Рішення
від 16.03.2020 по справі 756/1138/20
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

16.03.2020 Справа № 756/1138/20

Номер справи 756/1138/20

Номер провадження 2/756/3146/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

16 березня 2020 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Белоконної І.В.,

за участю секретаря - Нєдєлько Т.І.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства ПРОФОРІЄНТИР С.С. , Товариства з обмеженою відповідальністю СТРОЙСНАБ , третя особа: Дарницька районна в місті Києві державна адміністрація, про розірвання трудового договору та зобов`язання вчинити певні ді, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом до відповідачів та просив суд трудовий договір, укладений між ним та дочірнім підприємством ПРОФОРІЄНТИР С.С . розірвати з 26 вересня 2019 року у зв`язку зі звільненням позивача за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України, а повноваження директора Дочірнього підприємства ПРОФОРІЄНТИР С.С. визнати припиненими з 26.09.2019.

У обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що з 01.01.2010 його призначено на посаду директора дочірнього підприємства ПРОФОРІЄНТИР С.С. та внесено відомості про нього як директора (керівника) та підписанта цього товариства до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Трудовий договір у письмовій формі між позивачем та відповідачами не укладався.

Засновником ДП ПРОФОРІЄНТИР С.С. є ТОВ СТРОЙСНАБ .

Як ДП ПРОФОРІЄНТИР С.С. , так і ТОВ СТРОЙСНАБ фактично не мають в штаті працівників та не здійснюють господарську діяльність, у зв`язку з чим позивач втратив економічну чи будь-яку іншу зацікавленість у перебуванні на посаді директора підприємства та виявив бажання припинити трудові відносини із ним. З цією метою 22.08.2019 позивачем було направлено директору ТОВ СТРОЙСНАБ та загальним зборам учасників ТОВ СТРОЙСНАБ заяву про звільнення з посади директора ДП ПРОФОРІЄНТИР С.С. за власним бажанням з 07.08.2019.

Проте загальні збори учасників товариства не проведені, питання про звільнення позивача з посади директора не вирішено.

Листи із заявою позивача про звільнення не були вручені під час доставки 11.09.2019, тому позивач вважає вказану дату попередженням власника про розірвання трудового договору і саме з цієї дати необхідно обраховувати двотижневий термін, після спливу якого трудовий договір можна вважати розірваним. Таким чином, на думку позивача, дата розірвання трудового договору припадає на 26.09.2019.

Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 03 лютого 2020 року відкрито спрощене позовне провадження.

У судове засідання позивач не з`явився, про час та місце повідомлявся належним чином, його представник надав заяву про розгляд справи без його участі, позов підтримав та просив його задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечував.

Представники відповідачів у судове засідання не з`явилися, про час та місце судового засідання повідомлялися належним чином, причини неявки суду не повідомили.

У судове засідання представник третьої особи не з`явився, про час та місце повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч. 1 ст. 280 та ч. 1 ст. 281 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

З 01.01.2010 позивача ОСОБА_1 призначено на посаду директора дочірнього підприємства ПРОФОРІЄНТИР С.С. та внесено відомості про нього як директора (керівника) та підписанта цього товариства до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Трудовий договір у письмовій формі між позивачем та відповідачами не укладався. Факт перебування позивача у трудових відносинах з ДП ПРОФОРІЄНТИР С.С. підтверджується сформованим витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань.

Засновником ДП ПРОФОРІЄНТИР С.С. є ТОВ СТРОЙСНАБ .

22 серпня 2019 року позивачем було направлено директору ТОВ СТРОЙСНАБ та загальним зборам учасників ТОВ СТРОЙСНАБ заяву про звільнення з посади директора ДП ПРОФОРІЄНТИР С.С. за власним бажанням з 07.08.2019 листами з оголошеною цінністю. Вказані листи повернулися за зворотною адресою в результаті закінчення терміну зберігання, що додатково підтверджується відстеженням трек номерів через сайт Укрпошти.

У відповідності до ст. 97, 98 ЦК України органами управління товариства є загальні збори його учасників, які мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що передані загальними зборами до компетенції виконавчого органу.

23 серпня 2019 року на юридичну адресу ТОВ СТРОЙСНАБ був направлений лист з оголошеною цінністю про скликання загальних зборів ТОВ СТРОЙСНАБ з метою вирішення питання звільнення позивача з займаної посади директора ДП ПРОФОРІЄНТИР С.С. і призначення нового директора.

Судом встановлено, що вказаний лист був вручений, проте загальні збори учасників товариства не проведені, питання про звільнення позивача з посади директора не вирішено.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Листи із заявами позивача про звільнення не були вручені під час доставки 11.09.2019. Тому 11.09.2019 є датою попередження власника про розірвання трудового договору і саме з цієї дати необхідно обраховувати двотижневий термін, після спливу якого трудовий договір можна вважати розірваним.

На підставі вказаного судом встановлено, що дата розірвання трудового договору припадає на 26.09.2019, а відтак позовні вимоги є такими, що необхідно задовольнити.

Відповідно до ст. 133, 141 ЦПК України суд вважає правильним стягнути на користь позивача витрати зі сплати судового збору по 840,80 грн з кожного з відповідачів.

На підставі викладеного, ст. 97, 98 ЦК України, ст. 38 КЗпП України,керуючись ст. 9-14, 19, 23, 27, 133, 141, 280, 281 ЦПК України, суд -

вирішив:

Позов - задовольнити.

Трудовий договір, укладений між ОСОБА_1 та Дочірнім підприємством ПРОФОРІЄНТИР С.С. (код ЄДРПОУ 25406950, місцезнаходження: 02091, м. Київ, вулиця Славгородська, будинок 8, квартира 63) розірвати з 26 вересня 2019 року у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України, а повноваження директора Дочірнього підприємства ПРОФОРІЄНТИР С.С. (код ЄДРПОУ 25406950, місцезнаходження: 02091, м. Київ, вулиця Славгородська, будинок 8, квартира 63) ОСОБА_1 визнати припиненими з 26.09.2019.

Стягнути з Дочірнього підприємства ПРОФОРІЄНТИР С.С. на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю СТРОЙСНАБ на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку. Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя: І.В. Белоконна

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.03.2020
Оприлюднено02.04.2020
Номер документу88535991
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/1138/20

Рішення від 16.03.2020

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Белоконна І. В.

Рішення від 03.02.2020

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Белоконна І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні