ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

10 квітня 2020 р. № 520/1229/2020

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС" (Гімназійна набережна, буд. 18 А, м. Харків, 61010, код ЄДРПОУ 33817513) до Державної фіскальної служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197) про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС» (далі по тексту - позивач, ТОВ «ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС» звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України (далі по тексту - відповідач, ДФС України), в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:

- зобов`язати Податковий орган в особі Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 8 від 24.09.2019 подану ТОВ «Електротех плюс» (код ЄДРПОУ 33817513).

- скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України № 1322888/33817513 від 05.11.2019.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до приписів ст. 201 ПКУ ТОВ "ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС" за результатами проведеної фінансово - господарської діяльності було виписано на покупців податкову накладну № 8 від 24.09.2019 та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно отриманого від Податкового органу рішення, податкову накладну ТОВ Електротех плює було прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України на підставі того, що вони не відповідають вимогам пн.1.6. п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку".

ТОВ "ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС" було подано пояснення та копії документів щодо вищезазначеної податкової накладної, що підтверджується повідомленням № 10 від 28.10.2019 та квитанціями до них. Втім, незважаючи на це, податковий орган в особі комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної або відмову в такій реєстрації, відмовив у реєстрації податкової накладної, шо підтверджується рішеннями № 1322888/33817513 від 05.11.2019.

Вважаючи зазначене рішення контролюючого органу незаконним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся до суду із відповідною позовною заявою.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 17.02.2020 р. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено підготовче судове засідання.

На виконання вимог ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 17.02.2020 р. Державною фіскальною службою України відзиву на позовну заяву до суду надано не було.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами у порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи положення ч.9 ст. 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін за наявними матеріалами справи в порядку письмового провадження.

Суд, повно та всебічно дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, встановив наступні обставини.

Як вбачається з матеріалів справи, підприємство ТОВ "ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС", зареєстровано та фактично знаходиться за податковою адресою: 61010, м. Харків, Гімназійна набережна, б. 18-А.

ТОВ " Електротех Плюс " зареєстровано платником ПДВ з 01.04.2017 року.

Як встановлено за матеріалами справи, Товариством "Електротех Плюс" придбано у Приватного підприємства Фірма Ольга-Русь згідно договору поставки № 19/08/2019, рахунку фактури № СФ-0000088 від 19 серпня 2019 р., видаткової накладної № РН-0000050 від 20 вересня 2019 р. черевики чоловічі зимові з підкладкою із штучного хутру - 31 пара, поставка була оплачена згідно платіжного доручення № 608 від 20 серпня 2018 р. (а.с.12-17).

ТОВ "ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС" вказану вище продукцію поставлено згідно Договору поставки № 296/3-2019 від 06 серпня 2019 р. ПрАТ Укргідроенерго в особі філії Канівська ГЕС ПрАТ Укргідроенерго , товар був надісланий засобами поштового зв`язку (Нова Пошта), що підтверджується експрес-накладною, та прийнятий представником ПрАТ Укргідроенерго Наровицьким С.В., що підтверджується довіреністю № 191 від 25 вересня 2019 р., актом приймання-передачі товару до договору поставки № 296/3-2019, видатковою накладною № 68 від 24 вересня 2019 р. (а.с.18-27).

Відповідно до приписів ст. 201 ПКУ ТОВ "ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС" за результатами проведеної фінансово-господарської діяльності було виписано податкову накладну № 8 від 24.09.2019 р. (а.с.5).

Вказану податкову накладну направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, але згідно отриманої квитанції, податкова накладна була прийнята, але її реєстрацію зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України на підставі того, що вона не відповідають вимогам пп. 1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку".

Згідно п. 15 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, ТОВ "ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС" було направлено на адресу відповідача повідомлення із поясненнями, копіями документів, які підтверджують реальність здійснення операцій (а.с.6,7).

Рішеннями Комісії Державної фіскальної служби, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації в ЄРПН прийнято рішення № 1322888/33817513 від 05.11.2019, яким позивачу відмовлено в реєстрації вищезазначеної податкової накладної (а.с.8).

ТОВ "ЕЛЕКТРОТЕХ ПЛЮС", вважаючи, що вищевказане рішення прийняте з порушеннями норм чинного законодавства та є протиправним, звернулось до суду з даним позовом.

По суті спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику /пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України/.

За змістом підпункту "а" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України визначено, що датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 117, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно з вимогами п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 117), податкові накладні/розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак:

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D>0,03, Р

Дата ухвалення рішення 10.04.2020
Зареєстровано 11.04.2020
Оприлюднено 13.04.2020

Судовий реєстр по справі 520/1229/2020

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 07.12.2020 Харківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 10.04.2020 Харківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 17.02.2020 Харківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 17.02.2020 Харківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 04.02.2020 Харківський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону