УХВАЛА
07 квітня 2020 року
м. Київ
Справа № 910/2022/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Губенко Н.М. - головуючий, Кролевець О.А., Ткач І.В.,
за участю секретаря судового засідання - Охоти В.Б.,
представників учасників справи:
позивача - не з`явився,
відповідача - не з`явився,
третьої особи-1 - не з`явився,
третьої особи-2 - не з`явився,
третьої особи-3 - не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Марія"
про ухвалення додаткового рішення
у справі № 910/2022/19 Господарського суду міста Києва
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Марія"
до Фонду державного майна України
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Новий Львів Розвиток"
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача: Товарна біржа "Товарно-сировинна біржа "Галконтракт", Державне публічне акціонерне товариство "Будівельна компанія "УКРБУД"
про визнання недійсним результату електронного аукціону,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Марія" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Фонду державного майна України про визнання недійсним результату електронного аукціону №UА-РS-2018-12-20-000010-2 з продажу єдиного майнового комплексу Державного підприємства "Львівський науково-дослідний і проектний інститут "ЛьвівбудмНДІпроект", що відбувся 22.01.2019 і оформлений протоколом про результати електронного аукціону, що затверджений Наказом Фонду держаного майна України № 82 від 31.01.2019.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 19.06.2019, залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 26.11.2019, позовні вимоги задоволено. Визнано недійсним результат електронного аукціону №UА-РS-2018-12-20-000010-2 з продажу єдиного майнового комплексу Державного підприємства "Львівський науково-дослідний і проектний інститут "ЛьвівбудмНДІпроект", що відбувся 22.01.2019 і оформлений протоколом про результати електронного аукціону, що затверджений наказом Фонду державного майна України №82 від 31.01.2019.
Постановою Верховного Суду від 03.03.2020 касаційну скаргу Фонду державного майна України залишено без задоволення, а рішення Господарського суду міста Києва від 19.06.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 26.11.2019 у справі №910/2022/19 залишено без змін.
31 березня 2020 року до Верховного Суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Марія" від 03.03.2020 про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу.
У вказаній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю "Марія" просить стягнути з Фонду державного майна України на свою користь понесені судові витрати у розмірі 30 000,00 грн.
Ці вимоги обґрунтовано тим, що на виконання зобов`язань за договором про надання професійної правничої допомоги від 12.02.2019 № 12/19 Адвокатським об`єднанням "Юридична фірма "Марусяк і Партнери" в особі адвоката Марусяка В.Я. надано Товариству з обмеженою відповідальністю "Марія" правничу допомогу при розгляді даної справи в суді касаційної інстанції, розмір якої становить 30 000,00 грн, що підтверджується протоколом узгодження гонорару від 03.02.2020, розрахунком витрат на правничу допомогу від 03.03.2020, актом приймання-передачі від 03.03.2020, платіжним дорученням від 12.02.2020 №5440.
Розглянувши зазначену заяву суд касаційної інстанції дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення, з огляду на таке.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
За приписами статті 315 Господарського процесуального кодексу України у постанові суду касаційної інстанції має бути зазначено про новий розподіл судових витрат, понесених, зокрема, у зв`язку із розглядом справи у суді першої інстанції та апеляційної інстанції, - у разі скасування рішення та ухвалення нового рішення або зміни рішення, а також про розподіл судових витрат, понесених у зв`язку з переглядом справи у суді касаційної інстанції. У першому випадку розподіл судових витрат здійснюється у разі скасування рішення та ухвалення нового рішення або зміни рішення. У другому випадку здійснюється розподіл судових витрат, понесених у зв`язку з переглядом справи у суді касаційної інстанції.
Отже до повноважень суду касаційної інстанції віднесено здійснення розподілу судових витрат, понесених у зв`язку з переглядом справи у суді касаційної інстанції.
За положенням частини 1 статті 124 Господарського процесуального кодексу України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору (частина 2 статті 124 Господарського процесуального кодексу України).
Поряд з цим згідно з вимогами частини 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Таким чином, відшкодування судових витрат здійснюється у разі наявності відповідної заяви сторони, яку вона зробила до закінчення судових дебатів, якщо справа розглядається з повідомленням учасників справи з проведенням дебатів, а відповідні докази надані цією стороною або до закінчення судових дебатів або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.
При цьому перевірка цих доказів та надання їм оцінки здійснюється судом у разі дотримання цього порядку, оскільки за інших обставин розподіл судових витрат, пов`язаних із розглядом справи, не може бути здійснений.
На відміну від розгляду справи (в порядку загального провадження) в суді першої та апеляційної інстанцій (статті 218, частина 7 статті 270 Господарського процесуального кодексу України), судове засідання в яких передбачає стадію судових дебатів, розгляд справи в судовому засіданні в суді касаційної інстанції, за змістом статті 301 Господарського процесуального кодексу України, не передбачає проведення судових дебатів.
У зв`язку із викладеним, якщо справа в суді касаційної інстанції розглядається з повідомленням учасників справи, заява про відшкодування судових витрат в суді касаційної інстанції, за винятком витрат щодо сплаченого нею судового збору, має бути зроблена до закінчення проведення судового засідання в цьому суді, а відповідні докази - надані цією стороною або до закінчення судового засідання, або протягом п`яти днів після ухвалення рішення (касаційним судом).
Як зазначалось вище, постановою Верховного Суду від 03.03.2020 касаційну скаргу Фонду державного майна України залишено без задоволення, а рішення Господарського суду міста Києва від 19.06.2019 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 26.11.2019 у справі №910/2022/19 залишено без змін.
При цьому, Верховний Суд у вказаній постанові зазначив, що відзив Товариства з обмеженою відповідальністю "Марія" на касаційну скаргу Фонду державного майна України залишається без розгляду на підставі частини 2 статті 118 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи, що до закінчення проведення судового засідання 03.03.2020 у суді касаційної інстанції позивач не зробив заяву про розподіл судових витрат у цій справі, у розумінні частини 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, оскільки відзив Товариства з обмеженою відповідальністю "Марія" на касаційну скаргу Фонду державного майна України, у якому містились посилання щодо понесення судових витрат, був залишений без розгляду, у суду касаційної інстанції відсутні підстави для здійснення розподілу судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу), понесених позивачем у зв`язку із переглядом справи в суді касаційної інстанції та відсутні підстави для винесення додаткової постанови.
Враховуючи викладене, суд касаційної інстанції дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Марія" про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/2022/19.
Керуючись статтями 234, 244 Господарського процесуального кодексу України, Суд
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Марія" про ухвалення додаткового рішення у справі № 910/2022/19.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню.
Головуючий Н.М. Губенко
Судді О.А. Кролевець
І.В. Ткач
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2020 |
Оприлюднено | 09.04.2020 |
Номер документу | 88654406 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Губенко Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні