ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
СУДОВИЙ НАКАЗ
06.04.2020 Справа № 908/829/20
Суддя Господарського суду Запорізької області Азізбекян Тетяна Анатоліївна, розглянувши заяву від 20.03.2020 № 302/03-01-05 Державного підприємства Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації про видачу судового наказу.
Стягувач: Державне підприємство Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації (вул. Криворіжсталі, буд. 23, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50005, ідентифікаційний код 02568093)
Боржник: Фізична особа-підприємець Тімербулатов Михайло Хамзянович ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
про стягнення заборгованості в загальній сумі 5774,64 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації звернулось до Господарського суду Запорізької області з заявою від 20.03.2020 № 302/03-01-05 про видачу судового наказу, в якій просить стягнути з Фізичної особи-підприємця Тімербулатова Михайла Хамзяновича основний борг в сумі 5093,81 грн., пеню в сумі 546,45 грн., три процента річних в сумі 110,42 грн. та інфляційні втрати в сумі 24,96 грн. за договором № 35-С про надання послуг з оцінки відповідності (сертифікації) від 13.03.2019.
Згідно зі статтею 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.
За змістом ст.ст. 524, 533 ЦК України грошовим є зобов`язання, яке виражається в грошових одиницях України (або грошовому еквіваленті в іноземній валюті).
В обґрунтування заяви Державне підприємство Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації посилається на те, що між Державним підприємством Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації та Фізичною особою-підприємцем Тімербулатовим Михайлом Хамзяновичем було укладено договір № 35-С про надання послуг з оцінки відповідності (сертифікації) від 13.03.2019. Вказує, що станом на час звернення із заявою про видачу судового наказу заборгованість боржника за надані за договором послуги складає 5093,81 грн.
На підтвердження наявності господарських правовідносин між сторонами, заявником надано суду письмовий договір № 35-С про надання послуг з оцінки відповідності (сертифікації) від 13.03.2019, акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № СП12136 від 29.03.2019 та гарантійного листа вих. № 11 від 11.06.2019.
Відповідно до п.п. 5.1 - 5.3 договору вартість послуг до договору являється договірною і визначається в рахунках з урахуванням розцінок Виконавця. Загальна вартість послуг до договору складатиме суму вартостей всіх сплачених рахунків. Оплата послуг проводиться попередньо в розмірі 100% вартості послуг згідно рахунку Виконавця впродовж 3-х (трьох) робочих днів від дати отримання рахунку. Датою оплати вважається дата надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця. Розрахунки за даним договором здійснюються в національній валюті України - гривні. Оплати послуг здійснюється в будь-якому випадку незалежно від результатів виконання послуг (який може бути як позитивний так і негативний).
Заявник зазначає, що Фізична особа-підприємець Тімербулатов Михайло Хамзянович у гарантійному листі вих. № 11 від 11.06.2019, відповідно договору № 35-С від 13.03.2019 та наданого акту виконаних робіт № СП 12136 гарантував оплату протягом 20 календарних днів. Проте на час звернення із заявою до суду надані стягувачем послуги боржником не сплачено.
Пунктом 8.1. договору передбачено, що сторони несуть відповідальність за невиконання чи за неналежне виконання обов`язків за даним договором відповідно до чинного законодавства України.
Згідно з положеннями ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За порушення строків оплати за наданих послуг, заявником нарахована боржнику сума трьох процентів річних в сумі 110,42 грн. та інфляційні втрати в сумі 24,96 грн.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 06.04.2020 відмовлено Державному підприємству Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації у стягненні з Фізичної особи-підприємця Тімербулатова Михайла Хамзяновича пені в сумі 546,45 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 152 ГПК України суддя з метою визначення підсудності, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, не пізніше наступного дня з дня отримання заяви про видачу судового наказу перевіряє зазначене у заяві місцезнаходження боржника за відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцем проживанням Фізичної особи-підприємця Тімербулатова Михайла Хамзяновича є: АДРЕСА_2 .
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 155 ГПК України, під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Розглянувши вказану заяву, судом не виявлено підстав передбачених ст. 152 Господарського процесуального кодексу України для відмови у видачі судового наказу, отже заявлені вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 147, 148, 154, 155 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
НАКАЗУЄ:
1. Стягнути з боржника - Фізичної особи-підприємця Тімербулатова Михайла Хамзяновича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) на користь стягувача - Державного підприємства Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації (вул. Криворіжсталі, буд. 23, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50005, ідентифікаційний код 02568093) основний борг у сумі 5093 (п`ять тисяч дев`ятсот три) грн. 81 коп. за договором № 35-С про надання послуг з оцінки відповідності (сертифікації) від 13.03.2019, інфляційні втрати у сумі 24 (двадцять чотири) грн. 96 коп., три процента річних у сумі 110 (сто десять) грн. 42 коп., судовий збір у сумі 210 (двісті десять) грн. 20 коп.
2. Копію судового наказу та копію заяви Державного підприємства Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами, всього на 37 аркушах, надіслати Фізичної особи-підприємця Тімербулатова Михайла Хамзяновича (боржнику).
3. Оригінал судового наказу після набрання ним законної сили надіслати стягувачу.
4. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/.
Дата набрання судовим наказом законної сили: ____
Строк пред`явлення судового наказу до виконання: ____
Дата видачі судового наказу стягувачу: ____
Суддя Т. А. Азізбекян
Суд роз`яснює, що згідно із приписами п. 7 ч. 1 ст. 155 ГПК України, під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 157 ГПК України, боржник має право протягом 15 днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд в письмовій формі.
Згідно із ч. 1 ст. 159 ГПК України, у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом 5 днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Відповідно до статті 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2020 |
Оприлюднено | 13.04.2020 |
Номер документу | 88721512 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Азізбекян Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні