ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 161/3904/20

Провадження № 1-кс/161/1877/20

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

м. Луцьк 23 березня 2020 року

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., при секретарі - Салій О.В., розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Волинській області Качана А.Р. про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження № 12019030000000763 від 18 жовтня 2019 року ,

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий СУ ГУНП у Волинській області капітан поліції Качан А.Р. звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Вказує, що слідчим управлінням ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12019030000000763 від 18.10.2019 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.27 ч.4 ст.191 Кримінального кодексу України.

З матеріалів досудового розслідування вбачається, що в період часу із вересня по грудень 2018 року, службові особи Департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської ОДА, за попередньою змовою із службовими особами ТзОВ Аміла , а також працівниками технагляду, діючи умисно, з корисливих мотивів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, під час капітального ремонту автомобільної дороги місцевого значення на території Турійського району, заволоділи бюджетними коштами у великих розмірах.

З наявних у матеріалах кримінального провадження відомостей є достатні підстави вважати, що за місцем реєстрації ДП "УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА" (код ЄДРПОУ 35691621), що знаходиться за адресою: 03133, м.Київ, Печерський р-н, бульвар Лесі Українки, будинок,26, можуть зберігатись оригінали документації , яка свідчить про злочинну діяльність службових осіб Департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської ОДА та ТОВ АМіЛа .

З метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, можливих судово-почеркознавчих експертиз та документальної перевірки показань свідків, зважаючи на характер та обставини розслідуваного правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні ДП "УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА" у Волинській області.

У зв`язку з чим, просить клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий та прокурор не прибули, однак подали до суду письмову заяву про слухання даного клопотання без їх участі та просять задовольнити клопотання.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.

Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Таким чином, розгляд клопотання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходяться вищезазначені документи, оскільки стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних в клопотанні документів.

Згідно вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.

Частиною 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Крім того, статтею 163 ч. 7 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених п. 7 ст. 162, ч. 5-7 ст. 163 КПК України, а також з метою об`єктивного, всебічного і повного розслідування усіх обставин справи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, суддя -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати групі слідчих СУ ГУНП у Волинській області - старшому слідчому СУ ГУНП у Волинській області Качану Артуру Романовичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП у Волинській області Зубу Олегу Миколайовичу, старшому слідчому СУ ГУНП у Волинській області Ухо Володимиру Степановичу, старшому слідчому СУ ГУНП у Волинській області Криську Володимиру Володимировичу, заступнику начальника відділу СУ ГУНП у Волинській області Чайці Юлії Вікторівні або за його дорученням оперативним працівникам УСБУ у Волинській області тимчасовий доступ до документів ДП "УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА" , (юридична адреса: м.Київ, Печерський р-н, бульвар Лесі Українки, будинок,26)), та можливість вилучення оригіналів наступних документів:

- договорів, укладених між ПП Луцьккомундорпроект та ДП "УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА" з приводу складання експертного звіту №03-0605-19 від 25.11.2019 щодо розгляду проектної документації за робочим проектом Капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення О031590 (Р-15) - Задиби - Клюйськ - (Т-03-09) км1+000 - км 12+400 (окремими ділянками) Турійського району Волинської області (коригування);

- вхідної, вихідної кореспонденції між ПП Луцьккомундорпроект та ДП "УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА" , щодо розробки експертного звіту №03-0605-19 від 25.11.2019 щодо розгляду проектної документації за робочим проектом Капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення О031590 (Р-15) - Задиби - Клюйськ - (Т-03-09) км1+000 - км 12+400 (окремими ділянками) Турійського району Волинської області (коригування);

- зауважень ДП "УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА" до звіту №03-0605-19 від 25.11.2019 щодо розгляду проектної документації за робочим проектом Капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення О031590 (Р-15) - Задиби - Клюйськ - (Т-03-09) км1+000 - км 12+400 (окремими ділянками) Турійського району Волинської області (коригування).

Надати тимчасовий доступ до вищевказаної інформації на протязі 30 днів з моменту проголошення даної ухвали

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст. 166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Р.М. Кихтюк

Зареєстровано 07.04.2020
Оприлюднено 08.04.2020
Дата набрання законної сили 23.03.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону