Арбузинський районний суд миколаївської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 467/353/20
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
30.03.2020 року суддя Арбузинського районного суду Миколаївської області Явіца І.В., отримавши позовну заяву Заступника керівника Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Миколаївській області до ОСОБА_1 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Арбузинська селищна рада Миколаївської області про стягнення шкоди, заподіяної навколишньому середовищу внаслідок незаконної порубки дерев,-
ВСТАНОВИВ:
Вказана позовна заява надійшла до Арбузинського районного суду Миколаївської області 25 березня 2020 року.
30 березня 2020 року судом отримано інформацію про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - відповідача, яка запитувалась ним у порядку ч.6 ст. 187 ЦПК України від відповідного органу місцевого самоврядування.
У цілому, позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної та інстанційної та територіальної юрисдикції суду, через що потреби у залишенні її без руху немає, так само, як і для передачі за підсудністю до іншого суду на даний час немає.
Підстав для повернення позовної заяви, передбачених ч.4 ст. 185 ЦПК України, або для відмови у відкритті провадження, регламентованих ч.1 ст. 186 цього ж Кодексу, на даний час не встановлено.
За таких обставин, вважаю за можливе відкрити провадження у справі у порядку ст. 187 ЦПК України, а також вирішити питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Зокрема, така справа може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження згідно із положеннями ч.1 ст. 274 ЦПК України, і вона не відноситься до справ у спорах, визначених частиною четвертою цієї ж норми.
А тому, урахувавши обставини, передбачені ч.3 ст. 274 ЦПК України, як то, ціну позову (не перевищує 250 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), обраний прокурором спосіб захисту, категорію і складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість її учасників, а також відсутність значного суспільного інтересу, вважаю за можливе розглянути справу у порядку спрощеного позовного провадження, проте, із викликом сторін у судове засідання.
У зв`язку із таким, керуючись ст.ст. 19, 187, 258, 261, 274, 277 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовом Заступника керівника Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Миколаївській області до ОСОБА_1 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Арбузинська селищна рада Миколаївської області про стягнення шкоди, заподіяної навколишньому середовищу внаслідок незаконної порубки дерев.
Розгляд справи провести в порядку спрощеного позовного провадження із викликом сторін в судове засідання.
Судове засідання у справі призначити на 09 год. 30 хв. 30 квітня 2020 року в приміщенні Арбузинського районного суду Миколаївської області (вул. Шевченко, 204, смт. Арбузинка Миколаївської області, зал судових засідань № 10).
В судове засідання викликати учасників справи та надіслати їм копію цієї ухвали.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Роз`яснити, що відповідач має право протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати заяву із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Роз`яснити відповідачу, що у 15 (п`ятнадцятиденний) строк з дня вручення йому копії цієї ухвали, відповідно ч. 1 ст. 278 ЦПК України, він може подати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України.
Роз`яснити позивачу, що він має право у 3 (триденний) строк з дня отримання відзиву подати відповідь на нього, яка має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України.
Роз`яснити відповідачу, що він має право у 3 (триденний) строк з дня отримання відповіді на відзив подати заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України.
Встановити третій особі 15 (п`ятнадцятиденний) строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження, копії позовної заяви та доданих до неї документів для подання пояснень щодо позову або відзиву, у яких третя особа згідно із ч.2 ст. 181 ЦПК України має право викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову та направити їх одночасно до суду та іншим учасникам справи.
Копії відзиву, відповіді на відзив та заперечення на відповідь позивача та доданих до них документів, пояснень третьої особи іншим учасникам справи повинна бути надіслана одночасно з надісланням відзиву, відповіді на відзив та заперечення до суду. У цьому разі документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву, відповіді на відзив та заперечення і доданих до них доказів іншим учасникам справи повинні бути додані до них.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України подання заяв по суті справи ( відзиву, відповіді на відзив та заперечення) є правом учасників справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ab.mk.court.gov.ua/sud1401/gromadyanam/csz/.
Ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення на неї може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І.В. Явіца
| Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
| Дата ухвалення рішення | 30.03.2020 |
| Оприлюднено | 01.04.2020 |
| Номер документу | 88515783 |
| Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Явіца І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні