У х в а л а
27 березня2019 року
м. Київ
справа № 753/1203/18-ц
провадження № 61-44217св18
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду:
Штелик С. П. (суддя-доповідач) , Калараша А. А., Сімоненко В. М. ,
розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Крістал Сіті про стягнення коштів за касаційною скаргою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - на постанову Апеляційного суду м. Києва від 28 серпня 2018 року у складі суддів: Кравець В. А., Лапчевської О. Ф., Волошиної В. М., та за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю Крістал-Сіті на рішення Дарницького районного суду м. Києва від 11 квітня 2018 року у складі судді Гальонкіної Ю. С. та постанову Апеляційного суду м. Києва від 28 серпня 2018 року у складі суддів: Кравець В. А., Лапчевської О. Ф., Волошиної В. М.,
В С Т А Н О В И В:
У січні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до товариства з обмеженою відповідальністю Крістал Сіті (далі - ТОВ Крістал Сіті ) про стягнення коштів.
Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 11 квітня 2018 року позов задоволено частково. Стягнуто з ТОВ Крістал Сіті на користь ОСОБА_1 кошти, сплачені позивачем на виконання попереднього договору та договору про забезпечення виконання зобов`язань в сумі 149 218 грн 39 коп., 1 492 грн 18 коп. судового збору та 69 087 грн витрат на професійну правничу допомогу (гонорару адвоката). В решті позову відмовлено.
Постановою Апеляційного суду м. Києва від 28 серпня 2018 року рішення суду першої інстанції змінено шляхом зменшення розміру витрат на професійну правничу допомогу (гонорару адвоката) з 69 087 грн до 32 тис. грн.
У касаційній скарзі представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - просить скасувати рішення апеляційного суду та залишити в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
У касаційній скарзі ТОВ Крістал Сіті просить скасувати судові рішення та відмовити у стягнення витрат на правову допомогу, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду вважає, що справа підлягає призначенню до судового розгляду, оскільки доводи касаційних скарг викликають необхідність перевірки матеріалів справи.
Крім того, касаційна скаргапредставника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - містить клопотання про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У задоволенні клопотання слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 7 ЦПК України розгляд справ у судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Такий випадок передбачено у частині тринадцятій статті 7 ЦПК України, згідно з якою розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Колегія суддів не вбачає необхідності виклику учасників справи для надання пояснень в даній справі, а відтак заявлені клопотання не підлягають задоволенню.
Оскільки колегією суддів не приймалось рішення про виклик учасників справи для надання пояснень у справі, то справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні), а копія судового рішення у такому разі надсилається у порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 272 ЦПК України.
З урахуванням категорії та складності справи, з огляду на положення частини одинадцятої статті 34 ЦПК України, справа підлягає розгляду в складі п`яти суддів.
Керуючись частиною тринадцятою статті 7, частиною одинадцятою статті 34, частиною першою статті 401, частиною першою статті 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відмовити.
Справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Крістал Сіті про стягнення коштів за касаційною скаргою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - на постанову Апеляційного суду м. Києва від 28 серпня 2018 року у складі суддів: Кравець В. А., Лапчевської О. Ф., Волошиної В. М., та за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю Крістал-Сіті на рішення Дарницького районного суду м. Києва від 11 квітня 2018 року у складі судді Гальонкіної Ю. С. та постанову Апеляційного суду м. Києва від 28 серпня 2018 року у складі суддів: Кравець В. А., Лапчевської О. Ф., Волошиної В. М., призначити до судового розгляду у складі п`яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: С. П. Штелик
А. А. Калараш
В. М. Сімоненко
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2020 |
Оприлюднено | 13.04.2020 |
Номер документу | 88706903 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Штелик Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні