Деражнянський районний суд Хмельницької області
вул.Миру,43 м.Деражня, Деражнянський р-н, Хмельницька обл., Україна ін.32200
Справа № 673/2073/19
Провадження № 1-кс/673/3/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2020 р.м.Деражня
Деражнянський районний суд
Хмельницької області
в складі: головуючий слідчий суддя ОСОБА_1
при секретарі судових засідань ОСОБА_2
на підставі письмового клопотання представника скаржника ОСОБА_3
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали за скаргою громадської організації «Суспільний Правозахист» на бездіяльність слідчого щодо не внесення відомостей про злочин до ЄРДР,-
В С Т А Н О В И В:
29.11.2019 року ГО «Суспільний Правозахист» звернулася до суду зі скаргою, в якій просить визнати протиправною бездіяльність уповноважених осіб Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі повідомлення ГО «Суспільний захист» № 189 від 16.09.2019 року про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 356 КК України та зобов`язати уповноважених осіб внести такі відомості до ЄРДР.
В судове засідання представники сторін не прибули, письмово повідомивши суд про свою неявку та заявивши клопотання про розгляд справи у їх відсутності.
Дослідивши скаргута доданідо неїматеріали,слідчий суддя знаходить її поданою з порушенням вимог встановлених чинним кримінально-процесуальним законодавством, тому вважає за можливе її повернути особі, яка її подала.
Так, порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування визначено Главою 26 КПК України.
В свою чергу, частиною 1 статті 303 КПК України визначено перелікрішень, дій чи бездіяльність слідчого або прокурора, якіпідлягають оскарженню під час досудового провадження та коло суб`єктів оскарження (заявник, потерпілий, підозрюваний, володілець майна тощо).
Як вбачається з доданих до скарги матеріалів, 16.09.2019 року ГО «Суспільний Правозахист» звернулося до Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, яке знаходиться по вул. Зарічанській, 7 у м. Хмельницькому Хмельницької області, із заявою про вчинення кримінального правопорушення, яке мало місце 11.08.2019 року на території храму святого Архістратига Міхаїла Української Православної Церкви в селі Галузинці Деражнянського району Хмельницької області.
Разом з тим, п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України визначено, що слідчий суддя, - це суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому КПК України, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Водночас, згідно ч. 1 ст. 306 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 КПК України, з врахуванням положень Глави 26.
Так, відповідно до вказаного вище місця розташування Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, місцевим судом уповноваженим на розгляд даної скарги в порядку ст.ст. 303-308 КПК України, в даному випадку, являється Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області, розташований в м. Хмельницькому.
Зазначені фактичні обставини є достатніми правовими підставами для застосування слідчим суддею, при вирішенні скарги ГО «Суспільний Правозахист», положень п.2 ч.2 ст. 304 КПК України, у відповідності до яких скарга повертається, якщо вона не підлягає розгляду в цьому суді у даному випадку, саме у Деражнянському районному суді Хмельницької області.
З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що скарга ГО «Суспільний Правозахист» підлягає поверненню особі, яка її подала саме на підставі п. 2 ч. 2 ст. 304 КПК України, у зв`язку з чим, керуючись ст.ст. 303, 304 та 370-372 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Повернути скаргу громадської організації «Суспільний Правозахист» на бездіяльність слідчого щодо не внесення відомостей про злочин до ЄРДР скаржнику, оскільки вона не підлягає розгляду в Деражнянському районному суді Хмельницької області.
Копію ухвали про повернення скарги невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, в порядку, передбаченому ст. 382 КПК України, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Деражнянський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 88515804 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Деражнянський районний суд Хмельницької області
Дворнін О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні