Ухвала
від 26.03.2020 по справі 759/5465/20
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/1869/20

ун. № 759/5465/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2020 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження відомості про яке внесені до ЄРДР 04.02.2020 за № 12020110000000071, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 176 КК України,

В С Т А Н О В И В:

26.03.2020 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення речей та документів, що мають значення речових доказів у вказаному кримінальному провадженні, а саме: документи фінансово-господарської діяльності ТОВ «Укрчерметавтоматика», в яких знаходяться відомості про взаєморозрахунки з підприємствами, які транслюють рекламу через вказаний інтернет ресурс, вчиняючи дії, спрямовані на фінансування піратства. Комп`ютерної та серверної техніки, яка використовується для незаконного відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності без відповідних ліцензій, адміністрування ресурсу, через який вони відтворюються, наповнення його контентом та забезпечення його діяльності. Жорстких, гнучких, оптичних носіїв інформації, USB-накопичувачів, на яких можуть міститись аудіовізуальні твори інтелектуальної власності, які незаконно відтворюються через зазначений інтернет ресурс. Мобільних телефонів та сім-карток, які використовувались для здійснення входу до інтернет порталів, електронної пошти, електронних гаманців « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до номерів яких прив`язані вказані гаманці. Банківських карток, які використовувались для взаєморозрахунків осіб, що вчиняють незаконне відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності та фінансують таку діяльність за рахунок надання реклами під час їх незаконного відтворення, а також грошових коштів отриманих у наслідок їх незаконного відтворення, які скеровуються на забезпечення діяльності такого ресурсу.

Клопотання обґрунтовано тим, що Відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020110000000071 від 04.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 176 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені досудовим розслідуванням особи, через онлайн кінотератр, що розміщується в мережі інтернет за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_2 », незаконно розповсюджують аудіовізуальні твори, право інтелектуальної власності на які належать компаніям членам МРА: «Warner Bros. Entertainment, Inc. (Warner)», «Disney Enterprises, Inc. (Disney)», «Paramount Pictures Corporation (Paramount)», «Twentieth Century Fox Films Corporation (Fox)», «Universal City Studios LLLP (Universal)», «Columbia Pictures Industries, Inc. (Sony Pictures), (Sony)». Зокрема такими аудіовізуальними творами є: «Frozen II», право інтелектуальної власності на який належить « ОСОБА_5 », « ІНФОРМАЦІЯ_3 » право інтелектуальної власності на який належить « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ОСОБА_6 » право інтелектуальної власності на який належить « ІНФОРМАЦІЯ_5 », « ІНФОРМАЦІЯ_6 » право інтелектуальної власності на який належить « ІНФОРМАЦІЯ_5 », «Last Christmas» право інтелектуальної власності на який належить « ІНФОРМАЦІЯ_5 », « ОСОБА_7 » право інтелектуальної власності на який належить « ОСОБА_8 », «Zombieland: Double Tap» право інтелектуальної власності на який належить «Sony», «Jumanji: The Next Level» право інтелектуальної власності на який належить «Sony», «Joker» право інтелектуальної власності на який належить «Warner», «Motherless Brooklyn» право інтелектуальної власності на який належить «Warner», «Doctor Sleep» право інтелектуальної власності на який належить «Warner». На даний час у ході досудового розслідування встановлено, що у наслідок незаконних дій вищевказаних осіб компаніям членам МРА: «Warner Bros. Entertainment, Inc. (Warner)», «Disney Enterprises, Inc. (Disney)», «Paramount Pictures Corporation (Paramount)», «Twentieth Century Fox Films Corporation (Fox)», «Universal City Studios LLLP (Universal)», «Columbia Pictures Industries, Inc. (Sony Pictures), (Sony)» заподіяно матеріальний збиток у розмірі 45 103 долари США, кожній з перелічених компаній. Вказані відомості отримані з заяви, що надійшла від «Української Антипіратської Асоціації», яка має довіреність та уповноважена здійснювати захист товарів права на які належать компаніям членам МРА.

Крім того, у ході досудового розслідування за дорученням слідчого працівниками ДБК НП України проведено огляд онлайн кінотеатру, що розміщується в мережі інтернет за посиланням «hdrezka.com.ua». У ході огляду вказаного інтернет ресурсу встановлено, що на ньому дійсно відбувається трансляція аудіовізуальних творів, право інтелектуальної власності на які належать компаніям членам МРА, без придбання відповідної ліцензії. Крім того, встановлено, що даний інтернет ресурс під час незаконного відтворення аудіовізуальних творів, право інтелектуальної власності на які належать компаніям членам МРА здійснює трансляцію реклами, за яку «hdrezka.com.ua» отримує прибуток, тобто вчиняють дії спрямовані на фінансування піратства.

Крім того, у ході досудового розслідування допитано, як свідка ОСОБА_9 , у ході допиту якого було встановлено обставини вчинення зазначеного кримінального правопорушення. Так, свідок ОСОБА_9 пояснив, що у ході виконання доручення слідчого у кримінальному провадженні № 12020110000000071 від 04.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 176 КК України, проведено ряд слідчо-оперативних заходів в ході яких встановлено факт створення та забезпечення функціонування на території України ряду онлайн кінотеатрів, які надають доступ користувачам до бібліотеки художніх, анімаційних фільмів, серіалів, без відповідних дозвільних документів правовласників, що призводить до порушення авторських та суміжних прав та завдає матеріальної шкоди в особливо великих розмірах правовласникам, а також фінансування такої діяльності. Вжитими заходами встановлено, що на території України працює піратський он-лайн кінотеатр, діяльність якого орієнтована на користувачів (переглядачів) з України, Росії, Білорусії та Молдови: http://hdrezka.com.ua.

На даний час встановлено, що до створення та адміністрування онлайн кінотеатру причетний ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНН: НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , користується номером телефону НОМЕР_2 , почтова ел. адреса: ІНФОРМАЦІЯ_8

Встановлено, що ОСОБА_10 працює системним адміністратором на ТОВ «Укрчерметавтоматика», за адресою м. Дніпро вул. Князя Володимира Великого, (колишня назва Плеханова), 2, юр. адреса: м. Дніпро, вул. Мандриківська, 149, код ЄДРПОУ 32447987, директор ОСОБА_11 .

У своїй злочинній діяльності використовує електронний гаманець забороненої на території України платіжної системи «WebMoney» з ідентифікатором НОМЕР_3 , НОМЕР_4 та U365656997433, який зареєстрований на його ім`я.

Також в ході оперативних заходів встановлено, що спільно із ОСОБА_10 до незаконної діяльності причетний ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІНН: НОМЕР_5 , проживає АДРЕСА_2 , користується номерами телефонів НОМЕР_6 НОМЕР_7 НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , електронна почтова адреса: ІНФОРМАЦІЯ_10 , який є директором ТОВ «Укрчерметавтоматика».

Оплата від розміщення реклами на піратських сайтах надходить на електронні гаманці публікаторів із різних платіжних систем, зокрема забороненої на території України платіжної системи «WebMoney». Адміністратор/и сайту http://hdrezka.com.ua розміщують рекламу на вказаному та інших онлайн-кінотеатрах, отримуючи прибуток від їх незаконної діяльності, а рекламна мережа таким чином сплачує за розміщення реклами на сайті піратського контенту, чим фінансує таку діяльність.

На даний час у ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, з метою отримання доказів, що будуть свідчити про факт незаконного відтворення аудіовізуальних творів, право інтелектуальної власності на які належать компаніям членам МРА, без придбання відповідної ліцензії необхідно отримати документи фінансово-господарської діяльності ТОВ «Укрчерметавтоматика», в яких знаходяться відомості про взаєморозрахунки з підприємствами, які транслюють рекламу через вказаний інтернет ресурс, вчиняючи дії спрямовані на фінансування піратства. Комп`ютерної та серверної техніки, яка використовується для незаконного відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності без відповідних ліцензій, адміністрування ресурсу, через який вони відтворюються, наповнення його контентом та забезпечення його діяльності. Жорстких, гнучких, оптичних носіїв інформації, USB-накопичувачів, на яких можуть міститись аудіовізуальні твори інтелектуальної власності, які незаконно відтворюються через зазначений інтернет ресурс. Мобільних телефонів та сім-карток, які використовувались для здійснення входу до інтернет порталів, електронної пошти, електронних гаманців « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до номерів яких прив`язані вказані гаманці. Банківських карток, які використовувались для взаєморозрахунків осіб, що вчиняють незаконне відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності та фінансують таку діяльність за рахунок надання реклами під час їх незаконного відтворення, а також грошових коштів отриманих у наслідок їх незаконного відтворення, які скеровуються на забезпечення діяльності такого ресурсу.

Враховуючи викладене, у органу досудового розслідування є обґрунтовані підстави стверджувати, що за адресою: АДРЕСА_1 можуть знаходитись документи фінансово-господарської діяльності ТОВ «Укрчерметавтоматика», в яких знаходяться відомості про взаєморозрахунки з підприємствами, які транслюють рекламу через вказаний інтернет ресурс, вчиняючи дії спрямовані на фінансування піратства. Комп`ютерна та серверна техніка, яка використовується для незаконного відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності без відповідних ліцензій, адміністрування ресурсу, через який вони відтворюються, наповнення його контентом та забезпечення його діяльності. Жорсткі, гнучкі, оптичні носії інформації, USB-накопичувачі, на яких можуть міститись аудіовізуальні твори інтелектуальної власності, які незаконно відтворюються через зазначений інтернет ресурс. Мобільні телефони та сім-картки, які використовувались для здійснення входу до інтернет порталів, електронної пошти, електронних гаманців « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до номерів яких прив`язані вказані гаманці. Банківські картки, які використовувались для взаєморозрахунків осіб, що вчиняють незаконне відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності та фінансують таку діяльність за рахунок надання реклами під час їх незаконного відтворення, а також грошових коштів отриманих у наслідок їх незаконного відтворення, які скеровуються на забезпечення діяльності такого ресурсу.

Таким чином документи фінансово-господарської діяльності ТОВ «Укрчерметавтоматика», в яких знаходяться відомості про взаєморозрахунки з підприємствами, які транслюють рекламу через вказаний інтернет ресурс, вчиняючи дії спрямовані на фінансування піратства. Комп`ютерна та серверна техніка, яка використовується для незаконного відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності без відповідних ліцензій, адміністрування ресурсу, через який вони відтворюються, наповнення його контентом та забезпечення його діяльності. Жорсткі, гнучкі, оптичні носії інформації, USB-накопичувачі, на яких можуть міститись аудіовізуальні твори інтелектуальної власності, які незаконно відтворюються через зазначений інтернет ресурс. Мобільні телефони та сім-картки, які використовувались для здійснення входу до інтернет порталів, електронної пошти, електронних гаманців « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до номерів яких прив`язані вказані гаманці. Банківські картки, які використовувались для взаєморозрахунків осіб, що вчиняють незаконне відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності та фінансують таку діяльність за рахунок надання реклами під час їх незаконного відтворення, а також грошових коштів отриманих у наслідок їх незаконного відтворення, які скеровуються на забезпечення діяльності такого ресурсу Вказані речі та документи будуть використані, як речові докази у вказаному кримінальному провадженні. Проведення обшуку на даний час є єдиною та найбільш доцільною слідчою дією, яка дасть змогу виконати завдання кримінального судочинства, передбачені ст. 2 КПК України. Тому старший слідчий просить клопотання задовольнити.

У судовому засіданні старший слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити, пояснив, що у ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні отримано довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відповідно до якої встановлено, що право власності на квартиру АДРЕСА_3 не реєструвалось. Крім того, отримано відповідь на запит від БТІ у м. Дніпро, відповідно до якого встановлено, що реєстрація права власності квартири АДРЕСА_4 не проводилась. Згідно відповіді Державної міграційної служби України місце проживання/перебування ОСОБА_10 : АДРЕСА_1 . Оскільки, у слідства є всі підстави вважати ОСОБА_10 причетним до описаного у клопотанні злочину, зокрема в частині порушення авторського права, та підстави вважати, що необхідні для відшукання докази знаходяться за його місцем проживання, тому є необхідність у проведені такого обшуку, оскільки в іншому випадку такі докази можуть бути знищені задля приховування такого незаконного діяння та уникнення кримінальної відповідальності.

Вивчивши дане клопотання, долучені до нього матеріали, вислухавши думку слідчого, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення поданого клопотання.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно ч. 3 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про, серед іншого: житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відповідно до ч. 7 абз. 2 ст. 223 КПК України, обшук, або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюється з обов`язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії.

Відповідно до пункту ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не довели наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукані речі, документи мають значення для судового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

В ході розгляду даного клопотання з`ясовано та відповідними наданими до клопотання доказами доведено, що було вчинено кримінальне правопорушення, зокрема через онлайн кінотератр, що розміщується в мережі інтернет за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_2 », незаконно розповсюджують аудіовізуальні твори, право інтелектуальної власності на які належать компаніям членам МРА: «Warner Bros. Entertainment, Inc. (Warner)», «Disney Enterprises, Inc. (Disney)», «Paramount Pictures Corporation (Paramount)», «Twentieth Century Fox Films Corporation (Fox)», «Universal City Studios LLLP (Universal)», «Columbia Pictures Industries, Inc. (Sony Pictures), (Sony)». З`ясовано і те, що заявлені до відшукання речі мають значення для судового розслідування, та що відомості, які містяться у відшукуваних речах можуть бути доказами під час судового розгляду. З`ясовано і те, що заявлені до відшукування речі можуть знаходитися у : АДРЕСА_1 , за місцем реєстрації та проживання ОСОБА_10 , який в свою чергу згідно наданих документів може бути об`єктивно причетним до порушення авторських прав, оскільки згідно відомостей досудового розслідування такий причетний до створення та адміністрування онлайн кінотеатру через використання електронного гаманця забороненої на території України платіжної системи «WebMoney» з ідентифікатором НОМЕР_3 , НОМЕР_4 та U365656997433, який зареєстрований на його ім`я. Оплата від розміщення реклами на піратських сайтах надходить на електронні гаманці публікаторів із різних платіжних систем, зокрема забороненої на території України платіжної системи « ІНФОРМАЦІЯ_11 ». Адміністратор/и сайту http://hdrezka.com.ua розміщують рекламу на вказаному та інших онлайн-кінотеатрах, отримуючи прибуток від їх незаконної діяльності, а рекламна мережа таким чином сплачує за розміщення реклами на сайті піратського контенту, чим фінансує таку діяльність.

Слідчий суддя враховує і те, що зазначене нерухоме майно не зареєстровано на праві власності, проте згідно відповіді Державної міграційної служби України таке житло є місцем проживання/перебування ОСОБА_10 .

Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду. Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту. У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.

За таких обставин, слідчий суддя вважає необхідним частково задовольнити подане клопотання, а саме: надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем реєстрації та проживання ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 з метою відшукання та вилучення речей та документів, що мають значення речових доказів у вказаному кримінальному провадженні, а саме: документи фінансово-господарської діяльності ТОВ «Укрчерметавтоматика», в яких знаходяться відомості про взаєморозрахунки з підприємствами, які транслюють рекламу через вказаний інтернет ресурс, вчиняючи дії спрямовані на фінансування піратства. Жорстких, гнучких, оптичних носіїв інформації, USB-накопичувачів, на яких можуть міститись аудіовізуальні твори інтелектуальної власності, які незаконно відтворюються через зазначений клопотанні інтернет ресурс. Мобільних телефонів та сім-карток, які використовувались для здійснення входу до інтернет порталів, електронної пошти, електронних гаманців « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до номерів яких прив`язані вказані гаманці. Банківських карток, які використовувались для взаєморозрахунків осіб, що вчиняють незаконне відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності та фінансують таку діяльність за рахунок надання реклами під час їх незаконного відтворення, а також грошових коштів отриманих у наслідок їх незаконного відтворення, які скеровуються на забезпечення діяльності такого ресурсу без самої ком`ютерної та серверної техніки, проте із носіями відповідної інформації.

Отже, з огляду на вище викладене, в сукупності наданих та перевірених доказах, керуючись ст.ст. 168, 234, 235, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів ОСОБА_3 , а також слідчим групи слідчих у вказаному кримінальному провадженні: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем реєстрації та проживання ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 з метою відшукання та вилучення речей та документів, що мають значення речових доказів у вказаному кримінальному провадженні, а саме: документи фінансово-господарської діяльності ТОВ «Укрчерметавтоматика», в яких знаходяться відомості про взаєморозрахунки з підприємствами, які транслюють рекламу через вказаний інтернет ресурс, вчиняючи дії спрямовані на фінансування піратства.

Жорстких, гнучких, оптичних носіїв інформації, USB-накопичувачів, на яких можуть міститись аудіовізуальні твори інтелектуальної власності, які незаконно відтворюються через зазначений клопотанні інтернет ресурс.

Мобільних телефонів та сім-карток, які використовувались для здійснення входу до інтернет порталів, електронної пошти, електронних гаманців « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до номерів яких прив`язані вказані гаманці. Банківських карток, які використовувались для взаєморозрахунків осіб, що вчиняють незаконне відтворення аудіовізуальних творів інтелектуальної власності та фінансують таку діяльність за рахунок надання реклами під час їх незаконного відтворення, а також грошових коштів отриманих у наслідок їх незаконного відтворення, які скеровуються на забезпечення діяльності такого ресурсу.

В іншій частині відмовити.

Строк дії вказаної ухвали один місяць з дня її постановлення. Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Повний текст ухвали складено 27.03.2020 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.03.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу88628110
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —759/5465/20

Ухвала від 26.03.2020

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

Ухвала від 26.03.2020

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні