ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о в і д м о в у у в и д а ч і с у д о в о г о н а к а з у
01 квітня 2020 року Справа № 926/703/20
Суддя Господарського суду Чернівецької області Бутирський Андрій Анатолійович розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" (58000, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Л. Українки, 5, код 42102122)
про видачу судового наказу про стягнення з Приватного підприємства Комплексно-виробнича компанія Ірбіс (58000, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Авангардна, 11 А, код 37440562) заборгованості у сумі 10 737.85 грн.
ВСТАНОВИВ
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» 26.03.2020 року) звернулось до Господарського суду Чернівецької області із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Приватного підприємства «Комплексно-виробничої компанії «Ірбіс» м. Чернівці грошової заборгованості за публічним договором про постачання електричної енергії споживачу (відповідно до постанови НКРЕКП №312 від 14.03.18 року «Про затвердження правил роздрібного ринку електричної енергії» ) в сумі 10 737,85 грн., з яких: 7890,20 грн. - заборгованість за спожиту електричну енергію, 2489,84 грн. - пені,117,91 інфляційних витрат та 239,00 грн. - 3 % річних.
30.03.2020 року відділом документального забезпечення та аналітичної роботи суду зареєстровано заяву про видачу судового наказу за вх. №703.
Витягом з протоколу повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями позовну заяву передано судді Бутирському А.А.
Як на підставу своїх вимог заявник посилається на неналежне виконання Приватним підприємством «Комплексно-виробничою компанією «Ірбіс» м. Чернівці умов публічного договору про постачання електричної енергії споживачу, в результаті чого за березень 2019 року по лютий 2020 року утворилась заборгованість в сумі 7890,20 грн. За порушення умов договору заявник нарахував боржнику пеню в сумі 2489,84 грн, втрати від інфляції в сумі 117,91 грн, 3% річних в сумі 239,00 грн.
Враховуючи вище викладене, Товариство з обмеженою відповідальністю «ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» просить суд стягнути грошову заборгованості за публічним договором про постачання електричної енергії споживачу в сумі 10 737,85 грн., з яких: 7890,20 грн. - заборгованість за спожиту електричну енергію, 2489,84 грн. - пені,117,91 інфляційних витрат та 239,00 грн. - 3 % річних.
Відповідно до частини 2 статті 12 Господарського процесуального кодексу України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Положеннями статей 147-148 Господарського процесуального кодексу України внормовано, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статті 148 Господарського процесуального кодексу України. Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 150 Господарського процесуального кодексу України до заяви про видачу судового наказу додаються, зокрема документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Наявність спору про право, вирішується судом у кожному конкретному випадку, виходячи із характеру та обґрунтованості заявленої матеріально-правової вимоги і документів, доданих до заяви.
Заявник зазначає, що згідно п. 13 Розділу ХVII Закону Україну «Про ринок електричної енергії» було створено Товариства з обмежено відповідальністю «ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» , яким отримано ліцензію з постачання електричної енергії споживачам відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №429 від 14.06.2018 року. Таким чином, з 01.01.2019 року заявник виконує функції постачальника універсальних послуг.
Згідно п. 2 Преамбули постанови НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» , укладення договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії відповідно до вимог Правил здійснюється до 01 грудня 2018 року шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку до цієї постанови.
Положеннями п. 8 Преамбули постанови НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» передбачено, що договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг укладається шляхом приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого в засобах масової інформації та на веб-сайті постачальника, шляхом оплати рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії, або підписання заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.
У заяві про видачу судового наказу заявник (стягувач) зазначив, що Приватне підприємство «Комплексно-виробнича компанія «Ірбіс» м. Чернівці приєдналось до умов публічного договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на умовах комерційної пропозиції, опублікованої ТзОВ «ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» .
Відповідно до п. 4.3. розділу IV Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року, дані, необхідні для формування платіжних документів, у тому числі щодо обсягів електричної енергії, надаються учасникам роздрібного ринку адміністратором комерційного обліку в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку. На підставі отриманих даних відповідно до умов договору (обраної споживачем комерційної пропозиції) сторони складають акти прийому-передачі проданих товарів та/або наданих послуг. Проте, до заяви про видачу судового наказу не було додано актів прийому-передачі проданих товарів та/або наданих послуг, доказів приєднання до умов публічного договору та доказів фактичного споживання електричної енергії.
Суд звертає увагу заявника на те, що відповідно до п. 1.1. договору про постачання електричної енергії споживачу постачальником універсальних послуг визначено, що цей договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії виключно побутовим та малим не побутовим споживачам постачальником універсальних послуг та укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання споживача до цього договору, згідно із заявою-приєднання, яка є додатком 1 до цього договору.
Оскільки в п. 1.1. договору про постачання електричної енергії споживачу постачальником універсальних послуг чітко визначено, що приєднання до публічного договору про постачання електричної енергії споживачу постачальником універсальних послуг здійснюється на підставі заяви-приєднання (додаток до постанови НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року), як на підтвердження факту виникнення договірних відносин щодо поставки електричної енергії, Товариство з обмежено відповідальністю «ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» повинно було долучити відповідну заяву-приєднання Приватного підприємства «Комплексно-виробнича компанія «Ірбіс» м. Чернівці, проте така долучена не була, що свідчить про не доведеність заявником факту приєднання боржника до договору про постачання електричної енергії .
Беручи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу, оскільки є достатні підстави вважати, що дані вимоги не є безспірними.
Згідно з частини 2 статті 154 Господарського процесуального кодексу України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Відповідно до пунктів 1, 3 частини 1 статті 152 Господарського процесуального кодексу України суд відмовляє у видачі судового наказу, якщо: заяву про видачу судового наказу подано з порушеннями вимог статті 150 Господарського процесуального кодексу України; заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до статей 12, 147, 148, 150, 152, 153, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» у видачі судового наказу про стягнення з боржника Приватного підприємства «Комплексно-виробнича компанія «Ірбіс» м. Чернівці грошової заборгованості в сумі 10 737,85 грн., з яких: 7890,20 грн. - заборгованість за спожиту електричну енергію, 2489,84 грн. - пені,117,91 інфляційних витрат та 239,00 грн. - 3 % річних.
.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені ст. ст. 254 - 256 Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суддя А.А.Бутирський
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2020 |
Оприлюднено | 06.04.2020 |
Номер документу | 88556025 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Бутирський Андрій Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні