ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/7720/20-к

Примірник № ___

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., за участю секретаря Галаган Г. О., розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 Каніковського В.І. про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до слідчого судді надійшло вказане клопотання

Обґрунтовуючи подане клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Київською місцевою прокуратурою № 6 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за № 12019100060002376 від 30.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191, ч.5 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що невстановленими слідством особами в період 2018-2019 років розроблено та втілено у життя злочинний механізм, діяльність якого направлена на створення (придбання) ряду суб`єкті підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності, легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, пособництву ухиленню від сплати податків в особливо великих розмірах підприємствами реального сектору економіки, шляхом документального оформлення безтоварних операцій, внесення завідомо неправдивих відомостей до фінансово-господарських документів підприємств, щодо псевдо операцій з реалізації ТМЦ (робіт, послуг) використовуючи підприємства, які мають ознаки фіктивності і створені з метою прикриття незаконної діяльності, ТОВ "ДЕНОРА" (код ЄДРПОУ 42206270), ТОВ "КЛОНСВІН" (код ЄДРПОУ 42540830), ТОВ "СКРОЛ БУД" (код ЄДРПОУ 42175803), ТОВ "АЙРОНКЕМ" (код ЄДРПОУ 42099466), ТОВ "АВТОТРАНСІНДУСТРІАЛ" (код ЄДРПОУ 41928668), ТОВ "ІНВЕСТІОН СЕРВІС" (код ЄДРПОУ 41780216), ТОВ "БРІКМАП" (код ЄДРПОУ 42098200), ТОВ "МАРКСВЕЛ" (код ЄДРПОУ 42098305), ТОВ "ФІРМА "ОРДОС" (код ЄДРПОУ 41616149) здійснили підробку документів, а саме: податкових декларацій з ПДВ, податкових накладних, видаткових накладних, податкової звітності та інших документів фінансово-господарської діяльності для ТОВ "НВП "СПЕЦСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 38674939).

З метою встановлення обставин, що мають значення у кримінальному провадженні, у слідства виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ТОВ "НВП "СПЕЦСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 38674939), оскільки відомості, які містяться у зазначених документах можуть бути використані як докази.

На підставі ст. 2 ст. 163 КПК України, слідчим суддею визнано можливим розглянути клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

Відповідно до положення ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Вивчивши клопотання, дослідивши матеріали, надані в його обґрунтування, з слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання, так як прокурором доведена необхідність отримання доступу до вказаних речей та документів, оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази, довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів, іншим способом неможливо.

Поряд з тим, клопотання прокурора не містить доводів, які б давали підстави слідчому судді для надання доступу з метою вилучення саме до оригіналів запитуваних документів. Посилання прокурора на те, що оригінали зазначених документів мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тобто мають значення речових доказів, не доводять того, що копії вказаних документів не зможуть підтвердити викладені прокурором у клопотанні обставини. Також прокурором до клопотання не додано будь-яких доказів того, що у провадженні призначено експертизу, для забезпечення проведення якої слід отримати оригінали запитуваних документів.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 163, 164, 166, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 Каніковському В.І. тимчасовий доступ до документів, з можливістю ознайомлення з ними та вилученням їх копій, що перебувають у володінні ТОВ "НВП "СПЕЦСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 38674939), м. Київ, вул. Солом`янська, 3, кв. 918 (або за іншим місцем знаходженням), а саме:

- документів, що містять відомості про фінансово-господарську діяльність ТОВ "НВП "СПЕЦСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 38674939) з моменту реєстрації по 06.03.2020, документів, які відображають фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ "ДЕНОРА" (код ЄДРПОУ 42206270), ТОВ "КЛОНСВІН" (код ЄДРПОУ 42540830), ТОВ "СКРОЛ БУД" (код ЄДРПОУ 42175803), ТОВ "АЙРОНКЕМ" (код ЄДРПОУ 42099466), ТОВ "АВТОТРАНСІНДУСТРІАЛ" (код ЄДРПОУ 41928668), ТОВ "ІНВЕСТІОН СЕРВІС" (код ЄДРПОУ 41780216), ТОВ "БРІКМАП" (код ЄДРПОУ 42098200), ТОВ "МАРКСВЕЛ" (код ЄДРПОУ 42098305), ТОВ "ФІРМА "ОРДОС" (код ЄДРПОУ 41616149) за весь період фінансово-господарських взаємовідносин: договорів або угод з додатками та доповненнями, актів прийому-передачі та/або виконання зобов`язань до договорів, всіх наявних документів щодо повернення фінансової допомоги, виписок, особових рахунків по банківських рахунках, де відображено операції з вказаними підприємствами; виписок з ДЕПО-рахунку; платіжних доручень, оборотно-сальдових балансів підприємства з відображенням всіх операцій з цінними паперами за період з 01.01.2018 по 06.03.2020, карток рахунків, оборотно-сальдових відомостей по рахунках, у яких відображено здійснення фінансово-господарських взаємовідносин з вищезазначеними підприємствами за весь період взаємовідносин, виписок про операції з цінними паперами, виписок про стан рахунків в цінних паперах, розпоряджень на виконання облікових операцій з цінними паперами, інших документів що підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини з зазначеними підприємствами, протоколів Загальних зборів Учасників, наказів на призначення відповідальних осіб з числа працівників підприємства, які виконували адміністративно-розпорядчі функції в період здійснення взаємовідносин з зазначеними підприємствами, посадових інструкції та копій їх паспортів, копій статутів підприємства за період взаємовідносин, копій документів що підтверджують право власності або оренди приміщень, які використовуються підприємством.

В іншій частині клопотання залишити без задоволення.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С. В. Шапутько

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках.

Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/7720/20-к.

Примірник 2 та завірену копію ухвали надано прокурору Каніковському В.І.

Слідчий суддя С. В. Шапутько

Дата ухвалення рішення 06.03.2020
Зареєстровано 03.04.2020
Оприлюднено 06.04.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону