ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

10 квітня 2020 рокуЛьвівСправа № 460/1212/19 пров. № А/857/4002/20

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Мікули О. І. суддів -Заверухи О. Б. Кушнерика М. П.

перевіривши апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2019 року у справі № 460/1212/19 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛЕО-ІНВЕСТ" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення,

в с т а н о в и в:

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2019 року позов задоволено.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області подала апеляційну скаргу.

Апеляційна скарга від імені Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області підписана Любчик І. В., яким на підтвердження своїх повноважень надано копію документа з назвою "довіреність", яка не засвідчена у визначеному законом порядку (а.с. 227).

Відповідно до п.1 ч.4 ст.298 КАС України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо підписана особою, яка не має права її підписувати.

Згідно з ч.3 ст.55 КАС України юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до ст.59 КАС України повноваження представників сторін мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю юридичної особи, яка від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом. Оригінали документів, зазначених у цій статті, або копії з них, засвідчені суддею або засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи. У разі подання представником до суду скарги він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної скарги.

Крім того, порядок засвідчення копій документів визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07 квітня 2003 року).

За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається:

-зі слів "Згідно з оригіналом",

-назви посади,

-особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища,

-дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

Судом встановлено, що до апеляційної скарги додано світлокопію довіреності без зазначення: слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису, а тому така не є копією, засвідченою у встановленому законом порядку (відповідно до ч.3 ст.55 та ч.6 ст.59 КАС України).

Також колегія суддів звертає увагу на те, що Любчик І. В. у суді першої інстанції участі не брав і його довіреність у матеріалах справи при розгляді судом першої інстанції відсутня.

Таким чином, відсутні підстави для прийняття до розгляду вказаної апеляційної скарги, оскільки її підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено.

Разом з тим, особі, яка подавала апеляційну скаргу, необхідно роз`яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом.

Керуючись ст.296, 297, 298 КАС України,-

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2019 року у справі № 460/1212/19 - повернути скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя-доповідач О. І. Мікула судді О. Б. Заверуха М. П. Кушнерик

Дата ухвалення рішення 10.04.2020
Оприлюднено 13.04.2020

Судовий реєстр по справі 460/1212/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 10.04.2020 Восьмий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 14.01.2020 Восьмий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 21.10.2019 Рівненський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 07.10.2019 Рівненський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 25.09.2019 Рівненський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 31.07.2019 Рівненський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 01.07.2019 Рівненський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 03.06.2019 Рівненський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 30.05.2019 Рівненський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 24.05.2019 Рівненський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 460/1212/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону