П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
10 квітня 2020 р.м.ОдесаСправа № 652/181/20
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Кравченко К.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Високопільської селищної ради в особі виконавчого комітету Високопільської селищної ради на рішення Високопільського районного суду Херсонської області від 23 березня 2020 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Високопільської селищної ради ОТГ Херсонської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Високопільського районного суду Херсонської області від 23.03.2020 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з вказаним вище рішенням Високопільська селищна рада в особі виконавчого комітету Високопільської селищної ради 08.04.2020 року подав апеляційну скаргу (апеляційна скарга надіслана листом 03.04.2020 року).
Статтею 286 КАС України встановлені особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ч.4 вказаної статті, апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до ст.295 КАС України та з врахуванням строків встановлених ст.286 КАС України, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом встановленого строку з дня вручення йому повного рішення суду.
Оскаржуване рішення було прийнято за результатами розгляду справи у відкритому судовому засіданні.
Згідно п.8 ч.2 ст.296 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.296 КАС України до апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
У зв`язку з тим, що апеляційна скарга була подана до суду апеляційної інстанції напряму, матеріали справи знаходяться в суді першої інстанції, а тому у суду відсутня інформація про дату отримання апелянтом оскаржуваного рішення, також така інформація в апеляційній скарзі в супереч наведеним вище нормам не зазначена, докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду не надані.
Отже, враховуючи строки встановлені КАС України та дату оскаржуваного судового рішення, останнім днем для подання апеляційної скарги є 02.04.2020 року.
Таким чином, апеляційна скарга подана за межами строку, визначеного ч.4 ст.286 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу (в даному випадку ч.4 ст.286 КАС України), і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Також, частиною 1 ст.55 КАС України передбачено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з ч.3 ст.55 КАС України юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Отже, КАС України розмежовує такі юридичні категорії як "представництво" та "самопредставництво".
Відповідно до пп.19 п.1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України (у редакції Закону України від 03.10.2017 року №2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів ) положення цього Кодексу застосовуються з урахуванням пп.11 п.16-1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.
02.06.2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , яким внесено зміни до Конституції України, відповідно до яких розділ XV "Перехідні положення" Основного Закону України доповнено п.16-1, пп.11 якого передбачає, що представництво відповідно до п.3 ч.1 ст.131-1 та ст.131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
30.09.2016 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) від 02.06.2016 року №1401-VIII.
Таким чином, з 1 січня 2020 року представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах здійснюється виключно прокурорами або адвокатами.
Суд звертає увагу на те, що пп.11 п.16-1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України врегульовані лише питання представництва.
Водночас, самопредставництво юридичної особи - це право одноосібного виконавчого органу (керівника) чи голови (уповноваженого члена) колегіального виконавчого органу безпосередньо діяти від імені такої особи без довіреності, представляючи її інтереси в силу закону, статуту, положення.
Враховуючи наведене, допуск особи до участі у справі та визнання належно вчиненими будь-яких інших з переліку передбачених статтею 44 КАС України процесуальних прав, можливий за умови сукупної наявності зазначених умов.
Отже, для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначено її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності).
Частиною 3 ст.9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань передбачено, що обов`язковому відображенню (реєстрації) в Єдиному державному реєстрі, з-поміж інших перелічених у цій статті відомостей, належать: відомості щодо керівників державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб та осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта.
Апеляційна скарга, подана від імені Високопільської селищної ради в особі виконавчого комітету Високопільської селищної ради, підписана представником ОСОБА_2, на підтвердження повноважень надано довіреність від 19.03.2020 року, якою Високопільська селищна рада уповноважує ОСОБА_2 представляти її інтереси у даній справі.
Будь яких інших документів або відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань або з Єдиного реєстру адвокатів України, які надають особі, що підписала апеляційну скаргу, повноваження звертатися до суду від імені апелянта, апелянтом не надано.
Отже, за відсутністю наведених вище документів або відомостей у ОСОБА_2 відсутні повноваження на підписання поданої апеляційної скарги.
Таким чином, апеляційна скарга на підставі ч.2 та ч.3 ст.298 КАС України підлягає залишенню без руху для надання апелянту терміну для надання доказів, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення та документів, які надають ОСОБА_2 повноваження звертатися до суду від імені Високопільської селищної ради в особі виконавчого комітету Високопільської селищної ради.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.169, ст.298, ст.299 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Високопільської селищної ради в особі виконавчого комітету Високопільської селищної ради - залишити без руху.
Надати апелянту строк протягом 10 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, для усунення недоліків поданої апеляційної скарги.
Роз`яснити апелянту, що у разі не виконання зазначених вимог, відповідно до ст.298 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з моменту вручення судового рішення.
Суддя: Кравченко К.В.
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2020 |
Оприлюднено | 13.04.2020 |
Номер документу | 88696674 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Кравченко К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні