ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 344/4715/20

Провадження № 1-кс/344/1881/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2020 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Польська М.В., з участю секретаря Осадци М.З., розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Раінчук Сергія Дмитровича про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 12016090220000289, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань 01.10.2016, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором, в обґрунтування якого посилався на те, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження за № 12016090220000289 від 01.10.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 197-1 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено що службові особи ПрАТ Івано-Франківськторф (код ЄДРПОУ:05489158), ДП Агроторф ВАТ Івано-Франківськторф (код ЄДРПОУ: 30474765), ТОВ Спільне Українсько-словацьке підприємство Укрсловторф (код ЄДРПОУ: 24686290), ТОВ Агро (код ЄДРПОУ: 31044399) зловживаючи своїми повноваженнями, умисно з метою одержання прибутку використовують земельні ділянки, які розміщені в урочищі ІНФОРМАЦІЯ_1 Бором , що в селі Верхній Струтинь, Рожнятівського району, Івано-Франківської області, з кадастровими номерами № 2624880901:01:004:0006 площею 172,156 га, № 2624880901:01:004:0005 площею 38,7587 га та №2624880901:01:004:0004 площею 11,4099 га, для видобутку торфу та забезпечення функціонування ПрАТ, без державної реєстрації прав на земельну ділянку, що є порушенням ст. 125,126 Земельного кодексу України. Також видобуток торфу здійснюється без належних на те документів, зокрема без спеціального дозволу на право користування надрами, строк дії якого закінчився ще 24.09.2017, що є порушенням ст. 19 Кодексу України Про надра .

При цьому, розмір збитків внаслідок лише незаконного видобутку торфу ПрАТ Івано-Франківськторф за 2018 рік складає 1 249 066, 50 грн.

Окрім вказаного, у процесі досудового розслідування установлено, що ОСОБА_1 є кінцевим бенефіціарним власником у наступних підприємствах, адреса реєстрації яких збігається із адресою реєстрації та фактичним місцем розташування ПрАТ Івано-Франківськторф (м. Івано-Франківськ, вул. Богдана Хмельницького, 59), а саме: ТОВ Спільне Українсько-словацьке підприємство Укрсловторф (код ЄДРПОУ: 24686290), ТОВ Спільне Українсько-чеське підприємство Агро ЦС Україна (код ЄДРПОУ: 30984421), ТОВ Агро (код ЄДРПОУ: 31044399), та через які проводиться подальша реалізація незаконно видобутого торфу на самовільно зайнятих земельних ОСОБА_1 земельних ділянках.

Також за вказаною адресою (м. Івано-Франківськ, вул. Богдана Хмельницького, 59), розташоване і ТОВ "ВД ТОРФ" (код ЄДРПОУ: 38960125), кінцевим бенефіціарним власником якого до недавнього часу був ОСОБА_1 , та через яке після закінчення дії спецдозволу у ПрАТ безпосередньо і реалізовується незаконно видобутий торф за межі України.

Для забезпечення виконання завдань кримінального процесуального законодавства щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні, з метою встановлення всіх фактичних обставин, зокрема визначення кола посадових обов`язків та повноважень директора, дат призначення директора на посади, створення Товариств, зміни власника та кінцевого бенефеціарного власника, а також реєстрації інших документів, на даний час виникла необхідність в отриманні доступу до реєстраційної справи ТОВ Агро (код ЄДРПОУ: 31044399), юридична адреса: Івано-Франківська обл., Рожнятівський р-н, с. Верхній Струтинь, вул. Заводська, 1, в якому ОСОБА_1 є кінцевим бенефіціарним власником.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав клопотання в якому просив клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без його участі.

Представник особи у володінні якої знаходяться документи у судове засідання не з`явився.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.

Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області Раінчуку Сергію Дмитровичу, Микитчуку Сергію Мирославовичу, Бойчуку Миколі Васильовичу, Сміху Ярославу Ярославовичу, Пилипишаку Олегу Любомирович, Нагорняк Юліані Василівні, Ручкану Івану Васильовичу, Фурику Василю Васильовичу, Поварчуку Петру Васильовичу, Говзану Юрію Богдановичу дозвіл на тимчасовий доступ до реєстраційної справи ТОВ Агро (код ЄДРПОУ: 31044399), юридична адреса якого: Івано-Франківська обл., Рожнятівський р-н, с. Верхній Струтинь, вул. Заводська, 1, з можливістю ознайомитися із її оригіналами та виготовити завірені належним чином копії реєстраційної справи з Центру надання адміністративних послуг Рожнятівської районної державної адміністрації, що за адресою: Івано-Франківська обл., смт. Рожнятів, вул. Шевченка, 3а, з метою встановлення всіх фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення та встановлення осіб, можливо причетних до його вчинення.

Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 08 травня 2020 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя Польська М.В.

Дата ухвалення рішення 09.04.2020
Зареєстровано 10.04.2020
Оприлюднено 10.04.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 344/4715/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону