Ухвала
від 26.03.2020 по справі 370/728/20
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua

У Х В А Л А

"26" березня 2020 р. Справа №370/728/20

Суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., перевіривши на відповідність вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України позовної заяви

ОСОБА_1 в особі представника за довіреністю - Шульги Валерія Дмитровича до Забуянської сільської ради Макарівського району Київської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, як пропущеного з поважної причини,

в с т а н о в и в :

23.03.2020 року до Макарівського районного суду Київської області надійшла вказана позовна заява.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, суд з`ясовує зокрема, чи відповідає позовна заява за формою та змістом вимогам ст. 175 та ст. 177 ЦПК України.

У відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у вказаних статтях, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Встановлено, що вказана позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175 і 177 ЦПК України, а саме:

1. Так, відповідно до вимог ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником. Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача. Відповідно до ст. 131-2 та п. 11 Перехідних положень Конституції України з 01 січня 2019 року виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді першої інстанції. Частина 4 ст. 131-2 Конституції України містить вичерпний перелік справ щодо винятків представництва в суді, до яких дана категорія справи (про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини) не належить. Згідно ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Як вбачається із позовної заяви вона підписана представником позивача за довіреністю ОСОБА_2 , а до позовної заяви додана копія довіреності, з якої вбачається, що вона видана на ім`я ОСОБА_2 як фізичної особи. Будь-яких інших документів на підтвердження повноважень останнього як адвоката до позову не додано.

Зважаючи на те, що відповідно до вимог діючого законодавства справи про спадкування розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження, де представництво іншої особи здійснюється виключно адвокат, то на момент відкриття провадження у справі неможливо встановити повноваження представника на підписання позовної заяви.

2. Зважаючи на те, що надані заявником документи не містять відповідних доказів на підтвердження повноважень представника за довіреністю на підписання позову, вказана обставина позбавляє суд також можливості встановити повноваження представника ОСОБА_2 на засвідчення копій документів, доданих до позову. Тож, у порушення ч. 5 ст. 177 та ч. 5 ст. 95 ЦПК України, докази, копії яких додано до позову, засвідчені неповноважною особою. Так, відповідно до ч. 4 ст. 95 ЦПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Однак, копії доданих до позову документів засвідчені представником позивача за довіреністю, повноваження якого на посвідчення вказаних документів не підтверджені належними (доказами) документами.

3. У порушення ч. 3 ст. 177 ЦПК України, додане до позовної заяви клопотання про витребування доказів, також підписане представником ОСОБА_2 , на підтвердження повноважень якого на підписання даного клопотання відсутні відповідні підтверджуючі документи.

За наявності вказаних недоліків позовної заяви провадження у справі не може бути відкрито, позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу слід надати строк на усунення вказаних в ухвалі недоліків заяви.

Недоліки мають бути усунуті шляхом подання нової редакції позовної заяви та клопотання про витребування доказів у кількості примірників відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі, підписані самим позивачем, або ж наданням суду відповідних документів на підтвердження повноважень представника ОСОБА_2 як адвоката, а також поданням належним чином засвідчених копій документів, доданих до позову.

У разі неусунення вказаних недоліків заяви у встановлений судом строк позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачу.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України,

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника за довіреністю - Шульги Валерія Дмитровича до Забуянської сільської ради Макарівського району Київської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, як пропущеного з поважної причини - залишити без руху та надати заявнику строк 5 (п`ять) днів з моменту отримання копії ухвали суду для виправлення вказаних в ухвалі суду недоліків заяви.

У разі, якщо вказані недоліки не будуть виправлені, позовна заява вважатиметься неподаною та підлягатиме поверненню.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Тандир

СудМакарівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.03.2020
Оприлюднено31.03.2020
Номер документу88473281
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —370/728/20

Рішення від 11.08.2020

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Тандир О. В.

Ухвала від 19.05.2020

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Тандир О. В.

Ухвала від 26.03.2020

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Тандир О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні