Ухвала
від 03.04.2020 по справі 727/2814/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

Справа № 727/2814/20

Провадження № 1-кс/727/787/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2020 року м.Чернівці

Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

слідчого судді - ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Чернівці скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Фалькон-Ізмаїл» на бездіяльність органу досудового розслідування, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого під час обшуку майна,-

за участю:

адвоката - ОСОБА_3

ВСТАНОВИВ:

Скаржник звернувся до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність органу досудового розслідування, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого під час обшуку майна.

Вказує, що у межах кримінального провадження № 3202290000000002 від 17 січня 2020 року слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Чернівців 20 січня 2020 року дозвіл на проведення обшуку в приміщені за адресою здійснення діяльності ТОВ «Фалькон-Ізмаїл», код 4749022, а саме м. Чернівці, 1 -й провулок Заводський 23, яке належить на праві приватної власності ТОВ «Симетрія», код 32726551, з метою виявлення та вилучення комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, на яких містяться відомості щодо вчинення кримінального правопорушення, носіїв із відеозаписами з камер спостереження, договорів, додатків до договорів, контрактів, вантажно-митних декларацій, CMR, Invoice, документів щодо походження підакцизних товарів, інших супровідних документів, товарно-траспортних накладних. чорнових записів, печаток, штампів, журналів в`їзду - виїзду з території підприємства, документів по відвантаженню підакцизних товарів (тютюну) щодо транспортного засобу марки MAN 19414 д.н.з. НОМЕР_1 , а також з метою відшукування зразків підакцизних товарів (тютюну) для проведення експертизи тютюнової продукції.

21 січня 2020 року у результаті обшуку який проводився у межах кримінального провадження №3202290000000002 від 17 січня 2020 року, було тимчасово вилучено у ТОВ «Фалькон-Ізмаїл»:

-Касову книгу ТОВ «Фалькон-Ізмаїл» форми бко 4.

-Журнал обліку та видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів виробництва ТОВ «Фалькон-Ізмаїл».

-Ноутбук марки «Леново» сірого кольору.

-Жорсткий диск (відео-реєстратор) для зовнішнього та внутрішнього спостереження.

-Три папки з документами в яких знаходилися договори, додатки до договорів, ВМД, CMR, та інше.

З 23 січня 2020 року і до цього часу старший слідчий 1-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Чернівецькій області, старший лейтенант міліції, ОСОБА_4 , не подавав до суду клопотання про арешт тимчасово вилученого під час обшуку 21 січня 2020 року майна (речей) ТОВ «Фалькон-Ізмаїл».

18 березня 2020 року та 20 березня 2020 року він звернувся до старшого слідчого 1-го ВРКП СУ ФР ГУ ЛФС у Чернівецькій області ОСОБА_4 з клопотанням про повернення тимчасово вилученого 21 січня 2020 року під час обшуку майна (речей).

27 березня 2020 року отримав постанови старшого слідчого 1-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Чернівецькій області, ОСОБА_4 від 20 березня 2020 року та від 26 березня 2020 року про відмову у задоволенні клопотання про повернення тимчасово вилученого майна у кримінальному провадження № 32020260000000002.

Бездіяльність слідчого ОСОБА_4 щодо неповернення належного майна (речей) «ТОВ «Фалькон-Ізмаїл» є протиправною та такою, що порушує право власності товариства.

Тому просить скаргу задовольнити.

В судовому засіданні адвокат ОСОБА_3 скаргу підтримав, просив задовольнити з підстав викладених в ній.

Слідчий в судове засідання не з`явився, що не є перешкодою для розгляду даної скарги.

Заслухавши доводи заявника, дослідивши матеріали скарги, приходжу до наступних висновків.

У відповідності до вимог ч.1 ст. 303 КПК України заявник, як володілець речей і документів, які були тимчасово вилучені, має право на звернення до суду з даною скаргою.

Відповідно до ч.7 ст. 236 КПК України при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Частиною першою ст. 167 КПК України визначено, що тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Відповідно до ч.5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Встановлено, що 17 січня 2020 рокудо ЄРДР внесені відомостіза №3202026000000002, за ознакамикримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 ККУкраїни.

В межах вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Чернівці 20.01.2020 року було надано дозвіл на проведення обшуку в приміщенні за адресою здійснення діяльності ТОВ «Фалькон Ізмаїл» (код ЄДРПОУ 41749022), а саме: м. Чернівці, 1-й пров. Заводський, 23, яке належить на праві приватної власності ТОВ «СИМЕТРІЯ» код ЄДРПОУ 32726551, з метою виявлення та вилученнякомп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, на яких містяться відомості щодо вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, носіїв із відеозаписами з камер спостереження, договорів, додатків до договорів, контрактів, вантажно - митних декларації, CMR, Invoice, документів щодо походження підакцизних товарів, інших супровідних документів, товарно - транспортних накладних, чорнових записів, печаток, штампів, журналів в`їзду-виїзду з території підприємства, документів по відвантаженню підакцизних товарів (тютюну) щодо транспортного засобумарки «MAN 19,414», д.н.з. НОМЕР_1 , а також з метою відшукання зразків підакцизних товарів (тютюну) для проведення експертизи тютюнової продукції.

З копії протоколу обшуку встановлено, що 21 січня 2020 року органом досудового розслідування було проведено обшук в приміщенні за адресою здійснення діяльності ТОВ «Фалькон Ізмаїл», а саме: м. Чернівці, 1-й пров. Заводський, 23, в ході якого, окрім перелічених в ухвалі речей, було виявлено та вилучено журнал обліку та видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів виробництва ТОВ «Фалькон-Ізмаїл».

В зв`язкуз тим,що вилученийпід часобшуку журнал обліку та видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів виробництва ТОВ «Фалькон-Ізмаїл» не підпадає під перелік майна, до якого було надано ухвалою слідчого судді від 20.01.2020р. дозвіл на відшукання і вилучення, він відносяться до тимчасово вилученого майна.

В судовому засіданні з`ясовано, що арешт на вищевказане тимчасово вилучене майно не накладався, з клопотанням про арешт майна орган досудового розслідування до слідчого судді не зверталися.

Виходячи зі змісту вищенаведених норм та встановлених обставин приходжу до висновку, що таке майно підлягає поверненню особі у якої воно було вилучено, тому скарга в цій частині підлягає задоволенню.

В іншій частині скарга не підлягає задоволенню в зв`язку з тим, що відшукані та вилучені: касова книга ТОВ «Фалькон-Ізмаїл» форми бко 4, ноутбук марки «Леново», жорсткий диск (відео-реєстратор) для зовнішнього та внутрішнього спостереження, три папки з документами в яких знаходилися договори, додатки до договорів, ВМД, CMR, та інше, відповідають переліку майна зазначеного в ухвалі слідчого судді про надання дозволу на проведення обшуку. Вказане майно не відноситься до тимчасово вилученого і не потребує накладення арешту.

Керуючись ст.ст. 304, 305, 306, 307 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Скаргу задовольнити частково.

Зобов`язати старшого слідчого 1-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_4 , повернути ТОВ «Фалькон-Ізмаїл» тимчасово вилучене під час проведення обшуку за адресою м. Чернівці, 1-й пров. Заводський, 23, майно, а саме:

- Журнал обліку та видачі марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів виробництва ТОВ «Фалькон-Ізмаїл».

В іншій частині скарги відмовити.

Ухвала до оскарження не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення03.04.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88605628
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —727/2814/20

Ухвала від 03.04.2020

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Чернівців

Ярема Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні