ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"10" квітня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/2893/18
Господарський суд Одеської області у складі судді Літвінов С.В., розглянувши заяву державного підприємства "Чорноморський яхт-клуб" про визнання наказу Господарського суду Одеської області від 25.06.2018року №916/2893/18 таким, що не підлягає виконанню по справі № 916/2893/18
за позовом державного підприємства "Чорноморський яхт-клуб" ( 65026, м. Одеса, пляж "Отрада", траверси 7-9, адреса листування - 65026, м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 9, оф. 17) до відповідача: дочірнього підприємства "Петрол" приватного малого підприємства "Петрол-Форвардінг" (67240, Одеська обл., Іванівський р., смт. Петрівка, вул. Карла Маркса, 58) про стягнення коштів у розмірі 145783,41 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 22.05.2019р. позов Державного підприємства "Чорноморський яхт-клуб" до Дочірнього підприємства "Петрол" приватного малого підприємства "Петрол-Форвардінг" про стягнення 145783,41 грн. задоволено повністю. Стягнуто з Дочірнього підприємства "Петрол" приватного малого підприємства "Петрол-Форвардінг" на користь Державного підприємства "Чорноморський яхт-клуб" основний борг в розмірі 145783грн. 41 коп. та 2186,75грн. судового збору.
25.06.2019року, на примусове виконання рішення суду від 22.05.2019року видано відповідний наказ.
07.04.2020року державне підприємство "Чорноморський яхт-клуб" звернулось до суду із заявою про визнання наказу Господарського суду Одеської області від 25.06.2018року №916/2893/18 таким, що не підлягає виконанню.
Положеннями ч. ч. 1, 2 ст. 328 ГПК України визначено, що суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.
Варто зауважити, що ст. 328 ГПК України розташована у розділі V ГПК України, яким визначено процесуальні питання, пов`язанні з виконанням судових рішень у господарських справах.
Відповідно до ст. 170 ГПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження). Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
В порушення вимог, встановлених ст. 170 ГПК України, державним підприємством "Чорноморський яхт-клуб" не було додано до заяви про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню, доказів надсилання такої заяви на адресу Дочірнього підприємства "Петрол" приватного малого підприємства "Петрол-Форвардінг".
З огляду на викладене, враховуючи ненадання державним підприємством "Чорноморський яхт-клуб" доказів на підтвердження надсилання на адресу Дочірнього підприємства "Петрол" приватного малого підприємства "Петрол-Форвардінг" заяви про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню, господарський суд дійшов висновку про наявність правових підстав для повернення заяви позивачу без розгляду згідно ч. 4 ст. 170 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 170, 234, 328 ГПК України, -
У Х В А Л И В :
Повернути державного підприємства "Чорноморський яхт-клуб" заяву про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню, без розгляду.
Повний текст складено 10 квітня 2020 р.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її підписання.
Суддя С.В. Літвінов
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2020 |
Оприлюднено | 13.04.2020 |
Номер документу | 88706277 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні