Рішення
від 02.04.2020 по справі 375/335/20
РОКИТНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 375/335/20

Провадження № 2/375/203/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.04.2020 Рокитнянський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді - Литвина О.В.,

при секретарі - Юрченко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Рокитнянської селищної ради Київської області (09600, смт Рокитне Київської обалсті, вул.Першотравнева, 6, код ЄДРПОУ 04358997), сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Нива (смт Рокитне Київської обалсті, вул.Вокзальна, 109, код ЄДРПОУ 03754478)

про визнання права власності на земельну частку (пай),-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому посилаються на те, що в період з 25.04.1994 по 03.06.2001 він працював слюсарем в колективному сільськогосподарському підприємстві Нива та у сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю Нива , яке є правонаступником КСП Нива , та був їх членом.

02.02.1995 КСП Нива отримало державний акт на право колективної власності на землю серії КВ, який був зареєстрований в Книзі записів Державних актів на право колективної власності на землю 02.02.1995 за № 3.

Зазначає, що список громадян, як додаток до державного акту на право колективної власності на землю на ім`я КСП Нива не додався.

Під час розпаювання земель колективної власності КСП Нива його не було включено до списків членів КСП Нива , які мали право на земельну частку(пай), оскільки він не пропрацював на підприємстві 5 років на момент приватизації землі і що було визначено згідно прийнятого на той час Положення про приватизацію землі в даному господарстві. Разом з тим, вважає, що вимоги такого Положення порушили його права.

Просить визнати за ним право на земельну частку (пай) в КСП Нива , що в АДРЕСА_2 , в розмірі 3.5800 умовних кадастрових гектарів і таким чином поновити його порушене право.

У відповідності до положень ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Заперечення проти розгляду справи в порядку спрощено позовного провадження від сторін не надходили.

Представники відповідачів Рокитнянської селищної ради Київської області, та сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Нива подали заяви про визнання позову.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу у відповідності до вимог частини другої статті 247 вказаного Кодексу не здійснюється.

Дослідивши надані суду позивачем письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Аналогічні положення містяться у ст. 19 ЦК України, за якими суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

За вимогами ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Відповідно до положень статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до статті 81 зазначеного вище Кодексу кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 82 цього Кодексу, в тім, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обгрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Обставини спору сторонами визнаються, а тому доказуванню у відповідності до положень ч. 1ст. 82 ЦПК України не підлягають.

Під час розгляду цієї цивільної справи судом були створені всі умови для реалізації прав та виконання обов`язків учасниками судового розгляду, у тому числі й в частині подання ними доказів та заяви клопотань.

З огляду на вищенаведене, суд розглядає справу на підставі тих доказів, які є у матеріалах справи і вважає, що їх достатньо для розгляду спору по суті.

Судом встановлено, що правовідносини, які виникли між сторонами спору регулюються положеннями Указу Президента України від 08.08.1995 року Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям , Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) .

Відповідно до Указу Президента України від 08.08.1995 № 720/95 Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

Список громадян, як додаток до державного акта, формується самим підприємством відповідно до статуту, розглядається і затверджується загальними зборами (зборами уповноважених) членів підприємства та підписується головою сільськогосподарського підприємства та головою місцевої ради.

Відповідно до вимог статті 1 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) встановлено, право на земельну частку (пай) мають:

колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку.

Виходячи із системного аналізу положень вказаних нормативних актів слід прийти до висновку, що право на земельну частку (пай) у землях колективної власності КСП "Нива" на час проведення їх розпаювання відповідно до положень Указу Президента України від 08.08.1995 № 720/95 позивач міг мати лише при умові його членста у вказаному товаристві на той період часу і що дійсно мало місце відповідно до отриманих у справі доказів.

З огляду на викладене, оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні кожного отриманого у справі доказу зокрема та належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись положеннями Указу Президента України від 08.08.1995 року Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям , Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) , ст.ст. 12, 13, 76-81, 89, 133, 141, 206-207, 211, 263-265, 273, 274, 279 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай) в КСП Нива , що в смт.Рокитне Київської області, в розмірі 3.5800 умовних кадастрових гектарів.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районним суд на протязі тридцяти днів з дня його ухвалення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Литвин

Рішення набрало законної сили "_____"


20___ року

СудРокитнянський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.04.2020
Оприлюднено03.04.2020
Номер документу88553581
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —375/335/20

Рішення від 02.04.2020

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Литвин О. В.

Ухвала від 06.03.2020

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Литвин О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні