Справа № 202/1053/20
Провадження № 1-кс/202/2932/2020
УХВАЛА
Іменем України
10 квітня 2020 року слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Дніпро клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, в рамках кримінального провадження № 12017040230001109 від 20.06.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку.
Відповідно до клопотання, в провадженні слідчого управління ГУ НП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження під № 12017040230001109 від 20.06.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу з березня 2017 року по теперішній час на території м. Кривого Рогу Дніпропетровської області діє злочинна група осіб, яка згідно розподілу ролей та заздалегідь розробленого плану, невстановлений слідством шляхом підшукують потерпілих, в яких відкриті банківська (карткові) рахунки в «ПриватБанку», «МоноБанк», «А-Банк» і які мають на рахунку грошові кошти, та отримавши мобільні номера потерпілих, які є фінансовими номерами, дистанційно у мобільного оператора «Київстар», «Водафон» здійснюють перевипуск сім-карток (фінансового номеру). В подальшому маючи у своєму розпорядженні інформацію щодо анкетних даних потерпілого та номера рахунків, відкритих ним у банківській установі, за допомогою комп`ютерної техніки, через Інтернет сервіси - «Приват 24» та інші сервіси, застосовуючи шкідливе програмне забезпечення, змінив пароль входу до облікового запису особистого кабінету, отримують доступ до управління картковими рахунками потерпілих, розширюють ліміти карткових рахунків отримують он-лайн кредити та переказують грошові кошти на інші підконтрольні банківські рахунки (в тому числі і особисті), в подальшому отримують через банкомати грошові кошти готівкою, а також використовуючи сучасні системи без карткового розрахунку купують в магазинах мобільні телефони, іншу побутову техніку, яку реалізують через торгові мережі м. Кривого Рогу. Також, члени злочинної групи шляхом обману, зловживанням довірою громадян (переважно неповнолітніх осіб, студентів ліцеїв, коледжів) скуповують або тимчасово отримують картки ПАТ КБ «ПриватБанку» з нульовим лімітом (типу «Універсальна» або «Картка для виплат») з ПІН-кодами та реєструють їх в додатку «Приват 24», змінюють вже наявний фінансовий номер телефону потерпілих, використовуючи банківські послуги «Оплата частинами» та «Миттєва розстрочка» встановлюють від імені потерпілих кредитний ліміт на банківську картку, які в подальшому перераховують на підконтрольні їм банківські рахунки або за отримують в банкоматах грошові кошти готівкою.
Так, в період з березня 2017 року по теперішній час члени злочинної групи, використовуючи розроблений план направлений на заволодіння грошовими коштами громадян, шляхом обману та шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, заволоділи грошовими коштами ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 на загальну суму 150 000 гривень.
В ході досудового розслідування отримані докази про те, що до вчинення вказаних злочинів причетна злочинна група, до складу якої входить ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , виконуючи відведену їй роль в складі злочинної групи, представляючись співробітником колл-центру банка, мобільного оператора отримує відомості про потерпілих необхідних для доступу до банківського рахунку.
Тому, слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку житла -квартири розташованоїза адресою АДРЕСА_1 ,яке належитьна правіприватної власності ОСОБА_14 , за місцем проживання ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою відшукання та вилучення мобільних телефонів, мобільних пристроїв «сім-банк», сім-карт мобільних операторів, комп`ютерної техніки (комп`ютерні системні блоки, планшети, ноутбуки, нетбуки), флеш накопичувачів, жорстких дисків, банківських карток на яких можуть міститься грошові кошти отримані від злочинної діяльності, банківських карток які були отримані в ході скоєння кримінального правопорушення, грошових коштів отриманих від злочинної діяльності, виписок по банківським рахункам, банківських чеків, чорнових записів.
Старший слідчий в ОВС відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з положеннями ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадянської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
У п. 42 рішення Європейського суду з прав людини від 13.01.2011 року у справі "Михалкова та інші проти України" розтлумачено, що за статтею 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод держава зобов`язана "гарантувати кожному, хто потребує під її юрисдикцією, права і свободи, визначені у Конвенції", що також опосередковано вимагає наявності будь-якої форми ефективного розслідування. Розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Відповідно до ч. 5 ст. 236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого є законним, обґрунтованим і таким, що відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України та підлягає задоволенню, оскільки слідчим доведені обставини, передбачені ч. 5 ст. 234 КПК України, а проведення обшуку за місцем мешкання ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_14 , необхідне з метою відшукання та вилучення мобільних телефонів, мобільних пристроїв «сім-банк», сім-карт мобільних операторів, комп`ютерної техніки (комп`ютерні системні блоки, планшети, ноутбуки, нетбуки), флеш накопичувачів, жорстких дисків, банківських карток на яких можуть міститься грошові кошти отримані від злочинної діяльності, банківських карток які були отримані в ході скоєння кримінального правопорушення, грошових коштів отриманих від злочинної діяльності, виписок по банківським рахункам, банківських чеків, чорнових записів.
Керуючись ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 30 Конституції України, ст. ст. 110, 107, 131-132, 233-235, 237, 309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, в рамках кримінального провадження № 12017040230001109 від 20.06.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 КК України задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12017040230001109, на проведення обшуку за місцем мешкання ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_14 , з метою відшукання та вилучення мобільних телефонів, мобільних пристроїв «сім-банк», сім-карт мобільних операторів, комп`ютерної техніки (комп`ютерні системні блоки, планшети, ноутбуки, нетбуки), флеш накопичувачів, жорстких дисків, банківських карток на яких можуть міститься грошові кошти отримані від злочинної діяльності, банківських карток які були отримані в ході скоєння кримінального правопорушення, грошових коштів отриманих від злочинної діяльності, виписок по банківським рахункам, банківських чеків, чорнових записів.
Строк дії ухвали до "08" травня 2020 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88708626 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Мачуський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні