Справа №731/155/20
Провадження №2/731/75/20
У Х В А Л А
09 квітня 2020 року смт Варва
Суддя Варвинського районного суду Чернігівської області Савенко А.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
08 квітня 2020 року до Варвинського районного суду Чернігівської області надійшла вказана заява.
Вивчивши матеріали справи, вважаю за необхідне залишити заяву без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Проте, в порушення наведених вимог у позовній заяві позивач не вказала особистий реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серію паспорта, ідентифікаційний код відповідача, як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України. Також, в позовній заяві відсутні відомості щодо офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача та відповідача.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування , при розгляді справ про визначення додаткового строку для прийняття спадщини слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Крім того, в інформаційному листі від 16 травня 2013 року № 24-753/0/4-13 Вищий спеціалізований Суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, зокрема, увагу суддів звернуто на те, що слід перевіряти наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Однак, позивачем не зазначено будь-яких доказів, які підтверджували б факт того, що при зверненні в нотаріальну контору за оформлення права на спадщину після смерті її тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , їй було відмовлено у оформленні права на спадщину в зв`язку пропущенням строку прийняття спадщини.
В листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10 липня 2012 року № 6-47/0/9-12 вказується, що на позови спадкоємця про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини поширюються правила виключної підсудності і вони пред`являються за місцем знаходження майна або основної його частини, якщо такі позови виникають із приводу нерухомого майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
У зв`язку з цим, суд звертає увагу, що позивачем зазначено, що до складу спадщини, після смерті її тітки ОСОБА_2 , входить земельна ділянка площею 2,2430 га, яка розташована на землях Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області. Разом з тим, письмових доказів, які б це підтверджували, матеріали справи не містять. Вказані обставини позбавляють фактичної можливості суд належним чином вирішити питання щодо підсудності вказаної цивільної справи за її позовом.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте, позивачем не додано документів, які підтверджують сплату нею судового збору за звернення до суду з зазначеним позовом. Крім того, зміст позову також не містить відомостей щодо звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач, визначаючи зміст позовних вимог, заявила одну позовну вимогу немайнового характеру, зокрема: просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Статтею 4 Закону України Про судовий збір встановлено ставку судового збору за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п.п. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону), що з 1 січня 2020 року становить 840,80 грн (2102,00 х 0,4).
За таких обставин, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок та надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: УК у Варв.р-ні/Варвинськ.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38046099, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UА678999980313191206000025085, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101;
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі наведеного, керуючись ст. 177, 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Журавської сільської ради Варвинського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху.
Зазначений в ухвалі недолік має бути усунено позивачем протягом 10 (десяти) днів з дня вручення їй копії цієї ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що у випадку невиконання неї вимог ухвали, позовна заява на підставі ч. 2 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Савенко
Суд | Варвинський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2020 |
Оприлюднено | 10.04.2020 |
Номер документу | 88688972 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Варвинський районний суд Чернігівської області
Савенко А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні