Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2020 р. Справа№200/1639/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Арестової Л.В., розглянувши в порядку спрощеного провадженні (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (місце знаходження: вул. Італійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька область; код ЄДРПОУ: 43142826) до Товариства з обмеженою відповідальністю Аток Сервіс (місце знаходження: вул. Казанцева, буд. 17, каб. 2, м. Маріуполь, Донецька область; код ЄДРПОУ: 42657810) про стягнення з платника податку податкового боргу,
УСТАНОВИВ:
12 лютого 2020 року Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області, позивач, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Аток Сервіс про стягнення коштів з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю Аток Сервіс в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 81219,00 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що станом на 20.01.2020 року за відповідачем наявна сума податкового боргу, а саме податку на додану вартість, який виник з причини несплати самостійно задекларованих зобов`язань в розмірі 81 219,00 грн.
Платником не виконуються належним чином обов`язок щодо своєчасної та в повному обсязі сплати податкових зобов`язань, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду за захистом порушених прав. Просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач правом надання відзиву на позовну заяву не скористався.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 17 лютого 2020 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю Аток Сервіс зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом ЄДРПОУ 42657810.
Відповідач перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Донецькій області, Маріупольське управління, Центральна ДПІ з 30.11.2018 року.
В матеріалах справи наявна заява від 25.06.2019 року про приєднання до договору про визнання електронних документів, відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю Аток сервіс в особі Моложанової Ірини Юріївни (Автор), що діє на підставі статуту приєднується до договору про визнання електронних документів від 30.11.2017 року № 519002, примірну форму якого визначено Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557. Вказано, що з моменту направлення Автором цієї заяви та прийняття її контролюючим органом, Сторони набувають прав та обов`язків, визначених Договором, несуть відповідальність за їх невиконання та/або неналежне виконання згідно з чинним законодавством України.
Відповідно до уточнюючої податкової декларації з податку на додану вартість у зв`язку з самостійно виявленими помилками за звітний період - 2019 рік, від 17.09.2019 року, здійснено коригування податкових зобов`язань у зв`язку з нецільовим використанням товарів, ввезених із застосуванням звільнення від податку на додану вартість, показник, який уточнюється вказано - 998 984, уточнений показник - 1 082 275, різниця - 83 291.
Відповідно до корінця податкового вимоги форми Ю від 30 вересня 2019 року № 326038-46 загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов`язаннями станом на 29 вересня 2019 року становить 81 219,00 грн.
При ухваленні рішення суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.
Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст. 14ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп.14.1.39 п. 39.14 ст. 14 ПК України).
Відповідно до пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до пункту 20.1.19 статті 20 Податкового кодексу України (далі за текстом "ПК України") контролюючі органи, зокрема, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з п. 46.1 ст. 46 Податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
У відповідності з п. 49.1 ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. ПК України).
Відповідно до п 57.1, п. 57.3 ст. 57 ПК України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання зазначених приписів контролюючим органом сформовано та направлено на адресу установи податкову вимогу форми Ю №326038-46 від 30 вересня 2019 року.
Згідно пункту 95.1 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.2 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до положень ст. 42 Податкового кодексу України податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.
Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
У разі якщо вручити податкове повідомлення - рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення - рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.
Суду надано докази вручення вказаної податкової вимоги відповідачу. Документів на підтвердження її оскарження відповідачем суду не надано.
Податковим боргом, відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, визначено сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
З аналізу вищезазначених правових норм вбачається, що декларацією є документ, на підставі якого формується податкове зобов`язання. До обов`язків платника відноситься сплата податкового зобов`язання по декларації протягом 10 днів, що настають після граничного строку сплати. Якщо платник, не сплатив зобов`язання, то податкові органи надсилають податкову вимогу у якій зазначається сума податкового зобов`язання яка має бути сплачена протягом 60 днів. У випадку несплати такого податкового зобов`язання, податковий борг погашається шляхом стягнення коштів зокрема з рахунків платника податків.
Отже, узгоджена сума податкового зобов`язання, не сплачена платником в строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано суму податкового зобов`язання, отже сума є узгодженою, однак відповідачем така сума не сплачена.
Інтегрованою карткою платника податків підтверджується наявність боргу з податку на додану вартість у розмірі 81 219 грн.
Підстави виникнення податкової заборгованості та наявність боргу у визначеному позивачем розмірі підтверджені інтегрованою карткою платника податків та податковою звітністю.
Дотримання податковим органом встановленої законодавством процедури, що передує стягненню податкового боргу в судовому порядку підтверджується податковою вимогою.
Суд бере до уваги, що позивачем була дотримана процедура формування та направлення податкової вимоги.
Суд також звертає увагу, що відповідачем не оскаржена податкова вимога, яка була належним чином відправлена та отримана відповідачем.
Таким чином, враховуючи, що відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив суму податкового боргу, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Згідно вимог ч.2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 160-161, 168, 171, 173-183, 192-198, 210, 223-225, 227-229, 241-246, 250-251, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області (місце знаходження: вул. 130-ї Таганрозької дивізії, б. 114, м. Маріуполь, Донецька область; код ЄДРПОУ: 39406028) до Товариства з обмеженою відповідальністю Аток Сервіс (місце знаходження: вул. Казанцева, буд. 17, каб. 2, м. Маріуполь, Донецька область; код ЄДРПОУ: 42657810) про стягнення з платника податку податкового боргу - задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю Аток Сервіс в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 81 219 (вісімдесят одна тисяча двісті дев`ятнадцять) гривень 00 копійок.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 13 квітня 2020 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Л.В. Арестова
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2020 |
Оприлюднено | 14.04.2020 |
Номер документу | 88717595 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Арестова Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні