Справа № 559/2782/19
2-о/559/33/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2020 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
в складі головуючого судді Ралець Р.В.,
секретаря судового засідання Крушняк О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дубно справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Соснівська сільська рада, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами. В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її син ОСОБА_2 . Останнє місце його проживання було зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 . Після його смерті відкрилась спадщина на все належне йому майно. До складу спадщини увійшли земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 1,44 га та 0,17 га.
Вона єдиний спадкоємець за законом на все належне синові майно. Постійно проживала разом з ним на час відкриття спадщини в будинку АДРЕСА_1 , від спадщини не відмовлялася, а тому вважається такою, що прийняла спадщину.
При зверненні в нотаріальну контору із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті сина, їй була надана постанова про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельні ділянки, які належали ОСОБА_2 на підставі Державних актів на право приватної власності на землю. Вказана постанова мотивована тим, що у свідоцтві про смерть її сина зазначено " ОСОБА_2 ". Водночас у свідоцтві про народження він записаний як " ОСОБА_2 ". Тому, змушена звернутись до суду та просить встановити факт, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є її сином.
Заявниця в судове засідання не з`явилась, згідно поданого клопотання просить розгляд справи провести без її участі.
Представник заінтересованої особи: Соснівської сільської ради, в судове засідання також не з`явився, подав заяву в якій просить розгляд заяви провести без участі представника сільської ради, проти заявлених вимог не заперечує.
Суд, з' ясувавши обставини справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.
Згідно ст. 293, 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 (а.с. 6).
Згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 , виданого сільською радою Соснівка Дубенського району Рівненської області, ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , його батьками зазначені: ОСОБА_3 та ОСОБА_1 (а.с. 7).
ОСОБА_2 належать земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 1, 61 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, з них: 1,44 га - ріллі та 0,17 га - кормових угідь, що знаходяться на території Соснівської сільської ради Дубенського району Рівненської області, право власності на яку підтверджується Державним актом на право приватної власності на землю, серії ІV-РВ№ 039031 (а.с. 8-9).
Згідно довідки № 943 від 04 грудня 2019 року виданої виконкомом Соснівської сільської ради ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на момент смерті проживав за адресою: АДРЕСА_1 разом з матір`ю ОСОБА_1 , яка фактично прийняла спадщину шляхом володіння майном померлого, доглянула його до смерті та похоронила за власні кошти (а.с. 10).
Відповідно до постанови приватного нотаріуса Дубенського районного нотаріального округу Фоменкової Ю.В. від 02 грудня 2019 року № 145/02-31, заявниці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті сина ОСОБА_2 , оскільки через розбіжності у написанні імені спадкодавця неможливо встановити факт родинних відносин (а.с. 12).
Згідно ч.1 ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Відповідно до п.п. 3, 5 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем під час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Частиною 2 ст. 256 ЦПК України визначено, що в судовому порядку можуть бути встановлені інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено інший порядок їх встановлення.
Задовольняючи заяву про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, а саме факту, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є сином ОСОБА_1 , суд бере до уваги, що вона є спадкоємцем майна покійного за законом, визнання факту заінтересованою особою. Розбіжності у написанні по батькові спадкодавця позбавляють можливості заявницю реалізувати свої спадкові права. Метою встановлення даного факту є необхідність реалізації права на спадщину, отже такий факт породжує юридичні наслідки, чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення факту родинних відносин, встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 293, 294, 315, 319 ЦПК України, на підставі ст.ст. 1220, 1221, 1268, 1270, 1299 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) заінтересована особа: Соснівська сільська рада (ЄДРПОУ 04385379, (місцезнаходження: с. Соснівка Дубенського району Рівненської області) про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Соснівка Дубенського району Рівненської області, актовий запис № 6, є сином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Апеляційна скарга подається до Рівненського Апеляційного суду через Дубенський міськрайонний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Р.В. Ралець
Суд | Дубенський міськрайонний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2020 |
Оприлюднено | 31.03.2020 |
Номер документу | 88474362 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Ралець Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні