справа № 439/288/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2020 року Бродівський районний суд Львівської області
в складі: головуючої - судді Бунда А.О.,
з участю секретаря Музичка Л.Т.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Броди справу за позовом ОСОБА_1 до Наквашанської сільської ради Бродівської району Львівської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, суд, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся з даним позовом до суду, де в своїх вимогах покликаються на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 . Після його смерті залишилося спадкове майно. При житті покійний батько ОСОБА_2 жодних заповітів в інтересах інших осіб не складав. В склад спадкового майна, що залишилося після смерті батька входить житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 і земельна ділянка розміром 1.01 умовних кадастрових гектарах. Дана земельна ділянка розташована на території Наквашанської сільської ради Бродівського району Львівської області. На день смерті батька і протягом шести місяців після його смерті з ним проживала і була зареєстрована мати позивача ОСОБА_3 , яка фактично прийняла спадщину після смерті батька, однак жодних правовстановлюючих документів на дане спадкове майно не оформила. Спадкове майно, що залишилося після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 складається із земельної ділянки розміром 1.01 умовних кадастрових гектарах, земельної ділянки площею 2.8047 га і житлового будинку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 . Все спадкове майно знаходиться на території Наквашанської сільської ради Бродівського району Львівської області. В даний час при зверненні до нотаріальної контори для оформлення спадкового майна після смерті матері позивачу в усній формі було відмовлено, оскільки пропустила шестимісячний строк звернення для прийняття спадщини. Однією із причин пропуску строку є те, що позивачка вважала, що оскільки є спадкоємцем першої черги то в будь-який час зможе подати заяву до нотаріуса. Крім того, в період, коли потрібно було подавати заяву вона зверталася в органи місцевого самоврядування, де їй було роз`яснено, що в будь-який час може прийняти спадщину, оскільки є спадкоємцем першої черги і інших спадкоємців не має. Спадкова справа по даному спадковому майні в Бродівській державній нотаріальній конторі не відкривалася. На підставі вищевикладеного просить постановити рішення, яким визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті матері.
10.01.2020 року відкрито провадження у справі.
Сторони в підготовче судове засідання не з`явилися.
Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Микитюк С.М. подав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності та у відсутності позивача, позов підтримав, просить його задовольнити.
Представник відповідача - представник Наквашанської сільської ради Бродівського району Львівської області подав суду письмову заяву, в якій позов ОСОБА_1 визнав, просить справу розглядати за його відсутності.
Відповідно до ст.211 ч.3 ЦПК України судове засідання проведено у відсутності сторін на підставі наявних у суду матеріалів та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає положенням ч.2 ст.247 ЦПК України.
Відповідно до ст.200 ч.3 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно з ч.4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.10).
ОСОБА_3 після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 вступила у володіння, користування та розпорядження спадковим майном, що складається із земельної ділянки розміром 1.01 умовних кадастрових гектарах, земельної ділянки площею 2.8047 га і житлового будинку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , що підтверджується довідками Наквашанської сільської ради Бродівського району Львівської області № 117 та № 118 від 25.02.2020 року про те, що на час смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 проживали разом за адресою АДРЕСА_1 (а.с.13-14).
Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги, так як являється дочкою померлої ОСОБА_3 (а.с.6).
Інших спадкоємців, які б могли претендувати на прийняття спадщини не має.
Із повідомлення нотаріальної контори від 12.03.2020 за №145/01-06 випливає, що спадкова справа після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 не заводилася (а.с.17-18).
Причини пропуску строку на прийняття спадщини, на які вказує позивач суд визнає поважними.
Таким чином, визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі ст.ст.1216, 1222, 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 81, 200 ч.3,206 ч.4, 211 ч.3, 247 ч.2, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
позов задовольнити.
Визнати строк для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , пропущений ОСОБА_1 з поважних причин.
Визначити додатковий строк ОСОБА_1 для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в два місяці з моменту набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30 - денний строк з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
У відповідності до п.п.15.5 п.15 ч.1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Позивач ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , яка проживає АДРЕСА_2 .
Відповідач Наквашанська сільська рада Бродівського району Львівської області, ЄДРПОУ 04372572, місце знаходження с.Накваша, Бродівського району, Львівської області.
Повне рішення суду складено 09 квітня 2020 року.
Суддя А.О.Бунда
Суд | Бродівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2020 |
Оприлюднено | 10.04.2020 |
Номер документу | 88682902 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бродівський районний суд Львівської області
Бунда А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні