Справа № 496/606/20
Провадження № 2/496/1051/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2020 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Буран В.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Хлібодарської селищної ради, третя особа: Біляївська районна державна нотаріальна контора Одеської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом на статутний капітал фермерського господарства та зобов`язання органу державної реєстрації зареєструвати його,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування за законом на статутний капітал фермерського господарства та зобов`язання зареєструвати його.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про залишення її без руху так, як вона не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позову додано квитанцію на суму 840,80 грн. № 0,0,1611288586,1 від 11.02.2020 р. за позовну заяву майнового характеру, що відповідає вимогам Закону Про судовий збір .
Прохальна частина позову містить дві позовні вимоги, а саме: про визнання права власності в порядку спадкування за законом на статутний капітал фермерського господарства та друга позовна вимога - зобов`язання органу державної реєстрації зареєструвати його.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України про судовий збір, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характер
Відповідно п. 2.1 ч. 2 ст. 4 Закону за подання фізичною особою позову немайнового характеру, справляється 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2020 рік, прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2020 року з 01 січня встановлений у розмірі 2102 грн.
Таким чином, судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 840,80 грн.
За вказаних обставин, позивачу слід сплатити судовий збір та надати суду квитанцію на суму у розмірі 840,80 грн. за другу позовну вимогу немайнового характеру за наступними реквізитами:
Отримувач коштів УК у Бiляїв.р-ні/Біляївс. р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37913781
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA528999980313101206000015111
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
При заповненні платіжного документа у графі Код платника платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Відповідно п. 2, ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено: поштовий індекс позивача та відповідача, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі) позивача, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти сторін.
В порушення вимог п. 6,7,8,9,10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не вказано:
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- не підтвердили те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, при викладенні обставин по справі, позивачем не дотримано вимог п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України , відповідно до яких, у позові викладаються обставини, якими обґрунтовуються вимоги із зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, позивача стверджує, що 13.09.2012 року державним реєстратором Потоп Н.В. було включено до ЄДР відомості про Селянське (фермерське) господарство ТЕРРА код ЄДРПОУ 24775208 та станом на 21.01.2020 року відомо, що єдиним засновником (учасником) господарства є ОСОБА_2 та їй належить статутний капітал у розмірі 2000 грн. однак жодних доказів на підтвердження цих даних до позову не надано (витягів з ЄДР, листів (відповідей) державного реєстратора тощо).
Згідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України - позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 2 т. 83 ЦПК України позивач або особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно ч. ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Так, у відповідності ч. 1 ст. 81 ЦПК України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Загальне оформлення позову, перешкоджає ефективному захисту прав та інтересів позивача.
Враховуючи викладене, для відкриття провадження по справі, необхідно усунути вказані недоліки.
Таким чином, згідно ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення її недоліків шляхом подачі виправленої позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 175-177, 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Хлібодарської селищної ради, третя особа: Біляївська районна державна нотаріальна контора Одеської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом на статутний капітал фермерського господарства та зобов`язання органу державної реєстрації зареєструвати його - залишити без руху.
Надати 10-денний строк для усунення недоліків з дня отримання ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя Буран В.М.
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2020 |
Оприлюднено | 09.04.2020 |
Номер документу | 88659951 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Біляївський районний суд Одеської області
Буран В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні