Ухвала
від 06.04.2020 по справі 127/7267/20
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/7267/20

Провадження № 1-кс/127/3327/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2020 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

прокурора ОСОБА_4 ,

захисника підозрюваного ОСОБА_5 ,

підозрюваного ОСОБА_6 ,

розглянувши клопотання слідчого Головногоуправління національноїполіції уВінницькій областіпідполковник поліції ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у виді застави ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Вінниця, громадянину України, не працюючому, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимому, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч.4 ст. 190, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 358 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий Головного управління національної поліції у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_3 звернувся до суду із вказаним клопотанням, яке мотивоване тим, що слідчим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017020110000033 від 15.03.2017 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 15, ч.4 ст. 190, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 358 КК України, ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 15, ч.4 ст. 190, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що приблизно в 2014 році ОСОБА_6 з метою особистого збагачення організував та очолив злочинну групу, до якої залучив ОСОБА_8 , 1978 р.н.

План злочинної діяльності, розроблений ОСОБА_6 , передбачав створення підконтрольних фіктивних суб`єктів господарської діяльності, на які шляхом обману та зловживання довірою, або ж за допомогою підроблення та використання завідомо підроблених документів, члени злочинної групи мали зареєструвати право оренди на чужі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, з метою подальшої реалізації корпоративних прав на фіктивні підприємства, на які зареєстроване вказане право оренди під виглядом добросовісно набутого.

Так, для створення підконтрольної фіктивної юридичної особи, ОСОБА_6 приблизно влітку 2014 року, але не пізніше 04.06.2014, за невстановлених обставин організував виготовлення документів, необхідних для реєстрації ТОВ «Колорит Агрос», не маючи на меті займатися господарською діяльністю, пов`язаною з виробництвом товарів, виконанням робіт або наданням послуг, усвідомлюючи, що товариство створюється з метою прикриття незаконної діяльності.

У вказаний період часу, але не пізніше 04.06.2014, ОСОБА_8 , виконуючи відведену йому роль згідно єдиного плану злочинної діяльності, підписав виготовлені правовстановлюючі документи та подав їх на реєстрацію до відділу реєстрації Вінницької районної державної адміністрації Вінницької області, де 04.06.2014 державний реєстратор Вінницької РДА Вінницької області, не будучи обізнаною про злочинні наміри членів злочинної групи, вчинила реєстраційні дії, внаслідок яких проведено державну реєстрацію ТОВ «Колорит Агрос» (ЄДРПОУ 39242078).

Крім того, ОСОБА_6 , приблизно в квітні 2015 року, за невстановлених обставин організував виготовлення документів, необхідних для реєстрації ТОВ«Краєвид Поділья», не маючи на меті займатися господарською діяльністю, пов`язаною з виробництвом товарів, виконанням робіт або наданням послуг, усвідомлюючи, що товариство створюється з метою прикриття незаконної діяльності.

У вказаний період часу, але не пізніше 08.04.2015, ОСОБА_8 , виконуючи відведену йому роль згідно єдиного плану злочинної діяльності, підписав виготовлені правовстановлюючі документи та подав їх на реєстрацію до реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, де 08.04.2015 державний реєстратор реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, не будучи обізнаною про злочинні наміри членів злочинної групи, вчинила реєстраційні дії, внаслідок яких проведено державну реєстрацію ТОВ «Краєвид Поділья» (ЄДРПОУ 39738427).

Крім того, ОСОБА_6 , приблизно в травні 2016 року, за невстановлених обставин організував виготовлення документів, необхідних для реєстрації ТОВ«Поділля Латінвест», не маючи на меті займатися господарською діяльністю, пов`язаною з виробництвом товарів, виконанням робіт або наданням послуг, усвідомлюючи, що товариство створюється з метою прикриття незаконної діяльності.

У вказаний період часу, але не пізніше 20.05.2016, ОСОБА_10 , яка не була обізнана про злочинні наміри злочинної групи, але діючи в інтересах ОСОБА_6 , з яким підтримувала сімейні відносини та спільно проживала, та виконуючи його вказівки, підписала виготовлені правовстановлюючі документи та подала їх на реєстрацію до реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, де 20.05.2016 державний реєстратор реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, не будучи обізнаною про злочинні наміри членів злочинної групи, вчинила реєстраційні дії, внаслідок яких проведено державну реєстрацію ТОВ «Поділля Латінвест» (ЄДРПОУ 40496696).

Після отримання контролю над фіктивними суб`єктами господарювання ОСОБА_6 приблизно в першій половині 2016 року залучив до складу створеної та очоленої ним злочинної групи ОСОБА_7 , 1981 р.н., та ОСОБА_9 , 1991 р.н., які у подальшому, спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_6 , об`єднавшись у стійке злочинне об`єднання, діяли згідно єдиного плану злочинної діяльності, відомого всім учасникам групи та який передбачав розподіл функцій між ними.

Указана організована група характеризувалась стабільністю, згуртованістю та стійкістю свого складу, тривалістю злочинної діяльності приблизно з 2016 по 2017 рік, домовленістю і готовністю до постійного вчинення злочинів кожним із учасників організованої групи та отриманням матеріальних благ від такої діяльності.

Метою діяльності вказаної групи було заволодіння коштами суб`єктів господарювання під приводом продажу корпоративних прав на фіктивні підконтрольні суб`єкти господарювання, з якими нібито були укладені договори оренди земельних ділянок в різних районах Вінницької області на значні площі земель сільськогосподарського призначення.

Для реалізації злочинного умислу члени групи організовували виготовлення підроблених договорів оренди земельних ділянок або ж, шляхом обману та зловживання довірою від імені реально існуючих добросовісних сільськогосподарських підприємств, укладали договори оренди з землевласниками та, у подальшому, проводили їх державну реєстрацію за попередньо створеними фіктивними підприємствами, створюючи видимість зайняття сільськогосподарською діяльністю на значних площах земель с/г призначення на території Вінницької області.

Відповідно з розробленим планом злочинної діяльності функції та задачі кожного учасника організованої групи були розподілені наступним чином:

- ОСОБА_6 організував вказану організовану групу та, будучи її керівником, з метою усунення перешкод та створюючи умови для вчинення злочинів, забезпечував фінансування злочинної діяльності, забезпечуючи коштами та фінансуванням витрат, пов`язаних із функціонуванням самої групи та виплатою грошової винагороди невстановленим досудовим розслідуванням особам, які виконували підроблення договорів оренди земельних ділянок, забезпечували їх охорону, створювали фіктивні підприємства.

Крім того, ОСОБА_6 , надавав вказівки з підшукання осіб, що за грошову винагороду підроблювали договори оренди земельних ділянок; підшукував юридичних осіб, які бажали придбати корпоративні права на фіктивні підприємства, на яких оформлені підроблені договори оренди земельних ділянок, з метою подальшого заволодіння коштами даних юридичних осіб шляхом обману та проводив з ними перемовини.

- ОСОБА_7 , будучи членом організованої групи за вказівкою ОСОБА_6 підшукував мешканців Вінницького, Жмеринського та Барського районів Вінницької області, які за грошову винагороду здійснювали агітацію землевласників на укладення з фіктивними підприємствами договорів оренди земельних ділянок, або ж підроблювали підписи від імені таких землевласників у договорах оренди земельних ділянок; надавав поради учасникам злочинної групи, щодо отримання зразків підписів землевласників, шляхів їх підроблення, спільно з ОСОБА_6 розробляв план заволодіння коштами компанії «Ілта Комодітіс СА» (юридична адреса, Рю Дю Рон 65, 1204, Женева, Швейцарія) та механізм його реалізації шляхом продажу корпоративних прав фіктивних підприємств.

- ОСОБА_8 , будучи членом організованої групи та на виконання єдиного плану подавав відповідні документи державним реєстраторам та заснував фіктивні підприємства ТОВ «Колорит Агрос», (код ЄДРПОУ 39242078 ), ТОВ «Краєвид Поділья» (код ЄДРПОУ 39738427), не маючи на меті займатися господарською діяльністю, пов`язаною з виробництвом товарів, виконанням робіт або наданням послуг, усвідомлюючи, що підприємства створюються з метою прикриття незаконної діяльності; як керівник фіктивного підприємства ТОВ «Колорит Агрос» підписував підроблені договори оренди землі, які нібито були укладені з власниками земель, розташованих на території Мізяківсько-Хутірської сільської ради, Вінницького району, Вінницької області, передавав для перевірки підроблені договори оренди в компанію «Ілта Комодітіс СА» з метою заволодіння коштами останньої.

- ОСОБА_9 , будучи членом організованої групи за вказівкою ОСОБА_6 підшукував землевласників Жмеринського району Вінницької області та агітував на укладення з фіктивними підприємствами договорів оренди земельних; передавав для державної реєстрації прав завідомо підроблені договори оренди земельних ділянок, розташованих на території Мізяківсько-Хутірської сільської ради, Вінницького району, Вінницької області, нібито укладені з фіктивним підприємством ТОВ«Колорит Агрос», а також підроблені договори оренди земельних ділянок, розташованих на території Барського району Вінницької області, нібито укладені з фіктивним підприємством ТОВ «Краєвид Поділья».

Досудовим розслідуванням установлено, що з метою реалізації спільного злочинного плану ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 у період з серпня 2016 року по 13.03.2017, організували виготовлення 108 підроблених договорів оренди земельних ділянок, нібито укладених між директором по розвитку ТОВ «Поділля Латінвест» ОСОБА_11 та власниками земельних ділянок, що знаходяться на території Жмеринського району, Вінницької області, які насправді не підписували вказані договори про надання у строкове платне користування земельної ділянки, строком на 10 років, в які було внесені кадастровий номер земельної ділянки, її площу, прізвище, ім`я, по-батькові орендодавця.

Маючи уволодінні відомостіпро анкетнідані орендодавцівта зразкиїх підписів,члени організованоїїгрупи згідноєдиного планузлочинної діяльностінадали їх ОСОБА_12 таіншим невстановленимслідством особам,які відімені власниківземельних ділянокта безїх відома,підписали договориоренди земельних ділянок, таким чином підробивши підписи землевласників.

Після цього, директор по розвитку ТОВ «Поділля Латіневест» ОСОБА_11 , усвідомлюючи, що землевласники не підписували вказаних договорів, підписав їх як сторона договору орендар, таким чином заверши виготовлення підроблених договорів оренди земельних ділянок.

Для реєстрації вказаних підроблених договорів оренди земельних ділянок члени злочинної групи залучили ОСОБА_13 та ОСОБА_12 , яким було відомо про те, що ці договори насправді не підписувались власниками.

У періоду часуз 15.08.2016по 25.03.2017 ОСОБА_13 та ОСОБА_12 , діючи в інтересах та під керівництвом членів злочинної групи, звернулись до державних реєстраторів Реєстраційної служби Могилів-Подільської РДА ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , де подали відповідну заяву про державну реєстрацію права ТОВ «Поділля Латінвест» на оренду вказаних земельних ділянок.

За результатами розгляду цих заяв, та на підставі поданих підроблених договорів та інших документів, державними реєстраторами до реєстру речових прав на нерухоме майно внесено інформацію про право ТОВ «Поділля Латінвест», код ЄДРПОУ 40496696, на оренду зазначених земельних ділянок терміном на 10 років.

Досудовим розслідуванням установлено, що з метою реалізації спільного злочинного плану ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 приблизно наприкінці 2016 та на початку 2017 року, але не пізніше 17.02.2017, організували виготовлення у невстановлений спосіб 308 підроблених договорів оренди земельних ділянок, нібито укладених між директором ТОВ «Колорит Агрос» (ЄДРПОУ 39242078) ОСОБА_8 та власниками земельних ділянок, що знаходяться на території Мізяківсько-Хутірської сільської ради, Вінницького району, Вінницької області, про надання у строкове платне користування земельної ділянки, строком на 10 років, в які було внесені кадастровий номер земельної ділянки, її площу, прізвище, ім`я, по-батькові орендодавця.

Діючи згідно єдиного плану злочинної діяльності, члени організованої групи організували підписання вказаних договорів невстановленими особами від імені землевласників та які діяли без відома останніх, а ОСОБА_8 , виконуючи відведену йому роль, усвідомлюючи, що землевласники не підписували вказаних договорів, підписав їх як директор TOB «Колорит Агрос».

Після виготовлення вказаних підроблених договорів земельних ділянок, ОСОБА_9 , діючи згідно єдиного плану злочинної діяльності у складі організованої групи, в період часу з 17.02.2017 по 27.03.2017 звернувся до державних реєстраторів Реєстраційної служби Могилів-Подільської РДА ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та державного реєстратора Гальжбіївської сільської ради,Ямпільського району, Вінницької ОСОБА_16 з заявами про державну реєстрацію права TOB«Колорит Агрос» на оренду вказаних земельних ділянок, усвідомлюючи, що договори оренди земельних ділянок являються підробленими та насправді землевласниками не підписувались.

За результатами розгляду заяв ОСОБА_9 та на підставі поданих ним підроблених договорів та інших документів, державними реєстраторами, у періодчасу з17.02.2017по 27.03.2017 до реєстру речових прав на нерухоме майно внесено інформацію про право ТОВ «Колорит Агрос» (ЄДРПОУ 39242078) на оренду зазначених земельних ділянок терміном на 10 років.

Досудовим розслідуванням установлено, що з метою реалізації спільного злочинного плану ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 приблизно в першій половині 2017 року, але не пізніше 26.06.2017, організували виготовлення у невстановлений спосіб 139 підроблених договорів оренди земельних ділянок, нібито укладених між директором ТОВ «Краєвид Поділья» (ЄДРПОУ 39738427) ОСОБА_17 , який будучи засудженим 26.04.2017 Святошинським районним судом м. Києва за ст.ст. 15 ч.3, 185 ч.3 КК України до 3 років позбавлення волі, на дату складання договорів відбував покарання в місцях позбавлення волі у Черкаській виправній колонії № 62, та власниками земельних ділянок, що знаходяться на території Гармаківської сільської ради, Барського району, Вінницької області про надання у строкове платне користування земельної ділянки, строком на 10 років, в які було внесені кадастровий номер земельної ділянки, її площу, прізвище, ім`я, по-батькові орендодавця.

Діючи згідно єдиного плану злочинної діяльності, члени злочинної групи, ОСОБА_18 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , організували підписання вказаних договорів від імені землевласників ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , іншими невстановленими слідством особами, а також ОСОБА_7 , який виконував відведену йому роль згідно єдиного плану злочинної діяльності, які діяли без відома власників земельних ділянок, усвідомлюючи, що землевласники не підписували вказаних договорів, а також організували підроблення невстановленими особами підписів від імені директора ТОВ «Краєвид Поділья» ОСОБА_17 у підроблених договорах оренди.

Після виготовлення вказаних підроблених договорів, члени злочинної групи згідно єдиного плану мали намір використати їх для проведення державної реєстрації права ТОВ «Краєвид Поділья» (ЄДРПОУ 39738427) на оренду вказаних земельних ділянок.

Крім того, на виконання єдиного плану члени злочинної групи ОСОБА_18 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , за допомогою невстановленої слідством особи 20.07.2017 організували подання до Реєстраційної служби Могилів-Подільської РДА, разом з іншими документами, 23 раніше виготовлених підроблених договорів оренди земельних ділянок, що знаходяться на території Гармаківської сільської ради, Барського району, Вінницької області, нібито укладених між власниками ділянок та фіктивно створеним ТОВ «Краєвид Поділья» в особі ОСОБА_17 , який на дату складання договорів відбував покарання в місцях позбавлення волі у Черкаській виправній колонії №62, про надання у строкове платне користування земельної ділянки, строком на 10 років, в які було внесені кадастровий номер земельної ділянки, її площу, прізвище, ім`я, по-батькові орендодавця та які насправді землевласниками не підписувались.

За результатами розгляду заяв про реєстрацію речового права та на підставі поданих підроблених договорів та інших документів, державним реєстратором Могилів-Подільської районної державної адміністрації ОСОБА_14 . 20-21.07.2017 внесено до реєстру речових прав на нерухоме майно інформацію про право ТОВ «Краєвид Поділья » (ЄДРПОУ 39738427) на оренду зазначених земельних ділянок терміном на 10 років.

Крім того, попередньо організувавши створення ТОВ «Поділля Латінвест», ОСОБА_18 , діючи у складі організованої групи спільно з ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та виконуючи відведену йому роль згідно єдиного плану злочинної діяльності, упродовж 2016 року увійшов в довіру до засновника та директора компанії «Ілта Комодітіс СА» ОСОБА_21 та запропонував придбати корпоративні права на ТОВ «Поділля Латінвест», повідомивши останньому, що за винагороду може організувати укладення великої кількості договорів оренди земельних ділянок, що розташовані в Жмеринському районі, Вінницької області, від імені ТОВ«Поділля Латінвест» з землевласниками, на що той погодився.

Згідно домовленості вартість послуг по організації укладення таких договорів оренди земельних ділянок становила 750 доларів США за 1 Га землі, які компанія «Ілта Комодітіс СА» мала заплатити ОСОБА_18 після укладення та державної реєстрації договорів оренди земельних за ТОВ «Поділля Латінвест» з землевласниками.

Таким чином, ОСОБА_18 повідомив засновнику та директору компанії «Ілта Комодітіс СА» ОСОБА_22 неправдиву інформацію про те, що він організує укладення договорів оренди земельних ділянок між ТОВ «Поділля Латінвест» та власниками земельних ділянок, насправді плануючи підробити вказані договори оренди земельних ділянок та зареєструвати їх в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за ТОВ «Поділля Латінвест» без відома землевласників.

Після отримання згоди засновника та директора компанії «Ілта Комодітіс СА» ОСОБА_21 на організацію укладення за винагороду договорів оренди земельних ділянок між ТОВ «Поділля Латінвест» та землевласниками, ОСОБА_18 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , діючи згідно єдиного плану злочинної діяльності, за описаних вище обставин з серпня 2016 року по 13.03.2017 організували підроблення та державну реєстрацію 108 договорів оренди земельних ділянок, нібито укладених між ТОВ «Поділля Латінвест» та землевласниками, без відома останніх загальною площею 233, 8877 Га, за що, згідно попередньої домовленості, планували отримати від компанії «Ілта Комодітіс СА» 175416 доларів США, що згідно офіційного курсу гривні до долару США (26,81 грн. за 1 долар США), встановленого Національним банком України на 13.03.2017, становило 4702903 грн.

Тобто, ОСОБА_18 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 ,діючи ускладі організованоїгрупи тавиконуючи відведеніролі згідноєдиного планузлочинної діяльності,відомого усімучасникам групи,виконали всізаплановані дії,які вважалинеобхідними дляотримання відкомпанії «ІлтаКомодітіс СА»175416доларів США(еквівалентно4702903грн.), що у 5878 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, який в 2017 році становив 800грн., однак з причин, які не залежали від волі членів організованої групи, їм було відмовлено у сплаті обумовлених коштів представниками компанії «Ілта Комодітіс СА» через виявлення фактів підробки договорів оренди земельних ділянок.

Крім того, ОСОБА_18 спільно з ОСОБА_8 попередньо організувавши створення ТОВ «Колорит Агрос», а у подальшому діючи у складі створеної та очоленої ним організованої групи, до якої входили він сам, ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , члени якої організували приблизно наприкінці 2016 та на початку 2017 року, але не пізніше 17.02.2017, підроблення 308 договорів оренди земельних ділянок та їх державну реєстрацію з 17.02.2017 по 27.03.2017 за описаних вище обставин, реалізуючи спільний злочинний план, спрямований на шахрайське заволодіння коштами компанії «Ілта Комодітіс СА», розуміючи, що керівництво вказаної компанії не погодиться укладати з ним будь-які угоди через попереднє викриття його шахрайських дій по організації укладення та реєстрації договорів оренди земельних ділянок за ТОВ «Поділля Латінвест», в квітні 2017 року направив ОСОБА_23 в офіс компанії «Ілта Комодітіс СА» по проспекту Степана Бандери, 9, в м. Києві для зустрічі з керівництвом даної компанії.

Після цього, ОСОБА_23 , з метою заволодіння коштами компанії «Ілта Комодітіс СА», діючи згідно єдиного плану, відомого усім учасникам групи, до якої крім нього входили ОСОБА_18 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , виконуючи відведену йому роль та діючи під керівництвом ОСОБА_18 , представляючись працівником ТОВ «Колорит Агрос» та перебуваючи в офісі компанії «Ілта Комодітіс СА», в квітні 2017 року запропонував представникам та керівникам компанії «Ілта Комодітіс СА» придбати корпоративні права на ТОВ «Колорит Агрос», повідомивши завідомо неправдиву інформації про те, що цим товариством з землевласниками укладено велику кількість договорів оренди земельних ділянок на території Мізяківсько-Хутірської сільської ради, Вінницького району, Вінницької області, усвідомлюючи, що насправді землевласники не підписували вказаних договорів оренди земельних ділянок.

За досягнутою домовленістю між ОСОБА_23 та керівництвом компанії «Ілта Комодітіс СА» вартість придбання корпоративних прав ТОВ «Колорит Агрос» була визначена з розрахунку 900 доларів США за 1 Га землі, яка на законних підставах перебуває в оренді ТОВ «Колорит Агрос».

Отримавши згоду компанії «Ілта Комодітіс СА» придбати корпоративні права на ТОВ «Колорит Агрос», ОСОБА_8 , виконуючи відведену йому роль згідно злочинного плану, відомого усім учасниками групи, у квітні 2017 року передав представникам компанії «Ілта Комодітіс СА» на вивчення 308 підроблених договорів оренди земельних ділянок, що знаходяться на території Мізяківсько-Хутірської сільської ради, Вінницького району, Вінницької області, загальною площею 436,2045 Га, нібито укладених ТОВ «Колорит Агрос» з землевласниками, за що, згідно попередньої домовленості, члени злочинної групи планували отримати від компанії «Ілта Комодітіс СА» 392 584 долари США, що згідно офіційного курсу гривні до долару США (26,8642 грн за 1 долар США), встановленого Національним банком України на 15.04.2017, становило 10546455 грн.??

Тобто, ОСОБА_18 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_23 ,виконали всізаплановані дії,які вважалинеобхідними дляотримання відкомпанії «ІлтаКомодітіс СА»392584доларів США(еквівалентно10546455грн.), що у 13183 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, який в 2017 році становив 800 грн., однак з причин, які не залежали від волі членів цієї злочинної групи, їм було відмовлено у сплаті обумовлених коштів через виявлення фактів підробки договорів оренди земельних ділянок.

Враховуючи вищевикладене, а також наявність ризиків, передбачених ч. 1ст. 177 КПК України, слідчий просить застосувати до ОСОБА_6 запобіжний захід у виді застави

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання на підставі викладених у ньому обставин.

Прокурор в судовому засіданні клопотання слідчого підтримав.

Підозрюваний та його захисник в судовому засіданні заперечували щодо клопотання, з підстав необґрунтованості підозри.

Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши думку учасників розгляду клопотання, суд вважає, що клопотання обґрунтоване та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження підчас розглядупитань слідчимсуддею,крім вирішенняпитання пропроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,та всуді підчас судовогопровадження єобов`язковим.У разінеприбуття всудове засіданнявсіх осіб,які берутьучасть усудовому провадженні,чи вразі,якщо відповіднодо положеньцьогоКодексусудове провадженняздійснюється судомза відсутностіосіб,фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження всуді нездійснюється.

З оглянутих матеріалів клопотання вбачається, що ОСОБА_6 підозрюється увчиненні кримінальних правопорушень,передбачених ч. 2 ст. 15, ч.4 ст. 190, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 358 КК України, тобто організації підроблення з метою використання інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, вчиненому повторно та за попередньою змовою групою осіб; організації використання завідомо підробленого документа; закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчиненому повторно, в особливо-великих розмірах та організованою групою що дає підстави для вирішення питання про обрання запобіжного заходу йому у виді застави.

Статтею 177 КПК Українипередбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Слідчий суддя вважає необхідним зазначити, що у розумінні положень, що наведені у численних рішеннях Європейського суду з прав людини («Нечипорук, Йонкало проти України» № 42310/04 від 21.04.2011, «Фокс, Кемпбелл і Харті проти Сполученого Королівства» №№ 12244/86, 12245/86, 12383/86 від 30.08.1990, та ін.), термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Матеріали кримінального провадження, на які посилалися прокурор, слідчий у клопотанні, дають підстави вважати підозру оголошену ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень обґрунтованою, а обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, що не виключає можливості застосування до підозрюваного запобіжного заходу.

Такий висновок цілком узгоджується із правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського суду з прав людини. Так, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 28.10.1994 суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».

Так, на час розгляду клопотання підозра щодо вчинення ОСОБА_24 кримінальних правопорушень обґрунтована, що підтверджують зібрані у кримінальному провадженні докази, а саме: Заява про злочин ОСОБА_25 від 21.05.19; Протоколом допиту свідка ОСОБА_25 від 21.05.2019; Заявою ТОВ ПК «Справа» про підробку договорів оренди та заволодіння земельними ділянками; Протоколом допиту свідка державного реєстратора ОСОБА_26 , Протоколом допиту свідка державного реєстратора ОСОБА_14 , Протоколом допиту свідка державного реєстратора ОСОБА_15 , Протокол допиту свідка ОСОБА_27 від 10.11.17, Протоколом обшуку від 08.02.2018 офісу по вул. Некрасова , 25 під час якого вилучено підроблені договори оренди земельних ділянок по ТОВ «Краєвид Поділья», комп`ютерна техніка з доказами злочинної діяльності; Висновками комп`ютерно-технічних експертиз, у ході проведення яких виявлено файли, що містять докази злочинної діяльності ОСОБА_6 , Висновками почеркознавчих експертиз, згідно яких надані на дослідження договори оренди укладені між землевласниками та ТОВ «Краєвид Поділья» і ТОВ «Поділля Латінвест» виконані не землевласниками, а іншими особами, матеріалами негласних слідчих розшукових дій; іншими матеріалами кримінального провадження.

Відповідно дост. 178 КПК України, слідчий суддя враховує, що ОСОБА_6 раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, має постійне місце проживання, а також слідчий суддя враховує матеріальний стан, стан здоров`я підозрюваного та інші обставини, що мають значення для прийняття відповідного рішення.

В судовому засіданні прокурором було доведено ризики, передбачені п.п. 1, 3, 4 ч. 1ст. 177 КПК України, а саме:

ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні ряду злочинів, у тому числі особливо тяжких, у складі організованої групи, яку він сам створив та керував не менше ніж на протязі року. Згідно здобутих доказів інші учасники групи, а також тимчасові спільники, беззаперечно виконували вказівки ОСОБА_6 . За таких обставин наявні достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 може незаконно впливати на свідків абоінших підозрюваниху цьомуж кримінальномупровадженні,а такожіншим чиномперешкоджати кримінальномупровадженню,тобто наявніризики,передбачені

Крім того, ОСОБА_6 має подвійне громадянство, є громадянином Сполучених Штатів Америки та отримував паспорт громадянина США НОМЕР_1 .

Зважаючи на загрозу суворого покарання, а саме від п`яти до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна та можливість без зайвих труднощів залишити територію України навіть в умовах карантину, викликаного пандемією COVID-19, існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 може здійснити спроби переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду

Враховуючи наведене, слідчий суддя приходить до висновку, що щодо підозрюваного ОСОБА_6 слід обрати запобіжний захід у виді застави, оскільки вказаний запобіжний захід забезпечить відповідне виконання підозрюваним, покладених на нього процесуальних обов`язків.

Згідно із ч. 4 ст.182КПК України розмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбаченихстаттею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

Частиною 11 ст.182КПК України передбачено, що застава, внесена підозрюваним, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень, у зв`язку із чим застосування запобіжного заходу у вигляді застави забезпечить, окрім належної поведінки підозрюваного, можливість у подальшому відшкодування заподіяних збитків.

Зазначені у клопотанні ризики та обставини, які їх підтверджують, дають підстави суду застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави в розмірі трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який відповідно дост. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»на 01 січня 2020 року становить 2102 грнта покласти на підозрюваного обов`язки, визначені стороною кримінального провадження, яка звернулась із клопотанням, передбачені ст. 194 КПК України,.

За таких обставин суд вважає, що відносно підозрюваного ОСОБА_6 слід обрати запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 300 (трьохсот) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб,що складає 630600(шістсот тридцять тисяч шістсот) гривень,які можуть бути внесені як самим підозрюваним так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем), оскільки такий запобіжний захід є достатнім задля забезпечення дієвості даного кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177,182,183,194,196,197 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Головногоуправління національноїполіції уВінницькій областіпідполковник поліції ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у виді застави ОСОБА_6 - задовольнити.

Застосувати допідозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 300 (трьохсот) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 630600 (шістсот тридцять тисяч шістсот) гривень, яка може бути внесена як самим підозрюваним так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок ТУ ДСА у Вінницькій області (Одержувач коштів - ТУ ДСАУ в Вінницькій області, Рахунок UA 688201720355219002000000401, код ЄДРПОУ 26286152, Банк ДКСУ, м. Київ, ГУДКСУ у Вінницкій області , МФО 820 172).

Покласти на підозрюваного ОСОБА_6 обов`язки, передбаченіч. 5ст. 194 КПК України, строком два місяця:

- прибувати до слідчих СУ ГУНП у Вінницькій області, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні №42017020110000033 від 15.03.2017 із встановленою періодичністю, а саме раз на 10 днів;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому підозрюваний проживає, а саме з м. Вінниці Вінницької області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

-повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання;

-утримуватись від спілкування із свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні;

-здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Підозрюваний ОСОБА_6 не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов`язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду.

Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу.

У разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Подача апеляційної скарги на дану ухвалу суду зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення06.04.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88711540
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава

Судовий реєстр по справі —127/7267/20

Ухвала від 13.04.2020

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Кривошея А. І.

Ухвала від 06.04.2020

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Вишар І. Ю.

Ухвала від 06.04.2020

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Вишар І. Ю.

Ухвала від 31.03.2020

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Чернюк І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні