Справа № 548/154/20
Провадження №2/548/216/20
У Х В А Л А
про прийняття зустрічного позову та заяви про збільшення вимог за первісним позовом
25.02.2020 року Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Старокожка В.П.,
за участю секретаря - Комаренко В.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом та зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до Хорольського районного суду Полтавської області з вказаною позовною заявою, в якій просить про визнання за нею права власності на Ѕ частку земельної ділянки площею 0,3463 га на території Хильківської сільської ради Хорольського району Полтавської області.
30.01.2020 року провадження по справі відкрито та призначено справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні на 25.02.2020 року.
До початку розгляду справи по суті відповідач ОСОБА_2 подав зустрічний позов до ОСОБА_1 в якому просить визнати право власності на Ѕ частку спірної земельної ділянки в порядку спадкування за заповітом та розглядати справу за його відсутності.
Позивачка ОСОБА_1 подала суду заяву про збільшення позовних вимог, а саме про визнання права на Ѕ частку земельної ділянки площею 0,4555 га на території Хильківської сільської ради Хорольського району Полтавської області, просить справу розглянути за її відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 193 ЦПК України зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ч. 6 ст. 198 ЦПК України, суд може відкласти підготовче засідання. У разі відкладення підготовчого судового засідання або оголошення перерви підготовче судове засідання продовжується зі стадії, на якій засідання було відкладене або у ньому була оголошена перерва.
Судом встановлено, що заява про збільшення позовних вимог та зустрічний позов подані відповідно до вимог цивільно-процесуального законодавства, підстав для їх повернення чи залишення без руху немає.
Враховуючи те, що вимоги первісного позову зі збільшеними позовними вимогами та зустрічного позовів взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, оскільки виникають із спадкових правовідносин та стосуються одного об`єкта спадкового майна, тому суд вважає за можливе об`єднати первісний позов зі збільшеними позовними вимогами та зустрічний позов в одне провадження та відкласти підготовче судове засідання по справі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 193 , 194, 198 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Прийняти зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом і об`єднати його в одне провадження із первісним позовом зі збільшеними позовними вимогами ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.
Підготовче судове засідання по об`єднаному провадженню відкласти на 28.04.2020 року о 10:00 годин у приміщенні Хорольського районного суду Полтавської області за адресою м. Хорол, вул. Незалежності, 82 Полтавської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2020 |
Оприлюднено | 07.04.2020 |
Номер документу | 88597528 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хорольський районний суд Полтавської області
Старокожко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні