ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.04.2020 Справа №607/5469/20

Провадження 1-кс/607/2519/2020

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Братасюк В.М., за участю секретаря судового засідання Созанській Т.І., слідчого Недогін В.М. розглянувши у судовому засіданні в залі суду, в місті Тернополі клопотання слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області Недогін В.М. про тимчасовий доступ до речей та документів,

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів в рамках кримінального провадження № 12020210000000121 від 19 березня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,звернувся слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області Недогін В.М., за погодженням заступника начальника відділу прокуратури Тернопільської області Зварич Т.С.

Частиною 2 ст. 9 КПК України встановлено, що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

Як зазначено у клопотанні, протягом 2019-2020 років службові особи Тернопільської обласної ради за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" (ЄДРПОУ 38183310, ю.а. Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 9), використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави.

Правова кваліфікація кримінального правопорушення - зловживання владою або службовим становищем всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави, передбачена ч. 2 ст. 364 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 11.11.2019 року посадові особи Управління з експлуатації майнового комплексу Тернопільської обласної ради, за результатами проведення тендеру уклали договір поставки № 11/19/2 із ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" , на суму 5 401 869,16 грн., відповідно до якого вищевказане товариство поставило дорожні (колісні) транспортні засоби, а саме Спеціалізований автомобіль швидкої медичної допомоги на базі CITROEN JUMPER , тип С у кількості 2 шт.

Також, 06.12.2019 року між вказаними суб`єктами за результатами тендеру було укладено договір поставки № 0212/19, на суму 74 728 972,00 грн., відповідно до якого ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" поставило 40 дорожніх (колісних) транспортних засобів, а саме Спеціалізований автомобіль швидкої медичної допомоги на базі CITROEN JUMPER , тип В .

Одночасно з цим, встановлено, що посадовими особами ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" на виконання вище вказаних договорів придбали у офіційного дилера 42 автомобілі CITROEN JUMPER , які є вантажними, тобто не пристосовані для перевезення у кузові пасажирів. В подальшому наведені автомобілі були переобладнані ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" під спеціальний автомобіль Швидкої медичної допомоги , однак їх переобладнання проведено з порушенням п. 9 постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2010 № 607 Про затвердження порядку переобладнання транспортних засобів , в частині проведення сертифікації відповідності щодо індивідуального затвердження завершеного колісного транспортного засобу на відповідність вимогам ДСТУ 7032:2009 (автомобілі швидкої медичної допомоги та їх устаткування - технічні умови та методи випробування).

За виконання вище вказаних договорів ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" отримало грошові кошти у якості оплати, які перераховані на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , який відкритий на ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" (ЄДРПОУ 38183310, юридична адреса Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 9), що обслуговується у AT Укрексімбанк (ЄДРПОУ 00032112, юридична адреса: м. Київ, Голосіївський р-н, вул. Антоновича, 127).

Задля забезпечення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема, для отримання відомостей, які є необхідними для встановлення складу кримінального правопорушення, зокрема, щодо встановлення осіб, причетних до вчинення вказаного правопорушення, та викриття повної злочинної діяльності, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до інформації про рух коштів по розрахунковому рахунку НОМЕР_1 , який відкритий на ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" (ЄДРПОУ 38183310, юридична адреса Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 9), що обслуговується у АТ "УКРЕКСІМБАНК" (ЄДРПОУ 00032112, юридична адреса: м. Київ, Голосіївський р-н, вул. Антоновича, 127) з можливістю її вилучення.

З урахуванням того, що іншими способами встановити важливі обставини у кримінальному провадженні немає можливості, слідчий просив клопотання задовольнити, а розгляд клопотання проводити без участі представника особи, у володінні якої знаходиться вказана інформація, в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, з метою уникнення реальної загрози зміни первинного змісту та знищення зазначеної документації.

В судовому засіданні слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області Недогін В.М. клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Вивчивши доводи клопотання та додані до нього матеріали, беручи до уваги надані слідчим пояснення, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до положень ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження, звертаючись до слідчого судді під час досудового розслідування, із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, повинен зазначити у клопотання, серед іншого, речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, а також значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей в речах і документах, обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів документів.

Відповідно до п. 5 ч.1 ст.162 КПК України, відомості, які можуть становити банківську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 62 Закону України Про банки і банківську діяльність , інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду. Згідно з ч. 1 ст. 60 вказаного Закону, банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

З урахуванням того, що інформація про рух коштів по розрахунковому рахунку НОМЕР_1 , який відкритий на ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" (ЄДРПОУ 38183310, юридична адреса Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 9), що обслуговується у AT Укрексімбанк (ЄДРПОУ 00032112, юридична адреса: м. Київ, Голосіївський р-н, вул. Антоновича, 127) має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та надасть можливість прослідкувати рух коштів, встановити осіб, що вчинили кримінальне правопорушення, підтвердити факт вчинення кримінального правопорушення та викриття повної злочинної діяльності , з метою отримання додаткових доказів, проведення інших слідчих дій для встановлення обставин, передбачених ст. 91 КПК України, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, клопотання підлягає частковому задоволенню, оскільки слідчий суддя вважає, що для тимчасового доступу зазначеної у клопотанні інформації, належним є період з 11.11.2019 року по дату постановлення ухвали, оскільки договір поставки № 11/19/2 із ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" укладено саме цього числа, а відтак, і інформація підлягає дослідженню починаючи від 11.11.2019 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області Недогіна В.М. - задовольнити частково.

Надати слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області Недогіну Віталію Михайловичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області Маракіну Святославу Сергійовичу, слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області Крутому Руслану Олександровичу, слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області Ліруку Олександру Павловичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області Мицьо Наталії Антонівні, слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області Хавру Володимиру Романовичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області Щуру Максиму Мирославовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області Грузинському Віталію Володимировичу,дозвіл на тимчасовий доступ до інформації про рух коштів по розрахунковому рахунку НОМЕР_1 , який відкритий на ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" (ЄДРПОУ 38183310, юридична адреса Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 9),що становить банківську таємницю та перебуває у володінні АТ "УКРЕКСІМБАНК" (ЄДРПОУ 00032112, юридична адреса: м. Київ, Голосіївський р-н., вул. Антоновича, 127), за період з 11.11.2019 року до дату постановлення ухвали, з можливістю її вилучення.

В задоволенні решти вимог відмовити.

Строк дії ухвали встановити протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області В. М. Братасюк

Зареєстровано 07.04.2020
Оприлюднено 07.04.2020
Дата набрання законної сили 01.04.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону