчинення, встановлення фактичних місць придбання товарно-матеріальних цінностей, використання їх у господарській діяльності, встановлення об`ємів придбання та подальшого продажу товарно-матеріальних цінностей, проведення судово-економічних експертиз, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні.

Вказані документи та матеріали знаходяться у володінні наступної банківської установи:

- Полтавське ГРУ АТ КБ Приватбанк , м. Полтава, МФО 331401 , юридична адреса: 36000, м. Полтава, вул. Соборності, 70-А, або м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 30, де в ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" відкрито наступні рахунки: № НОМЕР_1 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ; № НОМЕР_2 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ.

Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020170000000037 від 30.01.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України.

Враховуючи вищевикладене, з метою повного та всебічного проведення досудового слідства, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні і в подальшому може бути використана з метою встановлення об`єктивних обставин вчинення злочину, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.

Керуючись ст. 159-166 КПК України,-

УХВАЛИВ :

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати тимчасовий доступ та вилучення оригіналів, а у разі їх відсутності - завірених копій документів по розрахунковим рахункам (регістрам синтетичного та аналітичного обліку) підприємства ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" (код 41798946), а саме:

* № НОМЕР_1 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ; № НОМЕР_2 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні Полтавського ГРУ АТ КБ Приватбанк , м. Полтава, МФО 331401, юридична адреса: 36000, м. Полтава, вул. Соборності, 70-А, або м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 30, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ Банк Портал , МФО 339016, юридична адреса: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 5-А, які в сукупності містять інформацію про рух грошових коштів, що надходили на рахунки та списувались з них, а також інших документів, які мають значення для встановлення істини по справі, а саме: документів про організаційно-правову структуру юридичної особи (юридичну справу) ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" , в т.ч. про відкриття вказаних рахунків, карток із зразками підписів та відбитку печатки, свідоцтв, договорів, щодо користування вказаними рахунками та використання електронної системи Клієнт-Банк , довіреностей та доручень, на підставі яких особи отримували та перераховували кошти, наказів, заяв, листів та інших документів, що містять підписи службових осіб, грошових чеків на отримання готівки, платіжних доручень, опису документів про організаційно-правову структуру юридичної особи (юридичну справу) вказаного клієнта банку; документів - контрактів, договорів та додатків до них, додаткових угод, специфікацій, угод про залік, актів, платіжних та інших документів), які містять відомості про здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" ; інформації (регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписок з них) про рух коштів по даних рахунках, у роздрукованому вигляді на паперових носіях та в електронному вигляді , в яких зазначити:

• з якого або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву та організаційну форму відповідних підприємств);

• підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ, а також дату та номер відповідного договору, угоди);

• призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів);

• дату та час перерахування;

• залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції;

• а також інші дані, які необхідні для повного отримання інформації по руху коштів на рахунках з моменту відкриття рахунків по дату винесення ухвали слідчим суддею;

- документів, які надавалися ТОВ "ІНТЕРЄВРОБУД" , з метою ідентифікації господарських операцій, щодо використання грошових коштів, знятих з розрахункових рахунків вищезазначених підприємств за період з моменту відкриття рахунків по дату винесення ухвали слідчим суддею.

Дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення вищевказаних документів надати співробітникам слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області: заступнику начальника 2-го відділу РКП Сахну Олександру Миколайовичу; заступнику начальника 1-го відділу РКП Терещенку Андрію Васильовичу; старшому слідчому з ОВС 2-го відділу РКП Мартиненко Юлії Володимирівні; старшому слідчому з ОВС 2-го відділу РКП Порохневському Ігорю Олександровичу; старшому слідчому з ОВС 2-го відділу РКП Оверченку Сергію Сергійовичу; заступнику начальника 3-го відділу РКП Парфенюку Олександру Вікторовичу; старшому слідчому з ОВС 3-го відділу РКП Сніжко Мілені Григорівні; старшому слідчому з ОВС 3-го відділу РКП Пшенишній Вікторії Анатоліївні, а також, за дорученням слідчого - співробітникам оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області: начальнику відділу Яровому Віталію Сергійовичу; старшому оперуповноваженому з ОВС Козак Анні Сергіївні; старшому оперуповноваженому з ОВС Борисенку Олексію Васильовичу; старшому оперуповноваженому з ОВС Федоровичу Володимиру Васильовичу; старшому оперуповноваженому з ОВС Яковенку Володимиру Валентиновичу.

Строк дії ухвали до 27.04.2020 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Турченко Т.В.

Дата ухвалення рішення 27.03.2020
Оприлюднено 30.03.2020

Судовий реєстр по справі 552/1398/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 22.07.2021 Київський районний суд м. Полтави Кримінальне
Ухвала від 29.01.2021 Київський районний суд м. Полтави Кримінальне
Ухвала від 28.01.2021 Київський районний суд м. Полтави Кримінальне
Ухвала від 27.03.2020 Київський районний суд м. Полтави Кримінальне
Ухвала від 27.03.2020 Київський районний суд м. Полтави Кримінальне
Ухвала від 27.03.2020 Київський районний суд м. Полтави Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 552/1398/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону