ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.03.2020 справа №914/68/20
За позовом: Акціонерного товариства Українська залізниця в особі філії Центр управління промисловістю Акціонерного товариства Українська залізниця , м. Київ,
до відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю БІПАЛ , с. Руда, Кам`янка-Бузький район, Львівська область
про: стягнення заборгованості в розмірі 17 863,35 грн.
Суддя Синчук М.М.
За участю секретаря судового засідання
Кияк І.В.
Представники учасників справи:
позивач: не з`явився;
відповідач: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Акціонерного товариства Українська залізниця в особі філії Центр управління промисловістю Акціонерного товариства Українська залізниця до Товариство з обмеженою відповідальністю БІПАЛ про стягнення заборгованості в розмірі 17 863,35 грн.
Ухвалою суду від 14.01.2020 р. позовну заяву прийнято до розгляду і відкрито провадження у справі №914/68/20 за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, призначено проведення судового засідання для розгляду справи по суті на 10.02.2020р.
Рух справи відображено в попередніх ухвалах суду.
В судове засідання 23.03.2020 р. представник позивача не з`явився.
В судове засідання 23.03.2020 р. представник відповідача не з`явився.
Відповідно до частини восьмої статті 252 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення.
Як вказує позивач, відповідач обов`язок з оплати наданих позивачем згідно Договору послуг виконав частково у сумі 36 773, 80 грн., однак докази часткової оплати відповідачем послуг у сумі 36 773, 80 грн. в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до п.п. 1,2 статті 2 ГПК України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно ч.5 ст. 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до положень ч.1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (спрощеного або загального).
Водночас, за змістом ст. 250 ГПК України суд, призначивши справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, наділений правом, у разі відповідної необхідності, постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч.6 ст. 250 ГПК України , якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
З метою забезпечення дотримання принципу пропорційності та змагальності сторін, встановлення обставин справи, на підставі ч. 6 ст. 250 ГПК України , суд вважає за доцільне здійснити перехід зі спрощеного позовного провадження до загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання.
Керуючись ст.ст. 181 , 182 , 234 , ч. 6 ст. 250, Господарського процесуального кодексу України , суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Перейти від спрощеного позовного провадження до розгляду справи №914/68/20 за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження.
2. Підготовче засідання у справі призначити на 27.04.20 о 10:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128).
3. Позивачу, в п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали надати всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Одночасно з надісланням (наданням) документів до суду направити (надати) їх копії відповідачу, докази направлення представити суду.
4. Відповідачу, у разі необхідності, у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали подати до суду заперечення на позовну заяву із його документальним обґрунтуванням. Одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду направити його копію з доданими документами позивачу, докази направлення (надання) надати суду.
5. При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників, з врахуванням п. 3 ч. 1 ст. 131-1 та ст. 131-2 Конституції України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суд звертає увагу сторін, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України. Детальнішу інформацію про переваги Електронного суду можна отримати на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ .
Надіслання учасниками судового процесу заяв, клопотань, скарг, відзивів та інших документів до суду необхідно здійснювати в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі Електронний суд , поштою, факсом або дистанційними методами зв`язку.
Для забезпечення належного та своєчасного обміну процесуальними документами та іншими поданими учасниками справи клопотаннями та заявами, учасникам справи необхідно повідомити суду та іншим учасникам справи свої електронні адреси чи інші засоби зв`язку, передбачені ст. 120 ГПК України.
Суддя Синчук М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2020 |
Оприлюднено | 01.04.2020 |
Номер документу | 88496824 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Синчук М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні