Ухвала
від 10.04.2020 по справі 243/3302/20
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

№ 243/3302/20

№ 1-кс/243/734/2020

У Х В А Л А

іменем України

10 квітня 2020 року м. Слов`янськ

Слідчий суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність начальника Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області, що полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

09 квітня 2020 р. до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області зі скаргою на бездіяльність начальника Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області, що полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення, звернувся ОСОБА_3 , посилаючись на те, що 03.02.2020 р. він звернувся з заявою про вчинення кримінального правопорушення. 03.04.2020 р. у поштовій скринці він знайшов повідомлення від начальника Слов`янського ВП ГУНП, з якого йому стало відомо, що відомості за його заявою не були внесені до ЄРДР. Таким чином до теперішнього часу відомості за його заявою про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР не внесені, досудове розслідування не розпочато. Посилаючись на порушення його прав, просив задовольнити скаргу, зобов`язати Слов`янський ВП ГУНП внести відомості до ЄРДР за його заявою від 03.02.2020 р. та надіслати на його адресу витяг з ЄРДР.

Заявник ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, надав слідчому судді заяву з проханням розглядати скаргу за його відсутності у зв`язку із запровадженням карантинних заходів, доводи, викладені в скарзі підтримав, просив задовольнити скаргу.

Прокурор та представник Слов`янського ВП ГУНП не використали свого права на безпосередню участь у судовому засіданні попри належне повідомлення, їх неявка не перешкоджає розгляду скарги.

Дослідивши надані слідчому судді матеріали, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

03.02.2020 р. ОСОБА_3 звернувся до Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області з заявою про вчинення кримінального правопорушення, а саме підроблення офіційний документів, в якій зазначив, що він ніколи не засновував господарські товариства та не обіймав керівні посади в них, однак, через відкритий реєстр юридичних осіб дізнався, що є засновником ТОВ Калєосервіс (ідентифікаційний код юридичної особи 39574592). Отримавши статутні документи на зазначене підприємство, він дізнався, що статут підприємства, протокол зборів учасників підприємства та реєстраційні картки були виконані від його імені, в цих документах містяться підроблені підписи від його імені.

Відповідно до ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань заявником, потерпілим, їх представником.

Згідно ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Порядок формування та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі Реєстр), а також надання відомостей з нього визначає Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затверджене наказом Генерального прокурора України № 139 від 06.04.2016 р. (із змінами та доповненнями) (Далі Положення).

Згідно вказаного вище Положення реєстраторами Реєстру є прокурори; слідчі органів прокуратури, внутрішніх справ/поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, та органів державного бюро розслідувань (з моменту створення) (п. 8 розділу 1).

Внесення відомостей до реєстру здійснюється з дотриманням таких строків (про): заяву, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення у термін, визначений ч. 1 ст. 214 КПК України ( п. 1 глави 3 розділу І).

Заява про вчинене кримінальне правопорушення відповідає вимогам ч. 5 ст. 214 КПК України та п. 1.2 розділу ІІ Положення.

Згідно розділу ІІ п. 3 ч. 1 Положення облік кримінальних проваджень здійснюється шляхом внесення відомостей до Реєстру відомостей щодо руху кримінальних проваджень, в тому числі передачу кримінального провадження за підслідністю (ч. 7 ст. 214, ст. 216 КПК) або за місцем проведення досудового розслідування (ст. 218 КПК).

Як вбачається з відповіді на звернення від 25.02.2020 р. ОСОБА_3 повідомлено, що за його заявою було проведено перевірку, в результаті якої не виявлено ознак кримінального правопорушення, тому звернення ОСОБА_3 розглянуто у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян».

З урахуванням вищенаведеного, слідчий суддя приходить до переконання, що повідомлення про кримінальне правопорушення ОСОБА_3 від 03.02.2020 р. в установлений законом строк не було внесено до ЄРДР.

Як вбачається з п.1.1 Узагальнення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування» необхідність існування судового порядку оскарження аналізованого виду бездіяльності ґрунтується на закріпленні у ст. 214 КПК обов`язку слідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. Таким чином, на відміну від процесуального порядку реагування на заяви та повідомлення про злочин, який було встановлено в КПК 1960 року, згаданий обов`язок слідчого або прокурора не вимагає оцінки цими суб`єктами такої заяви (повідомлення) на предмет наявності ознак складу злочину для того, щоб вчинити процесуальну дію, яка полягає у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Наведене підтверджується імперативними положеннями ч. 4 ст. 214 КПК, згідно з якою відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Положенням п.1-1 ч.2 ст.60 КПК України передбачено право заявника отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Аналогічне положення щодо обов`язку надати витяг з ЄРДР заявнику через 24 години з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР передбачено і ч.1 ст.214 КПК України. Інша вимога заявника є похідною, тому з урахуванням задоволення первісної вимоги слідчий суддя приходить до переконання про наявність підстав для задоволенні вимоги надати витяг з ЄРДР заявнику.

Підсумовуючи вищевикладене, слідчий суддя зазначає, що скарга підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 303-307 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність начальника Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області, що полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення, задовольнити.

Зобов`язати уповноважену на прийняття та реєстрацію заяв та повідомлень службову або посадову особу Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за повідомленням ОСОБА_3 від 03.02.2020 року про вчинення відносно нього кримінального правопорушення.

Зобов`язати уповноважену на прийняття та реєстрацію заяв та повідомлень службову або посадову особу Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області після внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за повідомленням ОСОБА_3 від 03.02.2020 року про вчинення відносно нього кримінального правопорушення надіслати на його адресу: АДРЕСА_1 , копію витягу з ЄРДР у кримінальному провадженні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Слов`янського міськрайонного суду ОСОБА_1

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення10.04.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу88701262
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —243/3302/20

Ухвала від 10.04.2020

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв І. М.

Ухвала від 09.04.2020

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні