Ухвала
від 01.04.2020 по справі 2-208-1992
ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-208-1992

Провадження № 2-во/314/2/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.03.2020 року м. Вільнянськ

Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Кіяшко В.О.,

секретар судового засідання Павлівська І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду № 2-208-1992 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , про визнання права власності на спадкове майно, зустрічний позов ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визнання заповіту частково недійсним, визнання права власності на праві спадкування та розподіл спадкового майна ,

встановив:

05.11.2019 року ОСОБА_1 звернулася до Вільнянського районного суду Запорізької області з заявою, в якій просила виправити описку в рішенні суду від 07.12.1992 року, а саме в його резолютивній частині зазначити вірно правильно адресу будинку АДРЕСА_1 . Заява мотивована тим, що наявність зазначеної описки є об`єктивною перепоною для реалізації права щодо оформлення права власності на спадкове майно.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, на заяві наполягає, просить розглянути на підставі тих доказів, які були долучені нею до матеріалі справи.

Суд, розглянувши заяву, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви, виходячи з наступного.

Згідно зі ч.ч. 1, 2, 3 ст. 269 ЦПК України , суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала . За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Згідно п. 19 постанови Пленуму про виправлення описки в ухвалі суду від 16.11.2016 Про судове рішення у цивільній справі , вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.

Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.

Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Заява про виправлення описки подана ОСОБА_1 .

З копії рішення Вільнянського районного суду Запорізької області від 07.12.1992 року вбачається, що судом розглянуто справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , про визнання права власності на спадкове майно, зустрічний позов ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визнання заповіту частково недійсним, визнання права власності на праві спадкування та розподіл спадкового майна . Тобто, ОСОБА_1 не була стороною у справі.

З огляду на те, що питання про виправлення описки вирішується за заявою учасників справи, а заявник ОСОБА_1 такою не була, відомостей щодо її відношення до розгляду справи судом не встановлено.

Враховуючи викладене суд вважає заяву про виправлення описки такою, що не підлягає задоволенню. Крім того, суд вважає за необхідне роз`яснити заявнику можливість звернення до суду в позовному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст. 269 ЦПК України , суд, -

постановив:

заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду по цивільній справі № 2-208-1992 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , про визнання права власності на спадкове майно, зустрічний позов ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визнання заповіту частково недійсним, визнання права власності на праві спадкування та розподіл спадкового майна - залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції, шляхом подачі в 15-денний строк з дня її проголошення, апеляційної скарги. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня отримання копії ухвали.

Повний текст ухвали складено 01.04.2020 року.

Суддя: В.О. Кіяшко

01.04.2020

СудВільнянський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення01.04.2020
Оприлюднено03.04.2020
Номер документу88559220
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-208-1992

Ухвала від 01.04.2020

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Кіяшко В. О.

Ухвала від 27.03.2020

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Кіяшко В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні