Ухвала
від 31.03.2020 по справі 910/4348/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

31.03.2020Справа № 910/4348/20

Суддя Господарського суду міста Києва Морозов С.М. розглянувши

позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Аркс , м. Київ

до Приватного акціонерного товариства Страхова компанія ПЗУ Україна , м. Київ

про стягнення 13 773,23 грн, -

ВСТАНОВИВ:

26.03.2020 року Приватне акціонерне товариство Страхова компанія Аркс (позивач) звернулось до суду з позовом про стягнення з Приватного акціонерного товариства Страхова компанія ПЗУ Україна (відповідач) суми страхового відшкодування в розмірі 13 773,23 грн.

Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали справи №910/4348/20 передані на розгляд судді Морозову С.М.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд встановив, що вказана позовна заява не відповідає вимогам зазначених статей Господарського процесуального кодексу України.

Так, позивач зазначає, що ДТП, яка мала місце 15.12.2017 року, в якому пошкоджено застрахований позивачем автомобіль, сталась в наслідок порушення ПДР водієм ОСОБА_1 , автомобіль якої застраховано відповідачем.

В той же час до матеріалів позовної заяви не надано відповідного доказу, а саме постанови суду, щодо визнання ОСОБА_1 винною в скоєнні вказаного ДТП.

Однак, позивач просить суд зупинити провадження в справі до винесення Печерським районним судом міста Києва постанови про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУаАП.

Проте, жодною нормою Господарського процесуального кодексу України не передбачено зупинення провадження у справі, яка не прийнята судом до провадження, в той же час, як і відсутня норма щодо відкриття провадження у справі за відсутності необхідних для цього доказів.

З огляду на викладене позовна заява підлягає залишенню без руху.

Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

За наведених обставин, оскільки подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статті 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Аркс без руху.

2. Встановити Приватному акціонерному товариству Страхова компанія Аркс строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити Приватному акціонерному товариству Страхова компанія Аркс спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- надання доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;

- копії наданого (-их) на виконання даної ухвали документу (-ів) надіслати на адресу відповідача, докази чого надати суду.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя C.М. Морозов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення31.03.2020
Оприлюднено07.04.2020
Номер документу88611065
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/4348/20

Ухвала від 18.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Морозов С.М.

Ухвала від 31.03.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Морозов С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні