ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/2/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 квітня 2020 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 380/2/20 за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства Олеський завод мінеральних вод про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просив стягнути з приватного акціонерного товариства Олеський завод мінеральних вод штраф у розмірі 5100,00 грн. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету , по коду бюджетної класифікації 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції , символ звітності 106.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів, уповноваженою особою Комісії за неподання інформації до позивача, у відношенні відповідача було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.09.2019 року №455-ДП-Е, відповідно до якої до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 5100 (п`ять тисяч сто) грн. 00 коп.
Ухвалою судді від 05.01.2020 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та відповідачу встановлено строк для подання відзиву до суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.
19.02.2020 року на адресу суду повернувся направлений відповідачу за адресою вказаною у позовній заяві поштовий конверт за закінченням встановленого строку зберігання. Згідно ч. 11 ст. 126 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Судом встановлені наступні обставини:
19.04.2019 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку направлено запит (вимогу) щодо надання інформації у термін до 10.05.2019 року.
Відповідно до акту від 06.09.2019 року № 645-ДП-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, встановлено, що станом на 28.08.2019 року відповідь від ПрАТ Олеський завод мінеральних вод .
17.09.2019 року уповноваженою особою Комісії винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
25.09.2019 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову № 455-ДП-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів. За неподання інформації до Комісії застосовано у відношенні ПрАТ Одеський завод мінеральних вод санкцію у вигляді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 (п`ять тисяч сто) грн. 00 коп., який слід перерахувати на рахунок відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду Державного бюджету , код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106 Адміністративні штрафи та інші санкції протягом 15 днів з моменту отримання цієї постанови. Копію розрахункового документу, який буде підтверджувати виконання цієї постанови, направити до департаменту правозастосування Комісії.
25.09.2019 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято розпорядження 288-ДП-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери. постанову № 455-ДП-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів. ПрАТ Олеський завод мінеральних вод у термін до 20 грудня 2019 року усунути вищезазначене порушення законодавства шляхом подання до Комісії інформації та документів, що вимагалось запитом за вих. №16/01/9779 від 19.04.2019, та до 20 грудня 2019 року письмово проінформувати уповноважено Комісії та департамент систематизації та аналізу фінансової звітності учасників ринків капіталу та пруденційного нагляду.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивачем застосовано до відповідача фінансові санкції у розмірі 5100,00 грн., сума штрафу яких відповідачем не сплачена .
Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні , державне регулювання ринку цінних паперів це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно з ч.1 ст. 5 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні , державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ).
Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 року №2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 24.12.2013 року №2180/24712 регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної (квартальної, річної), особливої інформації, інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, інформації в повідомленні про проведення загальних зборів емітентами цінних паперів та подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, інформації, що міститься в проспекті емісії (інформації про випуск іпотечних сертифікатів цінних паперів та звіті про результати розміщення (звіті про підсумки випуску іпотечних сертифікатів цінних паперів емітентами цінних паперів, інформації, передбаченої статтями 65- 65-2 Закону України Про акціонерні товариства та пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 23.03.2017 року №1983-VIII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах , строки (терміни) та перелік оприлюднення публічними акціонерними товариствами інформації, що підлягає оприлюдненню відповідно до вимог законодавства, на власному веб-сайті, опублікування відомостей про створення акціонерного товариства однією особою або про придбання однією особою усіх акцій товариства.
Згідно з пунктом 5 глави І розділу ІІ Положення, розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на власному веб-сайті та подання до Комісії.
Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки:
у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години другого робочого дня після дати вчинення дії;
в офіційному друкованому виданні - протягом п`яти робочих днів після дати вчинення дії;
на власному веб-сайті - протягом п`яти робочих днів після дати вчинення дії;
подання до Комісії - протягом семи робочих днів після дати вчинення дії.
Відповідно до пункту 7 глави І розділу ІІ Положення, повідомлення, яке подається до Комісії та розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, складається з титульного аркуша (додаток 1) та однієї з наведених у додатках 2-15 форм відповідно до виду особливої інформації.
Пунктом 8 глави І розділу ІІ Положення передбачено, що на титульному аркуші Повідомлення, яке розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, обов`язково зазначається адреса власного веб-сайту, на якому буде розміщене зазначене Повідомлення.
На титульному аркуші Повідомлення, яке подається до Комісії, обов`язково зазначаються дата оприлюднення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, найменування, дата і номер офіційного друкованого видання, в якому опубліковано Повідомлення, дата оприлюднення та адреса сторінки власного веб-сайту, на якій розміщене Повідомлення.
Пунктом 14 частини першої статті 8 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні встановлено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Судом встановлено, що постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.09.2019 року направлено на адресу відповідача разом із супровідним листам рекомендованим листом, що підтверджується фіскальним чеком, списками згрупованих поштових відправлень.
Доказів оскарження ПрАТ Олеський завод мінеральних вод зазначеної постанови до суду не надано.
Відповідно до частини 3 статті 11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Доказів сплати відповідачем штрафної санкції в сумі 5100,00 грн., застосованої постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суду не надано.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що сума штрафу 5100,00 грн., застосованого до відповідача постановою уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, підлягає стягненню.
Таким чином, позовні вимоги Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов `язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (01010, м. Київ, вул. Московська, буд. 8, корп. 30) до Приватного акціонерного товариства Олеський завод мінеральних вод (80533, Львівська обл., Буський район, смт. Олесько, вул. Валова, буд. 19) про стягнення штрафу, - задоволити повністю.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства Олеський завод мінеральних вод (ЄДРПОУ 05492060, Львівська обл., Буський район, смт. Олесько, вул. Валова, буд. 19) штраф у розмірі 5100 грн. 00 коп. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету , по коду бюджетної класифікації 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції , символ звітності 106.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII Перехідні положення цього Кодексу.
Суддя Гавдик З.В.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2020 |
Оприлюднено | 06.04.2020 |
Номер документу | 88573668 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гавдик Зіновій Володимирович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гавдик Зіновій Володимирович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гавдик Зіновій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні