Справа № 591/665/20 Провадження № 3/591/306/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2020 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Клімашевська І.В., в присутності представника особи, стосовно якої складено протокол - адвоката Мазнєвої С.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної екологічної інспекції у Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженя с. Іванівка Путивльського району Сумської області, гром. України, адреса проживання: АДРЕСА_1 , працює директором ППФ Агрохімпромцентр , юридична адреса: м. Суми, вул. Покровська площа, буд. 13, код ЄДРПОУ 30452338,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 24.01.2020 серії №012364, ОСОБА_1 20.01.2020 року, будучи директором ППФ Агрохімпромцентр допустив порушення порядку провадження господарської діяльності за відсутність документів дозвільного характеру, а саме здійснив експлуатацію ємкостей (цистерна 10 м.куб-4, цистерна 5 м.куб-1) для поверхневого зберігання пального за відсутності висновку оцінки впливу на довкілля передбаченого п. 4 додатку 1 до ЗУ Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності , п.2, п.4 ч. 3 ст. 3 ЗУ від 23.05.2017 року № 2059-VIII, такими діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Статтею ст.268 КУпАП не передбачено обов`язкової участі у розгляді адміністративного матеріалу особи, стосовно якої складено протокол за ст.164 КУпАП. Крім того, представник ОСОБА_1 - адвокат Мазнєва С.Г, висловила позицію про можливість слухання матеріалів без участі її довірителя, а у письмових заперечннях, які вона підтримала у судовому засіданні, вона просила провадження у справі відносно ОСОБА_1 закрити у зв"язку з відсутністю складу та події адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши адміністративні матеріали справи, слід зробити такі висновки.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
В даному випадку, як вбачається зі складеного протоколу, ОСОБА_1 інкримінується порушення п.п.2 п.4 ч.3 ст.3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" від 23.05.2017 року №2059-VIII.
Але, вказана норма стосується поверхневого та підземного зберігання викопного палива чи продуктів їх переробки на площі 500 квадратних метрів і більше або об`ємом (для рідких або газоподібних) 15 кубічних метрів і більш, у енергетичній промисловості.
Водночас, як вбачається з документів, доданих до протоколу, ОСОБА_1 є директором підприємтсва, яке здійснює лише сільськогосподарську діяльність. Доказів здійснення ним чи підприємством, яке він очолює, господарської діяльності у енергетичній промисловості, не надано.
Крім того, до матеріалів справи не долучено жодних документів, які б підтверджували факт використання ємкостей і зберігання у них нафтопродуктів більше ніж 15 куб м, як і не було надано доказів того, що атмосферне повітря було забруднене викидами відповідної забруднюючої речовини з джерела викиду, що знаходиться на території підприємства.
Враховуючи такі обставини, сам факт посилання інспектора Масленнікова О.В. на пункти, які стосуються енергетичної промисловості та відсутність доказів на підствердження обставин, зазначених у диспозиції ч. 1 ст. 164 КУпАП, виключає склад вказаного адміністративного правопорушення.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю події та складу правопорушення.
Таким чином, у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ч. 1 ст. 164, ст. ст. 247, 280, 283, 284 КУпАП, ст.ст. 3, 42 Господарського кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Сумського Апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя І.В. Клімашевська
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2020 |
Оприлюднено | 31.03.2020 |
Номер документу | 88482890 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Зарічний районний суд м.Сум
Клімашевська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні