ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
02 квітня 2020 року Справа № 915/1910/18(915/307/20)
м.Миколаїв
Суддя Господарського суду Миколаївської області Ткаченко О.В. розглянувши матеріали
за заявою : Ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Стоквіл Безабчук Алли Володимирівни, вул. Адмірала Макарова, 48, м.Миколаїв, 54030, поштова адреса: а/с 14, м. Миколаїв 54056, свідоцтво Міністерства юстиції України від 20.02.2013 № 233
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Парітет-Альянс , вул. Козацький Вал, 2, м. Суми, Сумська область, 40000, ЄДРПОУ 38689971.
до відповідача: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , ід.номер НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1
до відповідача: ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2
Кредитор: Головне управління ДФС у Миколаївській області, (м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6, 54001).
про : покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями ТОВ БК Стоквіл у зв`язку з доведенням до банкрутства,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Господарського суду Миколаївської області знаходиться справа № 915/1910/18 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Стоквіл .
У відповідності до ч. 6 ст. 12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Частиною 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу визнати таким, що втратив чинність Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
У зв`язку з викладеним, подальший розгляд справи здійснюється згідно з вимогами Кодексу України з процедур банкрутства.
Ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Стоквіл Безабчук Алла Володимирівна 17.03.2020 звернулась до Господарського суду Миколаївської області із заявою про притягнення до субсидіарної відповідальності відповідачів у зв`язку з доведенням до банкрутства ТОВ Будівельна компанія Стоквіл та просить стягнути солідарно з відповідачів грошові кошти у сумі 14057648,59 грн.
Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Частиною 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак позовна заява не відповідає вимогам ч.3 ст.162 ГПК України оскільки в ній позивачем не зазначено:
- інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- не надано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення .
Ліквідатором ТОВ Будівельна компанія Стоквіл Безабчук А.В. при зверненні до суду із даною заявою № 01-34/151 від 17.03.2020 надано поштові накладні та описи вкладення, які свідчать про направлення 16.03.2020 на адресу вказаних відповідачами осіб заяви про покладення субсидіарної відповідальності від 16.03.2020. Таким чином у суду відсутні докази направлення сторонам листом з описом вкладення саме заяви від 17.03.2020 № 01-34/151 та доданих до неї документів, які були подані до суду.
Крім того судом встановлено, що ліквідатором не вказано обставин щодо підстав покладення субсидіарної відповідальності на кожну із зазначених відповідачами осіб, не зазначено, в чому полягають дії або бездіяльність кожної з осіб в конкретний період часу, які б свідчили про доведення до банкрутства боржника. Також ліквідатором не вказано та не надано доказів, які б свідчили про перебування на посадах у боржника ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та період такого перебування.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи закінчення терміну відпустки головуючого у справі та отримання даної заяви 30.03.2020, суд вважає необхідним залишити заяву про покладення субсидіарної відповідальності без руху та встановити ліквідатору ТОВ Будівельна компанія Стоквіл Безабчук А.В. строк на усунення недоліків.
При цьому господарський суд роз`яснює, що у зв`язку з встановленням на території України карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19 , відповідно до якої (в редакції постанови №239 від 25.03.2020) установлено карантин з 12 березня до 24 квітня 2020 року на усій території України. З огляду на наведене строк для усунення недоліків встановлюється протягом десяти днів, починаючи з 27.04.2020, до 07.05.2020 року.
Керуючись ст.ст.162, 164, 174, 234 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву ліквідатора ТОВ Будівельна компанія Стоквіл Безабчук А.В. вих.№ 01-34/151 від 17.03.2020 про покладення субсидіарної відповідальності - залишити без руху.
2. Встановити ліквідатору ТОВ Будівельна компанія Стоквіл Безабчук А.В. строк для усунення недоліків заяви протягом 10 днів, починаючи з 27.04.2020, тобто до 07.05.2020 року шляхом подання до господарського суду письмової заяви про усунення недоліків з дотриманням вимог, передбачених ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
3. Роз`яснити ліквідатору ТОВ Будівельна компанія Стоквіл Безабчук А.В., що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява у відповідності до приписів ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вважається неподаною та повертається заявнику.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя О.В. Ткаченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2020 |
Оприлюднено | 03.04.2020 |
Номер документу | 88555870 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ткаченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні