Справа № 308/3382/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2020 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В. розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна поданої представником Захаркевичем Олексієм Миколайовичем до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна в особі представника Захаркевич Олексія Миколайовича звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором .
Дослідивши матеріали позовної заяви суд приходить до наступного висновку.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху оскільки подана з порушенням вимог ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 2 ст. 175 ЦПК України , позовна заява підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Так, з огляду на ч.7ст.177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до частин 1, 3 статті 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з частинами 1, 3 статті 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Згідно ч. 1 ст. 60 Цивільного процесуального кодексу України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку.
Повноваження адвоката як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність . (ч. 4 с. 62 Цивільного процесуального кодексу України).
Разом із тим, з дослідженої позовної заяви вбачається, що таку підписано адвокатом Захаркевич О.М. як представником ТОВ ОТП Факторинг .
Однак в матеріалах справи відсутні відомості щодо повноважень особи, яка підписала позовну заяву, як представника на вчинення процесуальних дій, від імені позивача, ТОВ ОТП Факторинг .
Так, до позовної заяви додано копію довіреності від 24.04.2019 року, яка видана Адвокатським об`єднанням ОТП ЛІГАЛ (м.Луцьк, Волинської області), про те, що вказане адвокатське об`єднання, уповноважує адвоката Захаркевич Олексія Миколайовича бути представником ТОВ ОТП Факторинг Україна в усіх державних, в і.ч. контролюючих і правоохоронних органах, в Національному банку України, в суді, адміністративному суді, господарському суді, в органах, що здійснюють виконання судових рішень (виконавче провадження), в органах нотаріату, у відносинах з приватними нотаріусами, а також, що останній уповноважений вчиняти від імені ТОВ ОТП Факторинг Україна будь-які дії та користуватись правами, наданими законодавством стороні та третій особі по справі, іншому учаснику (з використанням прав, передбаченим адміністративним, господарським, цивільним (включаючи процесуальне) законодавством та Кримінально-процесуальним кодексом України), іншому учаснику відносин, в яких буде здійснюватись представництво, в тому числі, але не виключно.
При цьому, відповідно до договору про надання правничої допомоги від 01 червня 2018 року, АДВОКАТСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ ОТП ЛІГАЛ , (юридична особа відповідно до чинного законодавства України, ідентифікаційний код 41377452, місцезнаходження: 43000, Волинська область, м. Луцьк, проспект Волі, 6, офіс 75, в особі Директора Кузів Олега Ігоровича, що діє на підставі, з однієї сторони, та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ОТП ФАКТОРИНГ УКРАЇНА , (ідентифікаційний код 36789421, юридична особа відповідно до чинного законодавства України, місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Фізкультури, 28 Д, (надалі - КЛІЄНТ ), в особі ОСОБА_2 , який діє на підставі Статуту та Головного юрисконсульта Варвинця Юрія Юрійовича, що діє на підставі наказу від 09.11.2017 р. № 125-Д і Довіреності від 10.11.2017 р.), з другої сторони, попередньо ознайомлені з вимогами чинного законодавства України, щодо недійсності правочинів, розуміючи значення своїх дій та діючи добровільно, уклали Договір про надання правової допомоги від 01 червня 2018 року. Копію вказаного договору додано до позовної заяви.
Зі змісту Договору вбачається, що він набрав чинності з моменту його підписання повноважними представниками Сторін та діє до 31.01.2020 р. Сторони узгодили що якщо після закінчення строку дії цього Договору, якщо Сторони продовжують належним чином виконувати його умови, цей Договір вважається поновленим на невизначений термін. При розірванні Договору, його припиненні АДВОКАТСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ повертає КЛІЄНТУ видані йому довіреності (інші документи) надані йому КЛІЄНТОМ для виконання даного Договору.
Тобто, з позовною заявою адвокат Захаркевич О.М., як представник АДВОКАТСЬКОГО ОБ`ЄДНАННЯ ОТП ЛІГАЛ , яке є представником ТОВ ОТП Факторинг Україна , звернувся 03.04.2020 року, тобто після закінчення строку дії Договору від 01.06.2018.
До позовної заяви не надано жодних відомостей про те, що між ТОВ ОТП Факторинг та Адвокатським об`єднанням ОТП ЛІГАЛ продовжено дію зазначеного Договору, тим самим, що б підтверджувало право ОСОБА_3 , діяти від імені позивача ТОВ ОТП Факторинг .
Будь-яких підтверджень того, що договір було продовжено до матеріалів позовної заяви не додано, окрім того, і сама позовна заява не містить відомостей щодо продовження дії вказаного договору.
Таким чином, в суду виникли об`єктивні сумніви щодо, наявності у ОСОБА_3 повноважень діяти як представника позивача, оскільки строк дії Договору про правничу допомогу від 01 червня 2018 року укладеного між АДВОКАТСЬКИМ ОБ`ЄДНАННЯМ ОТП ЛІГАЛ , та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ОТП ФАКТОРИНГ УКРАЇНА закінчився 31.01.2020, а жодного підтвердження того, що такий продовжено відсутні в позовній заяві.
Крім того, згідно копії довіреності від 24.04.2019 року, яка видана Адвокатським об`єднанням ОТП ЛІГАЛ (м.Луцьк, Волинської області), про те, що вказане адвокатське об`єднання, уповноважує адвоката Захаркевич Олексія Миколайовича бути представником ТОВ ОТП Факторинг Україна . Разом з тим, копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серії ЗР№21/1668 від 27.09.2018 року, на яку вказується в довіреності не надано до матеріалів позовної заяви.
Відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У підтвердження позовних вимог до матеріалів позовної заяви додано ряд документів, проте, вказані копії документів є неналежної якості, у звязку із чим неможливим є встановити їх зміст (в копіях кредитного договору відсутня частина тексту, який нечитабельний). Так, позивачу слід подати до суду копії документів, що додаються до позовної заяви та копії для відповідача належної якості.
Дослідивши матеріали позовної заяви приходжу до переконання, що без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне дану позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з врахуванням вимог ст. 175 ЦПК України.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи наведене вважаю, що провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для їх усунення.
Керуючись ст.175,185,260 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна - ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом трьох днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху. Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В. Фазикош
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2020 |
Оприлюднено | 14.04.2020 |
Номер документу | 88723679 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Фазикош О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні